PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aracımın muayenesi var ama egsoz emisyonu yok

ucempo
25/09/2019, 08:00
Aracımı yeni aldım muayenesi var ama egzoz ölçüm kağıdı yok son 6 ay içerisinde yapılmamış
Bu araba muayeneden nasıl geçti plaka basım yanlışı varmış onu bile geçirmişler
egzoz ölçümü yaptırsam sonradan sorun olurmu

punto1414
25/09/2019, 14:15
e-devletten aracının egsoz muayenesi olup olmadığına bakabilirsin..geç yaptırmanın cezası yok ancak yakalanırsan 1.500 tl cezası var diye biliyorum..riske gerek yok 60-70 tl lik basit bi işlem.

gokhan54
15/11/2019, 06:19
bende aracımı aldığımda senin gibi durumdaydım muane 1sene var ama eski egzoz emisyon kağıdı vardı ruhsatta bilerek aldım arabayı emisyon parasını keserek tabi.
ve e-devlet ten baktığımda gözükmüyordu gittim sanayiye verdim ruhsatı ve çocuk abi muanesi var daha dedi. içimin yağı eridi biraz tabi ama kağıt istediğimde onlardan vermediler bende ekran fotolarını çektim. bence git baktır eğer yoksa yaptır 60tl den kaçma.

carbas
15/11/2019, 11:44
Bende geçenlerde eski araç sahibini bu yüzden rahatsız ettim :) Pul yok kartta. Daha sonra E-devlet üzerinden inceledim. Emisyon ölçümünün olduğunu gördüm her ihtimale karşı çıktısını alıp ruhsata koydum. Araştırdım ve şu yazıyı buldum:

Egzoz Gazı Emisyonu Kontrolü Yönetmeliği Hakkında Duyuru
Egzoz Emisyonu Pulu ve Ruhsatı Kalktı, e-Devletten Emisyon Ölçüm Raporu Takip Edilebilecek.
Egzoz Gazı Emisyon Ölçümünde Yeni Dönem, 'PUL' ve 'RUHSAT' Kalkıyor. 2018 itibariyle Araç sahiplerine Egzoz Gazı Emisyon Ölçümünden Sonra 'PUL' ve 'RUHSAT' Verilmeyecek.