PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İzmir'de subap ayarı Fiat Punto 1.4

turksaffetmez
11/10/2019, 09:10
Balıkesir'de ikamet ediyorum. Motor çok aşırı gürültülü çalışıyor. Servis tum bakımlarını yaptı buji vs değişti sorun aynı. Daha önceden bu forumda aynı sebeplerden dolayı subap ayarı yaptırıp çözüm bulan arkadaşlar olmuş. Baktiramadigim bir orası kaldı Balıkesir'de yapan yer yok. Yarın İzmir'e geleceğim göstermek yaptırmak için tanıdığınız bir yer var mı? Muhtemelen şimler değişecek.

2011 Fiat Punto Evo 1.4 benzinli LPG'li
Kitapçıkta 25km de bir ayar yaptırmak gerekiyor diyor. 40km dir yapılmadı hic.

turksaffetmez
11/10/2019, 09:13
Punto Motor Titreme | İzlesene.com (https://www.izlesene.com/video/punto-motor-titreme/7731384) bu şekilde çalışıyor.

turksaffetmez
11/10/2019, 09:14
yetkili servise gittiğimde benim problemi çözemediler,yönlendirme üzerine kahretsin deyip bosch servise gittim.oradaki usta titremeyi subaplardan yapar,silindir başına 2 şerden olmak üzere 8 tane bi parça adı söyledi basit bşeymiş o değişecek dedi. 30-40 liralık malzeme dedi.tamam dedim,4 tane de orijinal buji takıldı (+80 lira) ve 70 lira da işçilik yazmışlar.190 lira gibi bir fiyata çıktım.Problem çözüldü,arabadan soğumuştum,stop edecek kadar sarsıntılı çalışıyordu,şimdi mışıl mışıl uyuyan bebeler gibi,tık ses yok.
ha ben sonra tekrar yetkili servise gittim,problemi çözdüm dedim.nasıl falan dediler.subap ayarı yaptık oldu dedim,oradaki usta da bunlarda subap ayarı olmaz açıklığı otomatik kendi ayarlar dedi.Mekaniker değilim,motordan teorik orta düzeyde anlarım.İkisinden biri doğru söylüyor ama problemimi çözen usta benim gözümde daha inandırıcıdır.

Bu şekilde cozmusler. Eminim her yerini kontrol ettirdim bir burasi kaldı. Arabadan soğudum yardım lütfen.

arenas
11/10/2019, 12:41
Puntocu arkadaşların sıklıkla gittiği İzmirdeki Fiat Ustası Ç-a-ğ-d-a-ş otoyu tavsiye ederim

oto izmir fiat

677/46 Sokak No:13 6. Sanayi Sitesi Buca / İzmir (Otokent Karşısı)

Telefon : 0-232-282-06-38

Telefon : 0-532-262-59-07

Telefon : 0-536-773-86-11

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi