PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Marş Basmıyor ve Araba Çalışmıyor Yardım

yuxel
31/12/2018, 17:12
Selam arkadaşlar, arabam 1.3 multijet grande punto arabayı 1 hafta boyunca hiç kullanmadım sabah işim vardı ve kontağı açtım herşey normaldı daha sonra marşa bastığımda hiç marş sesi dahi gelmiyordu sonra takviye yaptık fakat kontağı çevirdiğimde yine hiç marş sesi dahi gelmiyordu ustamı aradım elektrikçi yönlendirdi oda takviye yaptı olmadı daha sonra vurdurdu arabayı yine çalışmadı ve elektrikçi ya marş motorun arızalı yada şarj motorun arızalı dedi ve çekiciyle benim dükkana getirip bakmam lazım dedi ve bugün boş bir çekici bulup elektrikçiye götüremedim yarına kaldı.Böyle bir arızayla karşılaşan oldu mi hiç arkadaşlar?

pozitifdeger
31/12/2018, 17:36
Selam arkadaşlar, arabam 1.3 multijet grande punto arabayı 1 hafta boyunca hiç kullanmadım sabah işim vardı ve kontağı açtım herşey normaldı daha sonra marşa bastığımda hiç marş sesi dahi gelmiyordu sonra takviye yaptık fakat kontağı çevirdiğimde yine hiç marş sesi dahi gelmiyordu ustamı aradım elektrikçi yönlendirdi oda takviye yaptı olmadı daha sonra vurdurdu arabayı yine çalışmadı ve elektrikçi ya marş motorun arızalı yada şarj motorun arızalı dedi ve çekiciyle benim dükkana getirip bakmam lazım dedi ve bugün boş bir çekici bulup elektrikçiye götüremedim yarına kaldı.Böyle bir arızayla karşılaşan oldu mi hiç arkadaşlar?

Geçmiş olsun öncelikle...

Takviye altında bile çalışmıyorsa marş otomatiği yada krank pozisyon sensörü bozulmuş olabilir.

Not ; yeni nesil elektronik ve çok noktadan beyin kontrollü araçlarda vurdurmak çok çok yanlıştır çok büyük arızalara sebep olabilir bu tür araçları vurduran ustalardan uzak durmanızı öneririm.

yuxel
31/12/2018, 18:17
Sağolun teşekkürler.

Büyük ihtimalle marş gibi duruyor ama yarın görücez tam olarak ne olduğunu

Arabanın vurdurulmayacağını biliyorum fakat bir anlık dalgınlığıma geldi ve ustaya birşey diyemedim.Arabayı vurdurduğu için zaten arabayı bu ustaya değil başka bir elektrikçi ustasına yaptırıcam.

pozitifdeger
31/12/2018, 18:30
Sağolun teşekkürler.

Büyük ihtimalle marş gibi duruyor ama yarın görücez tam olarak ne olduğunu

Arabanın vurdurulmayacağını biliyorum fakat bir anlık dalgınlığıma geldi ve ustaya birşey diyemedim.Arabayı vurdurduğu için zaten arabayı bu ustaya değil başka bir elektrikçi ustasına yaptırıcam.Onarım sonrası sorunun nereden kaynaklandığı bizimle paylaşırsanız seviniriz.

Tekrar geçmiş olsun.

yuxel
02/01/2019, 11:06
Bugün arabayı elektrikçide yaptırdım.Marş motorunun kömürleri ve burçları bitmiş değiştikten sonra tek marş çalıştı ve problem yok başına böyle bir sorun gelirse bilgilendirme için yazıyorum.