PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor arızası acil yardım

necatidgn
06/06/2019, 20:44
Merhaba arkadaşlar. Yolda giderken araba ısındıktan sonra bir süre gittikten sonra biraz arabayı zorladıktan ve rampalarda vs. araba bir anda motor arıza lambasını yakıyor ve stop ediyor. Bir süre bekleyince soğuduktan sonra marş yapınca biraz zor alsa da çalışıyor. Bu sefer motor arızası sürekli yanıyor ve biraz gittikten sonra yine gaz kesiyor. Bilgisi olan varsa yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.

Alikeskin
06/06/2019, 20:46
Merhaba arkadaşlar. Yolda giderken araba ısındıktan sonra bir süre gittikten sonra biraz arabayı zorladıktan ve rampalarda vs. araba bir anda motor arıza lambasını yakıyor ve stop ediyor. Bir süre bekleyince soğuduktan sonra marş yapınca biraz zor alsa da çalışıyor. Bu sefer motor arızası sürekli yanıyor ve biraz gittikten sonra yine gaz kesiyor. Bilgisi olan varsa yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.Makineyle bakmak lazim hersey olabilir

necatidgn
06/06/2019, 20:47
Makineyle bakmak lazim hersey olabilir
Mesela ne olabilir bir fikir olsa aklımızda ?

Birde bu durumu yaşayan felan varsa yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar iyi forumlar.

umitakyuz
08/06/2019, 19:26
Mesela ne olabilir bir fikir olsa aklımızda ?

Birde bu durumu yaşayan felan varsa yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar iyi forumlar.Ateşleme olabilir ( buji buji kablosu bobin vs vs)

Katalizör tıkalı olabilir

Lambda sensör arızası olabilir

Krank sensörü bozuk olabilir yerinden çıkmış olabilir

Araç conta yakmış olabilir

sizin bahsettiğiniz şikayetler için yaşanabilecek daha fazla arıza sıkıntı sayılabilir arkadaslarinda demiş olduğu gibi bilgisayara bağlamadan net bir sonuç ve yorum yapmak sağlıklı değildir

İyi forumlar

GM 8 cihazımdan gönderildi

umitakyuz
08/06/2019, 19:29
Yanlız yokuşta yükleme ve stop etme dediğiniz için söylüyorum aracınızın su seviyesini ve yağ çubuğunu kontrol etmenize fayda var bence silindir kapak contası arızası ( yanması) gibi duruyor

GM 8 cihazımdan gönderildi