PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sağ ön den gelen lokurtu benzeri ses

Zkn yyldZ
23/02/2019, 18:46
2006 model aracimda sag on taraftan lokurtu benzeri ses geliyo du rot balansciya gittim amortisor takozu dedi. Bnde amotisor takozunu degistirdim ses gelmeye devam etti bende rot balanciya gittim tekrar gittim ses gelmeye devam ediyo diye oda amortisor degiscek dedi sonra sanayide bi ustaya gittim direksiyon kutusunda bosluk var dedi nerden yapiyo bi turlu emin olamadim acaba neden yapar bu sesi

feyzullah
23/02/2019, 22:19
Z rot bozuktur ondan yapar. Ustanın bunu bilmesi lazım bilemiyorsa aracınızı emanet etmeyin ustayı değiştirin.

Alikeskin
23/02/2019, 23:27
2006 model aracimda sag on taraftan lokurtu benzeri ses geliyo du rot balansciya gittim amortisor takozu dedi. Bnde amotisor takozunu degistirdim ses gelmeye devam etti bende rot balanciya gittim tekrar gittim ses gelmeye devam ediyo diye oda amortisor degiscek dedi sonra sanayide bi ustaya gittim direksiyon kutusunda bosluk var dedi nerden yapiyo bi turlu emin olamadim acaba neden yapar bu sesiLok lok ses bozuk yollarda direksiyon kutusundan gelir

SM-J730F cihazımdan gönderildi

kingmortal
24/02/2019, 02:18
Ayni sorun bendede mevcut sag on taraftan ozellikle bozuk yollarda ses geliyor usta direksiyon kutusu degisecek dedi

galatasaray
24/02/2019, 17:28
Ben gecen gün kurtuldum bu sesten viraj demir lastiğinden yapar ön travers incek lastikleri deişcek mermi gibi olcak 20 tl teki rapro marka

ottomanturk06
25/02/2019, 09:24
Benimde aynı sorun var ama araba rolantideykende yapıyor durdugu yerde lok lok ses geliyor.

galatasaray
25/02/2019, 13:18
Senin sorun motor takozlarından olabilir hocam

alierkan
26/02/2019, 08:47
radyatörün alttaki sabitleme yerleri gevşemiş kırılmış vs. olabilir, radyatör intercooler vs sallandıkça ses yapar, bu ses alt takım sesleri ile karışıyor tespiti zor oluyor.

Brkcn
26/02/2019, 21:17
Bu sorunun bircok sebebi olabilir ama yukarda serhat bey de yazmis motor takozunada bi baktirin bende bugun goturdum sanayiye motor takozu ses yapabilir dedi usta

Zkn yyldZ
27/02/2019, 11:28
Kac tane usta gezdim kimse sundan dolayi yapiyor demedi on takimda bisey yok amortisorleri degistir dedi 1 2 kisi 2 kiside direksiyon kutusunda bosluk var tamir olur ama tekrar ariza verebilir dedi degistirsen cok pahali boyle bin dedi sadece ses yapar ses haricinde bi sıkınti yaratmaz sana dedi artik tek care servise gidicem ariza tespit ucretini odemeyi goze alip

ayaman
27/02/2019, 19:50
Benimde aynı sorun var ama araba rolantideykende yapıyor durdugu yerde lok lok ses geliyor.

Motor kulağı ve şanzıman alt tokozuna baktır bence.

ayaman
27/02/2019, 19:54
Kac tane usta gezdim kimse sundan dolayi yapiyor demedi on takimda bisey yok amortisorleri degistir dedi 1 2 kisi 2 kiside direksiyon kutusunda bosluk var tamir olur ama tekrar ariza verebilir dedi degistirsen cok pahali boyle bin dedi sadece ses yapar ses haricinde bi sıkınti yaratmaz sana dedi artik tek care servise gidicem ariza tespit ucretini odemeyi goze alip

Direksiyon kutusundan olacağını pek sanmıyorum. Direksiyon kutusundan olda araç durduğu yerde sağa sola çevirdiğinde lakırtı lukurtu gelir. Eğer seyir halindeyken yapıyorsa özellikle de bozuk olda boşluk var gibi ses varsa muhtemelen Z rotlarından yapabilir.

Alikeskin
07/03/2019, 11:45
Direksiyon kutusundan olacağını pek sanmıyorum. Direksiyon kutusundan olda araç durduğu yerde sağa sola çevirdiğinde lakırtı lukurtu gelir. Eğer seyir halindeyken yapıyorsa özellikle de bozuk olda boşluk var gibi ses varsa muhtemelen Z rotlarından yapabilir.Kutuda bosluk varsa o yapar

SM-J730F cihazımdan gönderildi