PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : City arızası tam nasil anlasilir?

sinanuzun
03/12/2019, 20:14
1 yıl once arac durdugu yerde direksiyonu kontrol ettir uyarisi verdi kontak ac kapa sonra sorun yok. Ardindan 10 ay sonra araci 3 gun hic kullanmadim araci calistirip 1 metre gidip bagaji kapatmak icin aractan indiğimde ayni uyari sonrasinda ayni gun 1 saat sonra ve uyari verdi 1 gun araci calistirmadim servise giderken ayni uyari. Servis uyari fasilali dedi il disinda olduğum icin fazla vaktim olmadigini onarim suresinin uzunlugu nedeniyle Ikamet ettigim ildeki yetkili servise aracimi baktiracagim dedim. Bana sormadan servis uyariyi sildi akuden veya elektrikten olmustur dedi 1 gun sonra ikamet ettigim ilde servise gittim ilk uyariyi verdigi ilde ariza kaydi silindigi icin bise yapamayiz elektrik tesisatindandir dediler tekrar verirse gelin dendi. Uzerinden 4 ay gecti. Tekrarlamadi. Simdi bu nedir anlamadik. Net bir teşhis koyamadigimdan tedirginim. Acaba servo motor sökulse sıkıntı var mi yok mu diye kontrol ettirilebilir mi? Servis biz kontrol yapamayiz bozuktur veya degildir diyemeyiz sadece yenisiyle degistirilebilir diyor. Indirim icin net bir ariza olmadığından yapacak birsey yok diyor.

Fenerli86
03/12/2019, 21:02
Ben 1 ay önce yaptırdım benim birden oldu direksiyon sertleşiyor ve city arıza ışığı yanıyor sonra yaptırmaya gittim 1000 TL ye yaptılar yenibosna da artı direksiyon diye bir yer

Camera
04/12/2019, 12:43
Başıma geldi yaptıralı 1 hafta oldu İstanbul da yaptırdım. Arızaya düştüğü zaman beyinden silinmiyor diye söylediler bana ya da cihazdan cihaza farklılık gösterebiliyor. Tork sensörü değişti 1100 tl ödedim. EPS arızası olarak geçiyormuş. Sağolsunlar iyi ilgilendiler 2 yılda garanti veriyorlar

eroltr
19/12/2019, 20:24
Merhabalar .arabam 2011 punto evo y.otamatik . benimde direksiyon çevirince gart gurt sesler geliyor herhangi bi arıza ışığı vermedi ama forumda dolasirken gördüm biraz tedirgin oldum istanbulda nereye baktirabiliriz iyi bir usta varsa soylermisiniz

hurratec
19/12/2019, 21:32
Direksiyon çevrilince gelen sesler genelde amortisör takozu ile alakalı. Önce bu takozları gözden geçirin.

Fenerli86
19/12/2019, 22:46
City arızası değil bu ön takım ile alakalı olabilir