PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto Evo 1.4 Motor Yağ basıncı az uyarısı

seyfettin
03/01/2020, 10:21
Merhaba arkadaşlar aranıza yeni dahil oldum. yaklaşık iki haftadır sabahları kontağı çevirdiğimde Motor yağ basıncı az motoru durdurun uyarısı geliyor ve 3-5 saniye içinde kayboluyor.
Ustaya gösterdik yağ filtresinden kaynaklı olacağını söyleyip filtreyi değiştirdi.Sorun 1 haftalığına çözüldü ve ikaz lambası yanmıyor uyarı vermiyordu.Fakat 1 hafta sonra uyarıyı tekrar vermeye başladı Usta müşürü değiştirelim dedi ve onu da değiştirdik 2 gün uyarı vermedi ama 2 gün sonra tekrar uyarı veriyor usta yağ pompası değişmesi gerekiyor diyor hiç kontrol etmeden sizce pompada mı sıkıntı var sorunu yaşayanlar yardım ederse çok sevinirim teşekkürler şimdiden.

Ozer77
03/01/2020, 10:30
Ya nedir bu ustaların deneme yamılma yöntemi arkadaş..
Ustaya söle pompadan değilse para ödemem diye. Yoksa herşeyi değiştirtcek sana.

seyfettin
03/01/2020, 11:31
Aynen hocam bende yaptırmadım zaten adamlar anlamdan bakmadan teşhis koyuyorlar.Serviste buna dahil

Ozer77
03/01/2020, 13:09
Ben otobüsçülük yapıyorum şehirler arası. Ve çok fazla işimden dolayı servise gidiyorum.
Mercedes man setra ne marka olursa olsun servisler sadece işin teorik kısmını biliyor. Ve direk parça değişiyor. Hiç tamire yönelen görmedim daha.

Kendi puntom için ise tekleme sorunum vardı baktırdım buji dediler değiştirdim. Yine tekledi kablo dediler onuda değiştim yine tekledi. Bobin dediler baktım 400lira bobin. E zaten diğerlerinede 350lira verdim. Bastım gittim başka bi şehire tanımam etmem bi ustaya girdim sordum. Adam çok basit bi lpg ayarı yaptı para falanda almadı.. diyeceğim şu ki usta bulmak çok zor malesef.. önce deneme yanılmayla ve burdaki deneyimlerle kendin çözmeye çalış bence.

Ozer77
03/01/2020, 13:12
Yağ seviyesi düşük olabilir mi dicem ama usta baktı diyosun illaki görmüştür. Yağ mı kalın geliyor acaba dicem onada bakmıştır usta.

seyfettin
04/01/2020, 18:44
Hepsine baktı hocam ama yapamadılar bir türlü.

Ozer77
04/01/2020, 19:01
Yağ pompasından başka seçenek yok gbi