PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Demir Sürtmesi Gibi Bir Ses???!!

goldumut
26/01/2008, 15:35
arkadaslar ltf yardım edın baska arakdaslardada bu sorun varmıydı acaba?.
aracımı park ederken veya durmak ıstedıgımde dıreksıyonu sola kırdıgımda ve frene bastıgımda sankı 2 demırın bır bırıne surtmesı gıbı bır ses gelıyor..ve cok guclu bır sekılde..acaba bu nedir?

multijet
26/01/2008, 15:50
muhtemelen fren balatalarının sertliğinden kaynaklanan bir sorun. Direkiyonu çevirdiğinde olmaması gerek, varsa farklı bir sorun servise git derim.

grandecaglar
26/01/2008, 16:27
arkadaslar ltf yardım edın baska arakdaslardada bu sorun varmıydı acaba?.
aracımı park ederken veya durmak ıstedıgımde dıreksıyonu sola kırdıgımda ve frene bastıgımda sankı 2 demırın bır bırıne surtmesı gıbı bır ses gelıyor..ve cok guclu bır sekılde..acaba bu nedir?
başka bir konuda da vardı yazmıştım evet bende de var anlattığınız gibi ama bende sağ tarafta geliyo çok güçlü birr ses çıkarıyo bu aralar geçti olmuyo çok kötü bir ses çıkarıyo diyorum birşey kırılıyo sanki :sweatingbullets:

goldumut
26/01/2008, 16:37
balatalardan olucagını sanmıyorum cunku neden o zmn tam sola kırdıgımda oluoda duz frene bastıgımda olmuo..20 bın bakımda gosterıcem onu ama korktugum sey ustanın yanında o sesı cıkarmassa ben olurum herhalde:)

multijet
26/01/2008, 17:49
Eğer sadece direksiyonu çevirdiğinde ve yavaş bile girip çıksan kasislerden geçeken geliyorsa, bir ihtimal de amörtisör kule çanaklarındaki deformasyon, çatlak vs. id söz konusu olabilir. Alt takım boşluklarını da kotrol ettirmeni de tavsiye ederim.

goldumut
26/01/2008, 17:54
Eğer sadece direksiyonu çevirdiğinde ve yavaş bile girip çıksan kasislerden geçeken geliyorsa, bir ihtimal de amörtisör kule çanaklarındaki deformasyon, çatlak vs. id söz konusu olabilir. Alt takım boşluklarını da kotrol ettirmeni de tavsiye ederim.

siz beni sanırım yanlıs anladınız sorun tamamen park edıcek kadar yavaslayınca(durmaya yakın)sola dogru dıreksıyonu cevırınce ve frene basınca gelıo kesınlıkle kasıslerde yada cukurlarda olan bır ses degıl onlar tıkırtı ya vs sesler olur..bu sankı benım sag on balatam bıtmısde dıskı kazıyor gıbı ama neden tam dururken yapıyor ve neden sag tam kırdıgımda ve durmaya yakın yapıyor?

-atilla abi cok saol.20 bın bakıma gırcem gelecek ay o zmn soylerım dıorum.genelde hıcbır sekılde sorun yok ama sadece saga donmelı durmalarda.

Muhendis06
27/01/2008, 07:43
Direksiyonu tam sola kirdiginiz da mi geliyor ses, yoksa sola donme miktarinin bir etkisi yok mu?

goldumut
27/01/2008, 10:04
dıreksıyonu tam sole kırıp park durma esnasında oluyor bu ses.(tabı bu arada frene basıyorum)

ince5757
27/01/2008, 11:54
Rulman olayı dediğin olay.benim arabamdada var aynı durum sol taraftan geliyor dediğin gibi yavaş hareket ettiğimde duyuluyor.Servise gösterdim rulman dediler onay alındı ama hala değiştiremedim hatta işten zaman bulamadım.Geçmiş olsun.

goldumut
27/01/2008, 12:00
rulmanmı?..allah allah beda yenı cıktı basımıza..ne garıp yaw..serdar abı cok tsk ederım