PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Geç çalışma aşırı sallanma😞

Engin33
24/09/2019, 20:19
Merhaba arkadaşlar ailenize Mersin’den katılıyorum..2011 punto evo 1.4 8v benzin/LPG aracım var aracımda son zamanlarda motor soğukken çalışmada zorluk,çalıştıktan sonra sallama ve çiğ benzin kokusu var..LPG’ye geçince bu sorun çözülüyor..Bununla ilgili benzin pompası,hata veren 2nolu enjektör ve buji/buji kablolarını değiştirdim fakat sorun çözülmedi yaklaşık 1500 tl para harcadım ki memurum bu mebla benim için çok.. sorun çözülse gam yemeyecem ama sıkıntı devam edince insanın sinirleri bozuluyor.Bu konuda tecrübeli veya aynı sorunu yaşamış arkadaş varsa görüş veya yardımlarını bekliyorum şimdiden teşekkür ederim 😊

Han
24/09/2019, 20:56
aramıza hoş geldiniz mersinden yeni üyeler görmek güzel.aracın tamiratını nerede yaptırdınız acaba öğrenebilirmiyim.

umitakyuz
24/09/2019, 21:30
LPG enjektörlerinizde sıkıntı var kontrol ettirin enjektör değiştiğinde sabah calistirmalarda sıkıntı kalmayacaktır

Test için lpg tankdan gazı kesip tesisat takı gazı bitirip öyle park edin sabah calistirdiginizda geç çalışma olmayacaktır

Saygılar..

GM 8 cihazımdan gönderildi

FrtmL
25/09/2019, 16:20
geç çalışma için başıma gelen manifolta gaz kaçırma olayı oldu
regulatorü değiştirmiştim sorun düzelmişti.

aracı stop etmeden benzine alın kısa bir süre benzinde çalışssın sabah tekrardan çalıştırın bakalım sorun geçecekmi ?

umitakyuz
25/09/2019, 16:24
geç çalışma için başıöa gelen manifolta gaz kaçırma olayı oldu
regulatorü değiştirmiştim sorun düzelmişti.

aracı stop etmeden benzine alın kısa bir süre benzinde çalışssın sabah tekrardan çalıştırın bakalım sorun geçecekmi ?Enjektör agrizasinda da aynı sıkıntıyı yaratır

GM 8 cihazımdan gönderildi

Engin33
25/09/2019, 19:02
Tavsiyeniz için sağolun hocam fakat dediğinizi yaptım tanktan gazı kesip tesisattaki gazı bitirdim ve 6 saat sonra yine aynı sorunu yaşadım

Castell
26/09/2019, 12:20
Tavsiyeniz için sağolun hocam fakat dediğinizi yaptım tanktan gazı kesip tesisattaki gazı bitirdim ve 6 saat sonra yine aynı sorunu yaşadım

Enjektöründe arıza var mı diye kendin de kontrol edebilirsin, araba lpg de çalışırken 4 silindire giden gaz borularını sırayla tek tek sıkıp motorun sesini dinle, borudaki gaz akışını kesmene rağmen arabanın sesinde değişim yoksa o enjektör arızalıdır....

d77KZSL9FLg