PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dijital Klima Havalandırma Yönlendirme Arızası

Serdkus
21/08/2019, 11:40
Merhaba arkadaşlar. 2011 model 1,3 mj punto evo sahibiyim. Havalandırma kumandasından yukarıyı açtığımda camlara üfleme yapmıyor, aksine ayak kısmına hava veriyor. Orta kısında sorun yok. bunun için Klima resetleme yaptım. Sorun çözülmedi. Sol taraftaki sıcaklık göstergesi sürekli yanıp sönüyor. Eskişehir Birmot servise gidip danıştım. Sorunun ne olduğunu bulmak için aracın göğsünün sökülmesi gerektiği ve büyük bir ihtimalle yüksek maliyetli bir işlem olacağı söylendi. Bu konuyu açmadan önce benzer şikayetlerle ilgili konu başlıkları gördüm, fakat çözümler hakkında pek fikir sahibi olamadım. Benzer sorunu yaşayan arkadaşlardan tavsiye bekliyorum.( Usta, Servis ) Teşekkürler...

Serdkus
22/08/2019, 19:54
Bugün bir arkadaşım klimayı resetlemeyi denedi ve resetledikten sonra problem çözüldü. Sanırım ben resetlerken birşeyleri yanlış yapmışım. Tuşlardan parmaklarımı çabuk çekmişim galiba. Yalnız servise verseydim arabanın göğüs sökülecekti. Ucuz kurtuldum.

stonebridge
22/08/2019, 22:05
Nasıl resetleme işlemi yaptıysanız buraya yazarsanız en azından aynı sorunu yaşayan başka puntocu kardeşimizde faydalanabilir. Saygılarımla geçmiş olsun.

Serdkus
23/08/2019, 04:09
Auto ve Mono tuşlarına birlikte basılıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=MKz4FV9YHOw