PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hoparlörlerden ses gelmiyor...

mcnyldrm
28/07/2019, 02:29
Merhabalar daha yeni 2011 punto evo aldım. Blue me var aracımda . Herhangi arızası yok km yanıp sönme durumu yok. Sesli komut usb aux çalışıyor. Yalnız şöyle bir durum var. Aracın 4 hoparlöründen ses gelmiyor . Bagajda bulunan basstan ses geliyor . Bazen kendi kendine düzeliyor hoparlörlerden de ses geliyor . Kontağı aç kapa yapınca da bazen ilkinde bazen onuncusunda ses geliyor . Bu durum neden olur. Mahallemizde bulunan tuningciye gittim bayağı uğraştılar blue me nin ne olduğunu da biliyorlar. Dediklerine göre blue me nin çıkışında arıza varmış. Hoparlörlere gelen sesler önce blue me ye uğruyormuş . Teybi söküp direkt çıkışına hoparlör bağlayınca ses geliyor çünkü. Yinede bir türlü çözemediler sorunu. Aracı yeni aldım soğumak üzereyim araçtan yardımcı olabilecek var mı ?

mcnyldrm
28/07/2019, 12:53
Lütfen arkadaşlar biri cevap verebilir mi

gargolyas
29/07/2019, 09:03
https://forum.grandepuntotr.com/ses-and-goruntu-sistemleri/66160-ses-sistemi-yan-arka-hoparlorler.html#post1032038

Aynı sorun bende de vardı düzeldi tekar başladı, elektrikçi de iki gün kaldı bunda orjinal anfi varmış tamir ettik dedi,dediği muhtemelen blu me cihaziydı :) bugünlerde tekrar aynı hatayı vermeye başladı,yetmedi artık radyo da bi iki kanala düştü.
Çözüm bulunca paylaşırsanız sevinirim.

mcnyldrm
29/07/2019, 10:38
Keşke sizde sorsaydınız sorun gerçekten bassın içinde ki amfidemiymiş yoksa blueme demi? Blue me olduğunu sanmıyorum Türkiye’de tamir edebilen yok. Sizde basstan ses geliyor muydu?

gargolyas
29/07/2019, 11:54
Hoparlör kabloları direk teybe gelmiyor sonradan fark ettik ki torpido gözünün altında anfi varmış onu tamir ettik dediler, orda blu me var anfi de var mı bilmiyorum,

Sorun yaptığı zaman ses sadece bagajdan geliyor, sonra canı isterse yanlardan da geliyor, kontağı kapatıp açınca tekrar sadece bagajdan geliyor,

mcnyldrm
30/07/2019, 00:44
Evet evet bugün tekrar uzun uğraşlar sonucu bizde torpido altında dağıtıcıyı bulduk.. sorunumuz tamamen aynıymış. Ordan kabloları düz kontak benzeri bişy yaptılar direkt bağladılar düzeldi. Her şey aktif blue me de çalışıyor.