PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ustanın 100 lira istediği Yol kamerası montajını kendim yaptım (Fotoğraflarla)

Gerefez
08/01/2020, 18:02
Merhaba arkadaşlar geçen günlerde kaza ve benzeri durumda kullanmak için bir kamera aldım bunu da ustaya taktırmak istedim. 100 lira isteyince kendim takayım dedim. Fotoğraflar size bir nebze olsun yardım edebilir diye düşünüyorum.
Kullandığım kamera Xiaomi 70mai kalitesi yeterli bence. 1080p 30fps çekiyor.
36119

Kameranın kablosunun ucunu tam aynanın altında çıkacak şekilde tavan döşemesini hafif plastik bir çubukla açarak kabloyu içeriye ittim.
36124

Sonra tırnaklarını kırmaktan korktuğum direği söktüm.
36120

Direğin içinden kabloyu geçirdim.
36121

Ondan sonra fotoğrafını çekmesem bile fitili sökünce boşluğu görünen siyah yerden de geçirip torpidonun bittiği alt kısıma doğru çevirip sakladım ve fitilleri taktım.
36122

Sonra polen filtresinin bulunduğu kapağı söküp kabloyu oradan çakmaklığın bulunduğu kısıma doğru plastiğin içinden geçirdim ve saklanmış oldu böylelikle.
36123

Sonra o kabloyu çakmaklığa taktım ve elektrik sistemi hazır. Son iş olarak kameranın açısını ayarlayıp, benim açımdan kötü görünmesin diye şu şekilde yapıştırdım.
Yolcu açısı:
36125

Benim açım:
36126

Bu şekilde 100 lira vermeden kendim montajı yaptım. Bence herkesin aracında delil için bulundurulması gereken bir cihaz olduğu kanısındayım. Telefondan uygulaması ile canlı olarak araç içinde izleyebiliyorsunuz (ben izleyerek hizaladım). 64gb hafıza kartına kadar destekliyor ve istenilirse uygulamasından ses kaydını açıp kapatabiliyorsunuz(özel konuşmalarınız var ise). Ben aldığımda kendi içinden bant ve statik bir şeffaf şey ile geldi sökünce bant izi çıkmasın diye, eski arabamda da kullandığım için onu harcadım şimdi çift taraflı şeffaf bant ile montajını sağladım. Eski bmw e46 ımda direkler kumaş kaplıydı ve bejdi sökülürken zarar görmesin diye direkt ortadan çakmaklığa indirmiştim kötü görünüyordu ve kullanışsızdı. Şuan çok güzel oldu kontakla beraber açılıp kapanıyor açılınca Start recording diye bir ses çıkıyor ve yeşil yanıyor. Belki bazıları için kolaydır fakat ben gibi yeni punto sahipleri için kılavuz olabilir diye bu paylaşımı yaptım.

gokhan54
08/01/2020, 22:32
Eline emeğine sağlık. İnsan isteyince birazda el becerisi varsa başarıyor herşeyi.
tebrikler

Gerefez
08/01/2020, 22:38
Eline emeğine sağlık. İnsan isteyince birazda el becerisi varsa başarıyor herşeyi.
tebrikler

Çok teşekkür ederim sağ olun aynen öyle.

Berkcan525
09/01/2020, 12:25
aslında her araçta olması gereken birşey bu kameralar. rusyadan sonra en çok kaza yapan biz olduğumuzdan kanıt için önemli. elinize sağlık.

mesutt1905
09/01/2020, 13:19
bu cihazı çok araştırdım gümrük olayı öncesinde alıyordum gayet kaliteli ve uygun cihaz ancak şuan yurtdışından alındığında gümrüğe takılıyor ekstra vergi çıkıyor. montajını genelde kullanıcılar kendisi yapıyor sizin gibi boşu boşuna ustaya para vermemeniz iyi olmuş hayırlı olsun.

Gerefez
16/01/2020, 23:14
bu cihazı çok araştırdım gümrük olayı öncesinde alıyordum gayet kaliteli ve uygun cihaz ancak şuan yurtdışından alındığında gümrüğe takılıyor ekstra vergi çıkıyor. montajını genelde kullanıcılar kendisi yapıyor sizin gibi boşu boşuna ustaya para vermemeniz iyi olmuş hayırlı olsun.

Evet şuan gümrükte kafalarına göre vergi kesiyorlar o biraz sıkıntı olabilir. Allahtan ben bu olaylardan önce almıştım😄 Teşekkür ederim sağ olun değerli yorumlarınız için.