PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aracım yolda giderken kacıncı viteste olursa olsun duruyor.

Oguzgnal
28/12/2019, 11:19
Herkese iyi forumlar.Aracın 2011 model punto evo.Araca sabah ilk marş verdiğimde calısıyor fakat 60-70 km yol gittikten sonra kendi kendine gaz kesiyor araba kendi kendine yavaslıyoe ve hiç bir şekilde gaz yemiyor sağa cekip çalısır durumda bırakıyorum ve birinci vitese takıp gitmek istediğim de araba yürümüyor gaz yemiyor.Daha sonra stop edip çalıştırmak istediğim de araç çalışmıyor 10 dakika kadar bekledikten sonra tekrardan çalıştırmayı deniyorum çalışıyor fakat 5 km gitmeden tekrar kendi kendine gaz geziyor sağa çekip stop ettikten sonra çalıştırmaya çalışıyorum çalışmıyor 10 dk bekledikten sonra çalısıyor ama 5km gitmeden tekrar gaz kesiyor.Fiat servisine götürdüm sanayide farklı 3-4 tane ustaya götürdüm fakat bir çözüm bulunamadı yardımlarınızı bekliyorum.Herkese iyi günler..

xomerx
28/12/2019, 11:24
Herkese iyi forumlar.Aracın 2011 model punto evo.Araca sabah ilk marş verdiğimde calısıyor fakat 60-70 km yol gittikten sonra kendi kendine gaz kesiyor araba kendi kendine yavaslıyoe ve hiç bir şekilde gaz yemiyor sağa cekip çalısır durumda bırakıyorum ve birinci vitese takıp gitmek istediğim de araba yürümüyor gaz yemiyor.Daha sonra stop edip çalıştırmak istediğim de araç çalışmıyor 10 dakika kadar bekledikten sonra tekrardan çalıştırmayı deniyorum çalışıyor fakat 5 km gitmeden tekrar kendi kendine gaz geziyor sağa çekip stop ettikten sonra çalıştırmaya çalışıyorum çalışmıyor 10 dk bekledikten sonra çalısıyor ama 5km gitmeden tekrar gaz kesiyor.Fiat servisine götürdüm sanayide farklı 3-4 tane ustaya götürdüm fakat bir çözüm bulunamadı yardımlarınızı bekliyorum.Herkese iyi günler..Benimde 2006 model punto da aynı sorun vardı arıza sigorta kutusundan çıktı davlumbazın üstünde olduğu için sigorta kutusu su almış yenisi ile değiştirdim düzeldi. Belki aynı arıza olabilir bence sigorta kutusunu kontrol ettir.

MI 8 SE cihazımdan gönderildi

Oguzgnal
28/12/2019, 11:41
Aracın basındayım çalışmıyordu sinyal koluyla oynadım çalıştı stop ettiriyorum şuanlık tekrar çalısıyor