PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyon kitleme

FrtmL
30/09/2019, 13:36
Merhaba arkadaslar oncelikle forumu uzunca okudum sorunuma benzer pek bisey goremedim o yuzden yaziyorum

Yolda giderken direksiyonu sol tarafa cevirince direksiyon kitleniyor gibi oluyor alttan tik diye bir ses geliyor duruma gore kuvvet uyguluyorum
Mesela sola dogru cevirdim kitlendigini hissediyorum tekrardan hafif sol yapıyorum direksiyon normale donuyor saga donuslerde saga virajlarda sorun yok
Her seferindede yapmiyor zannedersem ya cok isindigi icin yada belli bir kilometreden sonra yapiyor bi kac kere ariza isigi yakti sertlesme olmuyor sadece kitliyor gibi oluyor
Bide bozuk yollardan gecerken direksiyon motorunun ordan zaman zaman tikirtilar geliyor sanki bisey cikmista o birbirine vuruyor.
O kadar baktim ama goremedim cikan kopan birsey
Bi de kocaelinde tavsiye ustaniz varmi

FrtmL
01/10/2019, 08:10
cevap veren cıkmadı kendim araştırmaya devam ediyorum tabi
rotcuya gosterdim sağ sol rot bası ve kolları değişicek sol teker içe doğru ayarı kacmıs onları ayarlıcaz ve muhtemelen sorun düzelecek amma rottan sonra direksiyona açı kalibrasyonu yaptırabileceğim yer bulmam lazım

bravoay
01/10/2019, 19:48
rottan sonra direksiyona açı kalibrasyonu yaptırabileceğim yer bulmam lazım

direksiyona açı kalibrasyonu yaptırabileceğiniz en uygun yer bence BİRMOT' lar veya yetkili FIAT servisler. Şu ana kadar ki problemi kendiniz çözebilmeniz çok güzel bir şey.