PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İlana neden eski fotoğraflar yüklenir ki?

OguzTML
01/03/2019, 01:06
Selamlar arkadaşlar, geçtiğimiz hafta başımdan geçen bir olayı sizlerle paylaşmak istiyorum.

Yaklaşık 1-2 aydır temiz punto evo arayışındayım, km düşük olsun boyasız olsun dedik. Nihayetinde bir araç buldum. Araç sahibi aracın kazası olmadığını, sol arka çamurlukta 10-15 cmlik lokal boya olduğunu söyledi. İlan fotoğraflarında araç tertemiz, ezik, çizik yok. İçi tertemiz koltuklar kıpkırmızı.

Kocaeli'nden kalktım Hatay'a gittim. Bilmeyenler için belirteyim mesafe tam 1100 km :)
Tabi bu yolu normalde gitmem ancak ablam Hatay'da yaşıyor yaklaşık 1 yıldır görmediğimden hem ablamı ziyaret ederim hem aracı alır gelirim dedim.

İş yerimden 2 gün izin aldım hafta sonu uçakla gitti Hatay'a. Pazartesi günü araç sahibiyle sözleştik, bildiğim bir exper firmasını buldum ve o konuma çağırdım.

Adam aracı getirdi kirden resmen siyah araç görünmüyor. Sağolsun exper yapacak arkadaşlar araç sahibine bu şekilde araç kontrol etmeyeceklerini söylediler gidip yıkatıp getirdi.

Araç bir geldi, ilandaki araçtan eser yok. Sağ marşpiyel komple ezik. Sağ ön far ayağı kırık. Arkadaki ezik spreyle boyanmış. Sağ sol ezikler var. Kaput ezik.

Sonrasında farkettim ki adam aracın eski fotoğraflarını yüklemiş. İlandaki araç değil sanki başka aracı getirdi. Eniştemle baya gerildik kavga etmek istemedik, expere sokmadan ayrıldık oradan.

Bu macera bana 1000 liraya mal oldu :) Deneyimin iyisi kötüsü olmaz. Bundan sonra 200 km öteye araç bakmaya asla gitmem. Bahsettiğim şahsa da hakkımı helal etmiyorum. İlla ki yalanları bir yerden çıkacaktır.

ykaya1983
01/03/2019, 09:08
Hatayda zaten bu tür üçkağıtçılıklar bayağı meşhur.Bu nedenle uygun fiyatlı ilan çok fazla.

Nejionea
01/03/2019, 11:28
Bence ilanı paylaşın burada ki başkalarının da boşuna zamanı emeği zayi olmasın.

gpmesud
01/03/2019, 14:12
Aynı hatayı bende izmir'de yaşamıştım. Bursa'dan izmire gitmiştim getz alacaktım araç orjinal diye gittik tavanı kesip başka aracın tavanıyla degıstırmışler allahtan exper esnaf adamdı benden once expercı dovecektı arac sahıbını. sonra geri geldim 1 günüm yolda geçti. Allah belanı versın dedim çıktım gezdim geri döndüm :)) Sonra puntomu gebzeden bir fabrika işçisi bir abiden almıştım. bayada yardımcı olmuştu ozaman sagolsun. Ama izmir banada tecrube oldu artık yakın ıl dısında hayatta gıtmem bıryere, o gelsin :))))

OguzTML
01/03/2019, 17:51
Geçmiş olsun Mesut bey size de. İlanı yayından kaldırmışlar hocam. Tekrar denk gelirsem buradan paylaşırım.

Kadyr
03/03/2019, 23:33
ya çakarsam hesabı yapan çok var

Ozer77
12/12/2019, 13:16
Aynısı tabiki banada olmuştu. Artık çevre illerden öteye geçmem [emoji41]

mustafagrande
13/12/2019, 09:20
Selamlar arkadaşlar, geçtiğimiz hafta başımdan geçen bir olayı sizlerle paylaşmak istiyorum.

Yaklaşık 1-2 aydır temiz punto evo arayışındayım, km düşük olsun boyasız olsun dedik. Nihayetinde bir araç buldum. Araç sahibi aracın kazası olmadığını, sol arka çamurlukta 10-15 cmlik lokal boya olduğunu söyledi. İlan fotoğraflarında araç tertemiz, ezik, çizik yok. İçi tertemiz koltuklar kıpkırmızı.

Kocaeli'nden kalktım Hatay'a gittim. Bilmeyenler için belirteyim mesafe tam 1100 km :)
Tabi bu yolu normalde gitmem ancak ablam Hatay'da yaşıyor yaklaşık 1 yıldır görmediğimden hem ablamı ziyaret ederim hem aracı alır gelirim dedim.

İş yerimden 2 gün izin aldım hafta sonu uçakla gitti Hatay'a. Pazartesi günü araç sahibiyle sözleştik, bildiğim bir exper firmasını buldum ve o konuma çağırdım.

Adam aracı getirdi kirden resmen siyah araç görünmüyor. Sağolsun exper yapacak arkadaşlar araç sahibine bu şekilde araç kontrol etmeyeceklerini söylediler gidip yıkatıp getirdi.

Araç bir geldi, ilandaki araçtan eser yok. Sağ marşpiyel komple ezik. Sağ ön far ayağı kırık. Arkadaki ezik spreyle boyanmış. Sağ sol ezikler var. Kaput ezik.

Sonrasında farkettim ki adam aracın eski fotoğraflarını yüklemiş. İlandaki araç değil sanki başka aracı getirdi. Eniştemle baya gerildik kavga etmek istemedik, expere sokmadan ayrıldık oradan.

Bu macera bana 1000 liraya mal oldu :) Deneyimin iyisi kötüsü olmaz. Bundan sonra 200 km öteye araç bakmaya asla gitmem. Bahsettiğim şahsa da hakkımı helal etmiyorum. İlla ki yalanları bir yerden çıkacaktır.

Artık öyle bir devirdeyiz ki, yanardöner deniz anaları, üçkağıtçı, palavracı, kolpacı bir ton adam türemiş durumda. İnsanlar 3 kuruş için birbirinin boğazına sarılıyor.

Vicdansızlık almış başını gitmiş. Ne yazık ki böyle. Bende kendi aracımı alırken nelerle kimlerle karşılaştım. Allah dürüst insanlarla karşılaştırsın hepimizi.

feyzullah
13/12/2019, 14:17
Hatay, adana, antep, maraş vs. o civardan büyük konuşmak istemiyorum ama kesinlikle araç alınmaz. O bölgede bu tarz yanıltıcı ilanlar ve bilgiler çok yaygın.

mesutt1905
13/12/2019, 16:45

neden polise gidip şikayetçi olmadın ?