PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Grande Punto sol stop kısık yanması(3 kere stop değişti)

Gerefez
09/12/2019, 15:20
Forumda konulara baktım fakat stopa vurmak ve sokete vd40 sıkmak haricinde gerçekçi bir çözüm yöntemi bulamadım. 2008 Grande punto aracıma çift evo stop taktırdım. Sağ sıkıntısız fakat sol taktıktan 1-2 gün sonra kısık yanmaya başladı. 1 kere değiştirdim 1-2 gün sonra yine kısık yandı 2. kez değiştirdim 1-2 gün sonra yine kısık 3. kez soketiyle beraber değiştirdim ve 1-2 gün sonra yine kısık yandı problemin soketten ve stoptan olmadığını anladım gibi bir şey. Çözümü var mıdır ? Yardımlarınızı bekliyorum.

GKCNSPR
09/12/2019, 15:28
benim araçta aynı sıkıntı vardı.Tüm soketleri zımpara taşı ile tek tek temizledim.Biraz uğraşıyorsun ama işe yarıyor.wd 40 falan işe yaramaz.elektronik aksamada kullanılmasını pek tavsiye etmem.

Gerefez
09/12/2019, 15:34
Soketi de değiştirdim fakat işe yaramadı. Ama taşlamayı denersem bozacağımdan eminim. Tekrar bi stop alacağım sanırım. Cevabınız için teşekkür ederim.

GKCNSPR
09/12/2019, 16:28
Bozulacağını sanmam.Zaten yeni stop alacaksanız kaybedecek bir şey yok.Sadece zımpara taşını kıvırarak rulo haline getirin ince bir şekilde.soketlerin metal uç olan kısımlarını nazikçe zımpara yapın.her 2 tarafını (erkek-dişi) temizleyin.

Gerefez
09/12/2019, 20:42
Zımpara kağıdı değil mi ? Teşekkür ederim gündüz gözüyle bi deneyeceğim sonuçları yazarım buraya.

Ozer77
09/12/2019, 21:15
Wd 40 bu konuda hiç bir işe yaramaz. Kontak sprey deseniz bi nebze. Eger soketler geçirmiyor ve voltaj düşüyosa benim tofaşım varken soketi iptal edip renk renge lehim yapmıştım. Konu tam olarak aynımı bilemedim ama fikir sadece.

Gerefez
09/12/2019, 22:12
Soket değişmesine rağmen hala devam etmesi biraz ortada bıraktı beni. Kontaktan gelen elektrikte kopukluk mu var diye düşünmekten alıkoyamıyorum kendimi. Kontak spreyini de deneyeceğim sonra taşlamayı bakalım işe yaramazsa en son soketi iptal edip lehim yöntemini deneyeceğim. Teşekkür ederim cevabınız için.

Ozer77
09/12/2019, 23:56
Veya bi ölçüm cihazıyla voltaj ölçseniz boşuna diğer yöntemlerle zaman kaybı olmaz. Sağ ve sol stoba gelen voltajı ölçerseniz daha net olur.

Gerefez
10/12/2019, 00:20
Bir yerden temin edebilirsem ölçerim o daha mantıklı evet. Çok teşekkür ederim sonuçları buraya yazacağım.