PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lamba arızası ışığı yanıyor (Lütfen Yardım)

Ernes Kartal
31/10/2019, 00:26
Öncelikle herkese merhabalar. Benim 2011 grande punto aracım var ve araçta yaklaşık 2 haftadır lamba arıza uyarısı çıkıyor ama farları söndürüp yakınca gidiyor sonradan tekrar çıkıyor sola sinyal verince yine kaybolup sağa sinyal verince hem sinyal vermiyor hem de gösterge panelindeki işaret hızlı hızlı yanıp sönüyor sağa sinyal vermek için de mecburen önce sola sinyali yakıp sonra sağa çeviriyorum sizce bu durum neyden kaynaklı olabilir ve fazla masraf açar mı?

arenas
31/10/2019, 07:47
Sağ sinyal ampullerinden biri patlamış

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

FIAT Fatih
31/10/2019, 11:53
Sağ sinyal ampülü ile alakası yok araç istanbul da ise ben çözerim

Ernes Kartal
31/10/2019, 14:13
Sağ sinyal ampülü ile alakası yok araç istanbul da ise ben çözerim

Malesef değilim sizce neden kaynaklı olabilir? Sanayiye gidince de söyleyeyim ona baksınlar

Han
31/10/2019, 21:04
bu daha önce benimde başıma geldi sağ taraftaki stop lambasının bağlantı sokentinde sinyal tırnağı deforme olmuştu bu yüzden arıza lambası yanıyor ve sinyal çalışmıyordu sinyal verdiğimde gösterge panelinde hızlı hızlı yanıp sönüyordu.sanayide oto elektrikçim stop lambasının üzerindeki soketin sinyal tırnağına kısa bi kablo lehimledi o kabloyuda araçtan gelen kabloda sinyali bulup ona bağladı sorun çözüldü 10 lira el emeği atıp çıktım.