PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : acilll yardım

fiorino38
27/12/2018, 21:11
2017 fiorino pop arabam var sabaha karşı yola gidecem yaklasık 550 km
buluınduğum yerde kar var şuan
bunun heyecanıyla normalde yapmam ama biraz eğleneyim diye el freni çekip arabayla spin attım bi kaç kere
sonuncusunda da ekranda ABS devre dışı ESC devre dışı HİLL HOLDER devre dışı kullanım klavuzunuzu okuyunuz uyarısı verdi

Bunları kendim tekrar devreye alabilir miyim?
kutup başlıklarını söksem fayda eder mi ?

pozitifdeger
27/12/2018, 21:23
2017 fiorino pop arabam var sabaha karşı yola gidecem yaklasık 550 km
buluınduğum yerde kar var şuan
bunun heyecanıyla normalde yapmam ama biraz eğleneyim diye el freni çekip arabayla spin attım bi kaç kere
sonuncusunda da ekranda ABS devre dışı ESC devre dışı HİLL HOLDER devre dışı kullanım klavuzunuzu okuyunuz uyarısı verdi

Bunları kendim tekrar devreye alabilir miyim?
kutup başlıklarını söksem fayda eder mi ?Merhaba

Elektronik bir hata olmuş olabilir akünün pozitif (+) kutup başını çıkarıp 5 10 dk sonra takmayı deneyin.

Bu arada aracınızda asr off tuşu vardır (esp de olabilir) ona tıklarsanız devreye girebilir.

Şimdiden hayırlı yolculuklar dilerim.

fiorino38
27/12/2018, 21:35
çok teşekkür ederim yılmaz bey deneyim bi hemen

ayaman
27/12/2018, 23:06
Anlık yapabilir kutup başlarını sökmeden önce kontağı kapatıp tekrar açtığınızda muhtemelen düzelecektir. Düzelmezse kurup başını sökmeyi dene. Korkulacak bir şey yok.

gpmesud
28/12/2018, 10:21
bizde gecen el freniyle uludagda yanlamıstık ama cıvkını cıkardık artık o derece cokta keyifliydi sonra abs arıza ısıgı verdi :))) kapatıp actık duzeldı devam ettik beyni sulandı herhalde kaya kaya bi hal oldu :))