PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor devri aniden yükseliyor

Mehmet kargin
24/09/2019, 18:45
Motor Devrinin Aniden Fırlaması
bugün mahmutbey gişelerinden otobana girmemle aracım vites değişimlerinde sorun çıkarmaya başladı...

şöyle ki: 1'den 2'ye 3000devirde atıyor, ancak vitesin 2'ye geçmesiyle birlikte devir birden 6000e fırlayıp yeniden normal durumuna geri dönüyor...2'den 3'e geçerken, 3'ten 4'e geçerken yine aynı sorun vardı...devir, vites değişim anında birden fırlayıp 5500e kadar, sonra olması gereken durumuna geri dönüyordu...

kıçımdan ter akıtarak arabayı beylikdüzü birmota kadar götürdüm sabit viteste...bu arada aracım dualogic, ancak aynı durum manuel kullanımda da yaşanıyor mu diye de test ettim...yine aynı sorun oluştu...örneğin 2500 devirde 3'ten 4'e atıyorum, devir saniyelik de olsa 5500e kadar çıkıp sonra normal haline geliyor...bu esnada araç da hayli kasılıyor tabii haliyle, motor sesi falan tavan yapıyor...

birmottakiler çok yardımcı oldular...ancak ben kontağı servis girişinde kapattığımdan, test sürüşüne çıktığımızda sorun tekrarlanmadı...

daha sonra bilgisayara bağladılar aracı...ancak herhangi bir sorun tespit edilemedi...

daha önce bu tip bir sorun yaşayanınız var mı acaba ??? ya da tavsiyeleriniz...

şimdiden çok teşekkürler...