PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : E5 1.3 linea elm327 ile hangi obd2 protokolünü kullanıyor?

faruk801
16/12/2018, 13:09
Merhaba 2013 e5 linea 1.3 araç var. Aç kapa düğmeli Bluetoothlu cihaz aldım. Tork vb. Programlarla cihaza bağlanıyorum ama cihaz ecuya bağlanamadığını söylüyor. Tek tek bağlantı protokollerini deniyor ama nafile. Belki elle seçsem bağlanır. Bilgisayarla kendi programlarını kursak bağlanır mı Acaba?

Bu konuda tecrübesi olanlar paylaşırsa sevinirim

pozitifdeger
16/12/2018, 13:44
Merhaba 2013 e5 linea 1.3 araç var. Aç kapa düğmeli Bluetoothlu cihaz aldım. Tork vb. Programlarla cihaza bağlanıyorum ama cihaz ecuya bağlanamadığını söylüyor. Tek tek bağlantı protokollerini deniyor ama nafile. Belki elle seçsem bağlanır. Bilgisayarla kendi programlarını kursak bağlanır mı Acaba?

Bu konuda tecrübesi olanlar paylaşırsa sevinirimElm cihazlarının bazılarında direnç gibi bir şey iptal ediliyordu bağlanması için belki sizde iptal edilmediği için sorun yaratıyor olabilir... daha bilgili arkadaşlar net cevap verecektir mutlaka.

faruk801
16/12/2018, 13:53
Bildiğim kadarıyla direçn daha çok yazma işini görsün body kısmına bağlansın diye. Bu haliyle de okuma yapması lazım diye düşünüyorum.

pozitifdeger
16/12/2018, 14:02
Bildiğim kadarıyla direçn daha çok yazma işini görsün body kısmına bağlansın diye. Bu haliyle de okuma yapması lazım diye düşünüyorum.Biraz araştırma yaptım haklısınız cc kodlama için vb. Direnç sökülüyormuş değer okunması için işlem yapmaya gerek yokmuş... başka yazılımlar denediniz mi ? Yani sorunun elm cihazında değil de diagnosis yazılımında olma ihtimali de var malum Bluetooth yada wi fi cihazlar kablolu diagnosis ler kadar verimli çalışamıyor.

faruk801
16/12/2018, 14:19
Torque ve car scanner denedim.

pozitifdeger
16/12/2018, 15:37
Torque ve car scanner denedim.En çok kullanılan programları denemişsiniz programsal olamaz diye düşünüyorum eğer imkanınız varsa başka bir fiat araçta cihazın sağlamlığını test edebilirsiniz eğer o araçta da aynı sorunu yaparsa cihazda donanımsal yada yazılımsal bir sorun olabilir.

Kadyr
16/12/2018, 22:01
Elm ile direkt bağlanması gerekiyor.baglanti ayarlarını gözden geçirin derim

faruk801
16/12/2018, 22:36
Söylenildiği ayar yaptım bağlantı tipi olarak Bluetooth ciha olarak da obd2 yi seçtim. Bizim araçlar için ayarların nasıl yapıldığını gösteren bir kaynak var mı?

Kadyr
17/12/2018, 16:48
araç olarak yok. bluetooth ayarlarında eşleşme yaptınız mı peki

faruk801
17/12/2018, 18:41
Evet eşleşme yaptım. Cihaza bağlandım. Hatta elm327 identifier programını kullandım cihazın orijinalliğini denemek için bir sıkıntı yaşamadan test etti. Ancak ecuya bağlantı kuramıyor.