PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Led ampul

Ramazan60
15/11/2019, 23:48
Arkadaslar merhaba bugun 2011 model grande punto aracima niken marka led ampul aldim ama ampulun arkasindaki fandan dolayi kelepceyi takamadim cirtlada tutturmak ne derece saglikli olur acaba varmidir baska bi yontemi simdiden tesekkurler

Han
16/11/2019, 20:07
bu nikenin ledinin kısa süreli bende kullandım ancak montajda herhangi bir sorun yaşamadım şimdi siz söyleyince baktım millet plastik kelepçeyle falan tuturmuş enteresan bir durum.kaldıki nikeni denemiş biri olarak ilk fırsatta değiştirdim.ışık inanılmaz dağılıyor tabiri caizse yer gök dağ taş aydınlanıyor bu ledin şapka kısmının tasarımı ve bizim puntoların far çanağının genişliğinden kaynaklı diye düşünüyorum.bu dağılma karşıdan gelen önden giden sürücüleri aşırı rahatsız edecek ve sürekli taciz edileceksiniz.daha kaliteli bir ürün alarak trafiği ve sürüş güvenliğini tehlikeye atmamanızı öneririm.konularıma bakarsanız detayları okuyabilirsiniz.

Melankolistt
17/11/2019, 10:53
H4 mini led lens
Bunu araştırın kendinden mercekli h4 far hüzne şeklinde çizgi de var kimseyi rahatsız edeceğini sanmıyorum
İlerleyen zamanda ben bu ledden almayı düşünüyorum

Ramazan60
17/11/2019, 16:17
Evet arkadaslar az once montajini yaptim hos bi goruntu ama henuz aksam kullanmadim gelen tepkilere gore tekrar yorum yaparim cevaplariniz icin tesekkurler

hayr16
18/11/2019, 08:05
kelepçe ile takmak ilk defa duydum.
led ampul üzerindeki metal üç tırnaklı sac çevrilerek çıkması gerekli. sonrasında far üzerindeki metal klips ile sabitleyince led ampulu bu sac üzerine çevirerek takabilmeniz lazım.

en azından ben takarken öyle yaptım.

Ramazan60
18/11/2019, 10:03
Metal tele mudahele ederek biraz yamulttum o sekilde takabildim biraz ugrastirdi ama saglam oldu far patlarsa cikarmasida bir o kadar zahmetli olacak galiba

hayr16
18/11/2019, 12:06
https://fsmauto.com/led-far-ampulu-montaji-nasil-yapilir/

linkte var bakabilirsiniz.