PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Muayenede Egzoz Emisyon Ölçümü Artık Hafif Kusur

ottomanturk06
17/01/2019, 21:30
Arkadaşlar haberlerde okudum paylaşmak istedim.

Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığı tarafından yapılan yeni düzenlemeyle, araç muayenelerinde egzoz emisyon ölçümü olmaması artık "ağır kusur" olmaktan çıkarken, kusurun "hafif" kusur olarak sayılacağı bildirildi. Yapılan düzenleme ise 16 Ocak 2019 tarihi itibari ile hayata geçti.

feyzullah
17/01/2019, 22:40
Arkadaşlar haberlerde okudum paylaşmak istedim.

Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığı tarafından yapılan yeni düzenlemeyle, araç muayenelerinde egzoz emisyon ölçümü olmaması artık "ağır kusur" olmaktan çıkarken, kusurun "hafif" kusur olarak sayılacağı bildirildi. Yapılan düzenleme ise 16 Ocak 2019 tarihi itibari ile hayata geçti.
Eksoz muayenesi yaptırmaya gerek kalmadımı şimdi

volkan1065
17/01/2019, 22:42
Eksoz muayenesi yaptırmaya gerek kalmadımı şimdi

Zorunlu ama tüvturke gittiğiniz zaman egsoz muaynesinin olması şart değil artık. Tabi trafikte muaynesiz yakalanırsanız cezasıda ağır.

gpmesud
18/01/2019, 09:58
Ben anlamıyorum devlet emisyonlar için dizel i kaldırıyoruz diyordu şimdi emisyon hafif kusur oluyor. Garip ozaman dışarda egzos muaynesı yaptırmayıp tuvturkte yaptırıp kalsa dahi hafif kusurla gececek yani ?

arpadan
18/01/2019, 10:21
tam da 13/01 tarihinde muayene yaptırmıştım

arenas
18/01/2019, 10:41
Ee o zaman naylon poşet niye paralı?[emoji848]

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

feyzullah
19/01/2019, 03:43
Zorunlu ama tüvturke gittiğiniz zaman egsoz muaynesinin olması şart değil artık. Tabi trafikte muaynesiz yakalanırsanız cezasıda ağır.
Eyv volkan hocam. Ceza 2700tl imiş 2019 yılı iöin aman dikkatli olalım.

kovboy
20/01/2019, 05:56
bizim memlekette özel egsoz emisyonu yapan yer yok,gezici tüv istasyona insanlar egsozdan kalırım diye gitmiyorlar.muayenemi burada yaptırırken resmi plakalı kamyonet sürücüsü egsozdan kalırmıyım endişesi içine girmişti.bu açıdan iyi oldu diyebilirim.

blntyldrm
21/01/2019, 09:32
Ben anlamıyorum devlet emisyonlar için dizel i kaldırıyoruz diyordu şimdi emisyon hafif kusur oluyor. Garip ozaman dışarda egzos muaynesı yaptırmayıp tuvturkte yaptırıp kalsa dahi hafif kusurla gececek yani ?

Tamamen yanlış anlamışsınız.
Öncelikle egzoz muayenesi yaptırmakla, egzoz muayenesinden geçmek farklı şeyler.
TÜV-TÜRK te ya da dışarıda egzoz muayenesi yaptırırsanız egzozunuzun uygun değerlerde olup muayeneden geçmiş olması ve elinizde evrakı olması lazım. Eğer bu uygun rapor olmadan trafikte yakalanırsanız cezası büyük.
Ulaştırma ve altyapı bakanlığının söylemek istediği ise şu;
Eğer araç muayenesine gittiğinizde egzoz muayeneniz yok ise önceden muayene yapılmıyordu ve öncelikle egzoz muayenenizi yaptırın öyle gelin ya da burda yaptırın diyorlardı.
Şimdi ise muayeneyi egzozsuz yapıyor ve rapora egzoz muayenesi olmadığını hafif kusur olarak belirtiyor.
Yani kısacası egzoz muayenesi ve olumlu sonuç raporu elinizde yok ise para cezası ödemek zorunda kalırsınız.

edll
23/01/2019, 00:35
Arladaşlar Muayene esnasında yapılmamış olması kusur. Yani bu hafif kusur diye yapılmasada olur anlamına gelmesin. Nasıl ki cam filmi hafif kusur yazılıyor ve trafik yakalarsa ceza yazdığı gibi bununda 2700 lira cezası var.