PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : T-Jet konusunda yardım lazım

gp46
24/01/2008, 12:39
arkadaşlar 1 sene veya daha az bi sürede grande punto alıcam ben 120 hp t-jet istiyorum ailemde ilk arabam olduğu için 1.4 95 hp starjet diyorlar starjet hakkında bazı testlere baktım fazla performansı iyi değil diyorlar ara hızlanmalar v.s. aramızda kullanan arkadaşlar sizinkiler nasıl performans yönünden nasıl acaba t-jet li arkadaşlar sizin araçlarınızın performansı iyi yakıtı nasıl acaba bide t-jet li araçlarınızın resimleri varsa bakabilirmiyim garaja baktım 1 tane t-jet vardı açılımadı resim şimdiden tşkler arkadaşlar yorumlarınız için

femoli
24/01/2008, 12:48
Walla performans istiyorsan t-jet başka bişi demiyorum...

Linos
24/01/2008, 16:42
Ben performansından memnunum ama gönül ister ki T-Jet olsun, daha iyi olsun... Keyfine kalmış... ;)

galkoo
24/01/2008, 17:47
sanırım biraz fazla yakar ama 120 hp,120 hp dir.
bence...

gp46
24/01/2008, 18:35
bende 120 hp diyorum ama ailem illa 95 hp yeter diyo büyük ihtimal t-jet alırım ama 95 hp alırsam yani kullanımı nasıl olur yani çokda hantal değil bildiğim kadarıyla abartmış olabilirler testte ayrıca t-jetli arkadaşlar aracınızın resimleri elinizde varsa bakabilirmiyim çok merak ediorum t-jet sportları

gp46
31/01/2008, 11:48
başka yorum yokmu arkadaşlar

Genius
31/01/2008, 16:37
Bir kere az yaksın çok hızlansın diyorsan o zor biraz malesef. T-jet turbonun avantajıyla torkunu daha alt devirlerde verdiğinden hızlanmayı dahada iyi hissedersin. T-jet'in şanzıman oranlarını bilmiyorum, eğer 95 hp'den kısa ise daha da güzel gider ;)

Alp
31/01/2008, 16:41
tercıh meselesı
Ben yınede dızel derım t-jet yerıne

dogu
31/01/2008, 20:10
eger ki çok aşırı hız tutkunu degilsen 95 hp seni fazlasıyla tatmin eder,ben iki haftadır kullanıyorum daha hiç motorun bayılıpta vites küçültügüm olmadı rampa çıkarken, bursalı arkadaşlar mudanya rampasını bilir rahatlıkla 6. viteste çıkıyorum.

gp46
01/02/2008, 15:32
güzelmiş o zaman fazla hız tutkunuda değilim zaten 95 hp ii olur o zaman

serotizm
01/02/2008, 15:39
Ben hızı severim ama İstanbul'un trafiği malum... Çok fırsat olmuyor. Fırsatını yakaladığın zaman StarJet güzel hızlanıyor. Uzun yolda da performansı süper. Bir de yakıt açısından 6 vites olmasının avantajı var.
Öyle motor bayıldı, basıyorum gitmiyor sorunu yok. Gayet atak bir motor. Ben memnunum.
Ha T-jet olsa istemez miydim... Aralık'ta alırken T-jet gelmiş olsaydı kesin onu alırdım ama kısmet işte...

stotinka
01/02/2008, 17:07
uçuyor erdi

gp46
02/02/2008, 11:00
walla sizin bilgilerinize göre güzelmiş demekki starjet ehliyeti bi alim en yakın zamanda bakacaz

Korhan
02/02/2008, 15:03
Normal bir kullanıcı için starjet yeter de artar bile. Düşük devirlerde sakin kullanımda çok az yakıyor ama ille hızlı gidicem dersen yok demiyor. Yani ihtiyacın olduğunda yüksek devirlerde çok iyi giden bir motor. uzun yolda da arkadaşların dediği gibi T-Jet ile aralarında bence ciddi bir fark olur tüketimde. 6 vitesin avantajı büyük.
Ama neticede performans olarak T-Jet elbette ki çok daha iyi.

cann
02/02/2008, 19:07
anlattıklarından benim anladığım şu.bence ailen hız konusunda sana pek güvenmiyor.e sende bu konuda çok heveslisin gibi görünüyor.bizim araçlarımızın en önemli özelliği hızı değil,kendi sınıfına göre konforu ve sürüş keyfinin üst düzeyde oluşu.üzgünüm ama bence ailen haklı,seni çok sevdikleri için kendilerince daha yavaş olanını istiyorlar,bence hız sabi
tleyicisi olan bi araba baksınlar sana:):),sevgiler

Ah-MeT
02/02/2008, 20:04
çek altına bi T-jet,
uğraşma mjet starjet jetoğlujet :) le

gurik
03/02/2008, 11:24
gp airlines iyi uçuşlar diler.:melek:

gp46
03/02/2008, 12:05
anlattıklarından benim anladığım şu.bence ailen hız konusunda sana pek güvenmiyor.e sende bu konuda çok heveslisin gibi görünüyor.bizim araçlarımızın en önemli özelliği hızı değil,kendi sınıfına göre konforu ve sürüş keyfinin üst düzeyde oluşu.üzgünüm ama bence ailen haklı,seni çok sevdikleri için kendilerince daha yavaş olanını istiyorlar,bence hız sabi
tleyicisi olan bi araba baksınlar sana:):),sevgiler

galiba öyl kardeş hızlı gitmemi istemiyorlar ama bende 7/24 full basacak değilim ya ama ara sıra insan keyiflenince basmak ister bunuda starjet rahatlıkla yapar 1.4 fire da yapar starjetle fire arasında kaldım bayiyede gitmedik daha erken die en ii sonucu showroom a gidince öğrenicez gibi :rolleyes2:

cenkeri
03/02/2008, 20:33
Arkadaslar hizli ve guclu arabalara bakarsaniz bir cogu 1400 kg ve ustu, sizce bunun bir sebebi olabilirmi :) Bizim arabalarimiz hafif araclar ve 170-180 gibi süratler yeterde artar sonrası risk yaratır. Hepimiz tjet sahibi olmak isteriz, tjet' e kötü dediğimde yok ama bizim yollarimiz icin fire bile yeter, starjet donanimiyla ve tatminkar performansıyla yeterlidir diye düşünüyorum. Ben genellikle şehiriçi kullanım ve birazda ekonomi düşünerek fire aldım.

ABNEW
03/02/2008, 22:18
Arkadaslar hizli ve guclu arabalara bakarsaniz bir cogu 1400 kg ve ustu, sizce bunun bir sebebi olabilirmi :) Bizim arabalarimiz hafif araclar ve 170-180 gibi süratler yeterde artar sonrası risk yaratır. Hepimiz tjet sahibi olmak isteriz, tjet' e kötü dediğimde yok ama bizim yollarimiz icin fire bile yeter, starjet donanimiyla ve tatminkar performansıyla yeterlidir diye düşünüyorum. Ben genellikle şehiriçi kullanım ve birazda ekonomi düşünerek fire aldım.

GP T-Jet, 1155kg la bence haddinden çok daha ağır:) Bir üst sınıfa yetişiyor,

Eğer benzinli olacaksa t-jet seçilebilir.Arada yaklaşık 1500YTL lik bir fark var.(Dynamic)

cenkeri
03/02/2008, 23:56
GP T-Jet, 1155kg la bence haddinden çok daha ağır:) Bir üst sınıfa yetişiyor,

Eğer benzinli olacaksa t-jet seçilebilir.Arada yaklaşık 1500YTL lik bir fark var.(Dynamic)
Mesajımda da belirttiğim gibi hepimiz Tjet sahibi olmak isteriz ve beğeniyoruz amacım kötülemek yada mundar demek değil. Benim kastettiğim güçlü bir araba almanın amaçlarından biri son hızdaki yükselmeydi, yollarımızın durumu belli 180 den sonraki süratlerde 1155 kg bile olsa araçlarımız sizce ne kadar güvenli? Yada şöylede söyleyebilirim 180 ve üstü sürat yapabileceğiniz yollar toplam gittiğiniz mesafenin % de kaçıdır? Yollarımız Avrupa ülkelerindeki gibi otoban ağırlıklı olsa tjet' in kullanımı daha da keyifli olacaktır. Tjet şu aşamada kalkışlarda seri olmak ve ara hızlanmalarda avantaj sağlar. Alacak arkadaşlarda bu kriterleri gözönüne alır tercihini yapar. Bazı arkadaşlar starjet alıyorsa bazılarıda yakın fiyatlara satılan Multijet Active versiyonu tercih ediyorlar.Ekonomi, ihtiyaç ve keyif meselesi...

ABNEW
04/02/2008, 00:23
Mesajımda da belirttiğim gibi hepimiz Tjet sahibi olmak isteriz ve beğeniyoruz amacım kötülemek yada mundar demek değil. Benim kastettiğim güçlü bir araba almanın amaçlarından biri son hızdaki yükselmeydi, yollarımızın durumu belli 180 den sonraki süratlerde 1155 kg bile olsa araçlarımız sizce ne kadar güvenli? Yada şöylede söyleyebilirim 180 ve üstü sürat yapabileceğiniz yollar toplam gittiğiniz mesafenin % de kaçıdır? Yollarımız Avrupa ülkelerindeki gibi otoban ağırlıklı olsa tjet' in kullanımı daha da keyifli olacaktır. Tjet şu aşamada kalkışlarda seri olmak ve ara hızlanmalarda avantaj sağlar. Alacak arkadaşlarda bu kriterleri gözönüne alır tercihini yapar. Bazı arkadaşlar starjet alıyorsa bazılarıda yakın fiyatlara satılan Multijet Active versiyonu tercih ediyorlar.Ekonomi, ihtiyaç ve keyif meselesi...

Ben de kötülüyorsunuz demedim zaten:) (İsterseniz kötüleyebilirsiniz de tabi)
Yalnız 1155kg lık bir ağırlık küçük sınıf için bence oldukça fazla.Zaten kompakt atmosferik 1.6 lara bakarsanız yaklaşık bu ağırlıklarda.Yollarımızın durumu malum tabi, 50km/s le bile gidilemeyecek bir sürü yol var.180km/s te hiçbir araç güvenli değildir maalesef (Ne kadar ağır olursa olsun ya da markası ne olursa olsun) Ben her iki motoru da denedim:)Tercih meselesi tabi...

grandecaglar
04/02/2008, 01:07
ben araç az yakıt tüketsin diye aldım malum benzinin fiyatı belli performans da iyi şehir içinde çok ideal 1.4 fire sen bilirsin yinede :fun:

gp46
04/02/2008, 14:18
peki bu fire lar 170-180 km hıza rahat bi şekilde ulaşıyomu bizde kangoo var 130-135 den sonra çok yawaş ilerliyor 160-170 uzun yol lazım demesi için acaba 1.4 fire lar daha ii gidermi çünkü kangoo hiç gitmiyo gibi 1.4 fire ondan daha hızlıdır eminim ama kullanan arkadaşlarada bi sormak lazım eğer rahat gidiyosa 1.4 fire da olabilir fazla hız merakım yok ama biraz gaza yüklenincede araç gitmeli die düşünüyorum

gp46
04/02/2008, 15:01
aklıma takılan bi soruda 1.4 fire 77 hp dynamic sp+kp+15 jant babama gösterdim bu seçeneği olabilir dedi peki 15 jant opsiyınuyla alınca 175 lastikmi var araçta sitede öyle yazıyor fiat ın ben 185 biliyordum

ABNEW
04/02/2008, 16:36
15'' aj opsiyonu ile 185 65 lik lastikler vardır.77bg lik fire ın 180km/s e ulaşması çok zor.Tabi küçük bir eğimde bu sürat rahatlıkla geçilir...

gp46
04/02/2008, 16:44
abi max hızlarda okudumda bazı arkadaşlar ulaşmış galiba ayrıca jant bilgisi için tşk ederim

cenkeri
04/02/2008, 16:47
Erdi arkadasim aslinda basindan beri nasil bir ikilemde kaldigini anlar gibiyim. Zamaninda babama arac alirken (ozaman 18 yasindaydim) astra gsi lara hasta olurdum, babam ise ekonomik olan sedan modelini düsünürdü. Simdi aradan 12-13 sene gecince parayi kendim kazanmaya baslayinca madalyonun diger yönünü görür oldum. GP gibi bir araca sahip olacaksin veya kullanacaksin bence bu bile mutlu olmak icin yeterli :) Soruna gelince fire motor 180' e rahat ulasamaz hatta biraz meyil olmasi gerekir, 140-150 gibi süratlere fena sayilmayan bir performansla ulasabilir. Eger starjet alirsaniz seni tatmin eder diye dusunuyorum.

ABNEW
04/02/2008, 16:57
abi max hızlarda okudumda bazı arkadaşlar ulaşmış galiba ayrıca jant bilgisi için tşk ederim

Erdi, sen o bazı arkadaşlara fazla bakma:) Düz yolda 170km/s i görebilirsin.Hafif bir eğimde ise yolun eğimine ve uzunluğuna bağlı olarak 200 leri görebilirsin...

gp46
04/02/2008, 17:09
cenkeri arkadaşım gibi oldum bende çok karışık bi durum oluştu hatta başlarda 3.20 bilem düşündüm :D ama arkadaşımın dediği gibi yaparım o zaman 77 hp değilde 95 hp alırım pek bi fark yok zaten ama ilk seçeneğim t-jet olmaz derlerse 95 hp oda olmazsa 77 hp alırım küçükten büyüğe doğru :D ama genede fire bizim kangoo dan çok daha ii gider

cenkeri
04/02/2008, 17:23
Erdi, sen o bazı arkadaşlara fazla bakma:) Düz yolda 170km/s i görebilirsin.Hafif bir eğimde ise yolun eğimine ve uzunluğuna bağlı olarak 200 leri görebilirsin...
Erdi sen o bazi arkadaslara bakma evet git gönlün ne istiyorsa onu al, hatta burayada böyle fikir almak için topik açma arda ne derse onu al :) Hatta Arda ne aldiysa onu al.

ABNEW
04/02/2008, 18:24
Erdi sen o bazi arkadaslara bakma evet git gönlün ne istiyorsa onu al, hatta burayada böyle fikir almak için topik açma arda ne derse onu al :) Hatta Arda ne aldiysa onu al.

Cenkeri amacını anlamadım ama alıntı yaptığın mesajımı 77bg le düz yolda 200 leri geçen arkadaşlar için söylemiştim.Her mesajında lafı aynı yere getirme artık!Ben hiçbir mesajımda kesinlikle şunu tercih etmeli diye birşey söylemedim ya da hiçbirşey kastetmedim.İsteyen istediğini alır!

Forumda birçok kişiye yardımcı olduğumu düşünüyorum.Umarım konuyu açan arkadaşıma da yardımcı olmuşumdur...

cenkeri
04/02/2008, 18:59
Cenkeri amacını anlamadım ama alıntı yaptığın mesajımı 77bg le düz yolda 200 leri geçen arkadaşlar için söylemiştim.Her mesajında lafı aynı yere getirme artık!Ben hiçbir mesajımda kesinlikle şunu tercih etmeli diye birşey söylemedim ya da hiçbirşey kastetmedim.İsteyen istediğini alır!

Forumda birçok kişiye yardımcı olduğumu düşünüyorum.Umarım konuyu açan arkadaşıma da yardımcı olmuşumdur...

Sanırım bir yanlış anlaşılma söz konusu, konunun gelişinden sanki benim mesajlarımı dalgaya aldın gibi hissettim. Kusura bakma Arda. Konu hakkında zaten araçların katalog değerleri belli, en fazla+-10 km oynar hava ve yol şartlarına göre.

ABNEW
04/02/2008, 21:52
Sanırım bir yanlış anlaşılma söz konusu, konunun gelişinden sanki benim mesajlarımı dalgaya aldın gibi hissettim. Kusura bakma Arda. Konu hakkında zaten araçların katalog değerleri belli, en fazla+-10 km oynar hava ve yol şartlarına göre.

Kesinlikle öyle bir amacım yoktu.Önceden de belirttiğim gibi son hız konusunda çok abartı değerler yazılmıştı.(Başka konu başlıklarında)Ben onları kastederek yazdım.Amaç henüz araç almamış kişileri yanıltmadan bilgilendirmek.Mesajın için teşekkürler...

grandecaglar
05/02/2008, 00:30
aklıma takılan bi soruda 1.4 fire 77 hp dynamic sp+kp+15 jant babama gösterdim bu seçeneği olabilir dedi peki 15 jant opsiyınuyla alınca 175 lastikmi var araçta sitede öyle yazıyor fiat ın ben 185 biliyordum
fire 77 de 175 65 15 lastikler var 95hp lerde 185 lastik var biliyorum :rolleyes2:

ZFA_GO
05/02/2008, 03:37
Benim anlamadıgım neden benzinli galiba aracı ailen alacak.Bu devırde maalesef ben sıfır benzınlı araç almam aılenın maddı durumu ıyı sureklı deponu fulllıyceklerse ozaman sorun yok zaten.Benzıne para yetısteremedım lpg geçtim ister istemez.
Şuanda imkanım olsa 90hp dizel alırım hem az yakar hem hızlanması ıyı.

gp46
05/02/2008, 10:45
zaten fazla gezmiyorum ben benzinli yeter die düşündüm dizele vereceğim parayla benzinlide spor paket+konfor paket+15 alimünyum jant alırım ayrıca buraya yorum yazan üyelerin görüşünü almak önemli çünkü siz bir gp kullanıcısısınız o yüzden sizlere sormak en mantıklı olur arda abi ve cenk abi sizlerde çok yardımcı oldunuz tşk ederim vede yorum yapan herkese tşk ederim

bide benzini ben koyacağımdan 1.4 fire daha mantıklı oluyo :D :D

ABNEW
05/02/2008, 16:23
fire 77 de 175 65 15 lastikler var 95hp lerde 185 lastik var biliyorum :rolleyes2:

Haklısın Çağlar 1.4 77bg ve 1.3 mjtd 75bg de 175/65/15'' ler var ama aj opsiyonu ile alınırsa 185/65/15'' oluyor...

gp46
06/02/2008, 12:10
Haklısın Çağlar 1.4 77bg ve 1.3 mjtd 75bg de 175/65/15'' ler var ama aj opsiyonu ile alınırsa 185/65/15'' oluyor...
eet bende yeni öğrendim

gp46
24/02/2008, 12:30
arkadaşlar gp lerin spor paket olmadan yani orjinal ses sistemi kaç watt acaba dynamic alıp sadece konfor pakete karar verdim ama bi yandanda spor paket çok güzel duruyor orj ses sistemleriniz güçlüyse gerek yok diye düşünüyorum spor pakete

bu arada geçen bayi ye bi uğradık bakmak için ehliyeti alınca hemen alıcam aracı 1.4 fire dynamic 5k ama spor pakette ekleyebilirim belli olmaz :) ama çok merak ettim hoparlörler kaç watt :D

gp46
24/02/2008, 15:26
konuyu bulamadım yaw bi sorunmu var üye profil bilgilerinden buldum :D

ianemon
07/02/2011, 01:51
slm arkadaşlar forum da ilk günüm ve ilk msj aracımı alalı 4 gün oldu 2008 grande punto 1.4 t-jet dinamic 120 hp rock siyah bumodeller hakkında pek bilgim yok tipomu satıp bunu aldım tüpte randıman alınmıyormuş yüksek hızda motorda tekleme oluyor diyorlar ve motor arıza lambası yanıyormuş bilgisi ve tavsiyesi olan varmı--ayrıca jant ölçüsü ne olmalı tavsiye edeceğiniz bir model ve ölçü varmı teşeşkürler şimdiden

ianemon
07/02/2011, 01:52
Kafama takılan bir şey de 3- K 3 KAPI 5-K 5 kapı anlamındamı araç 5 kapılı ama sigorta poliçesinde 3-k yazılı anlam veremedim

ABNEW
07/02/2011, 14:11
slm arkadaşlar forum da ilk günüm ve ilk msj aracımı alalı 4 gün oldu 2008 grande punto 1.4 t-jet dinamic 120 hp rock siyah bumodeller hakkında pek bilgim yok tipomu satıp bunu aldım tüpte randıman alınmıyormuş yüksek hızda motorda tekleme oluyor diyorlar ve motor arıza lambası yanıyormuş bilgisi ve tavsiyesi olan varmı--ayrıca jant ölçüsü ne olmalı tavsiye edeceğiniz bir model ve ölçü varmı teşeşkürler şimdiden

Kafama takılan bir şey de 3- K 3 KAPI 5-K 5 kapı anlamındamı araç 5 kapılı ama sigorta poliçesinde 3-k yazılı anlam veremedim

Öncelikle aracın hayırlı olsun İlker, hoşgeldin aramıza,

Açıkçası ben aracıma lpg taktırmak istemem.Ancak forumda t-jete lpg uygulayan arkadaşlarımız vardı.Sorunsuz olarak kullandıklarını belirtmişlerdi.Arama yaparak bulabilirsin bu konuları,

Dynamiclerin jant-lastik ölçüsü 185 65 15'' olmakta.Sportlarda ise standart olarak 205 45 17'' olmakta.Bence sportların ölçüsüne geçebilirsin,

Poliçede sanıyorum t-jet sport olarak görünüyor olabilir araç ya da diğer herhangi bir modelin 3 kapılısı olarak.Bence sigortanla bir görüşmelisin,

Kazasız sürüşler...

Romeo_er2
07/02/2011, 14:19
Tje starjete gore cok daha az yakan ve kat kat performansli bi motor..yakit tuketimi konusunda sehir ici 7.0 litre civari bi ortalamasi var sehir disindada ben 45 tl lik yakitla 240 km yol gittim daha yeni..45 tl ceyrek depo civari tutuyo..bunu 4 le carpip kabaca 900 km gibi bir tam depo menzili yakaliyoruz..

turbulans
07/02/2011, 18:38
ertuğ bende de aynı araç var alalı 5-6 ay oldu.bir türlü 9-10 lt altına düşmüyor şehir içi.1 depo ile 470 km yi geçemedim.ayar yada bakım sorunu mu var anlamadım.genelde sert kullanmıyorum ama biraz fazlamı yakıyorum.performansa göre para gözüme gelmiyor ama senin değerlerin gerçekten çok düşük.

predator_ant
07/02/2011, 19:00
Tje starjete gore cok daha az yakan ve kat kat performansli bi motor..yakit tuketimi konusunda sehir ici 7.0 litre civari bi ortalamasi var sehir disindada ben 45 tl lik yakitla 240 km yol gittim daha yeni..45 tl ceyrek depo civari tutuyo..bunu 4 le carpip kabaca 900 km gibi bir tam depo menzili yakaliyoruz..

Bir depo ile 900 km mi? Valla helal olsun kardeş.

predator_ant
07/02/2011, 19:01
ertuğ bende de aynı araç var alalı 5-6 ay oldu.bir türlü 9-10 lt altına düşmüyor şehir içi.1 depo ile 470 km yi geçemedim.ayar yada bakım sorunu mu var anlamadım.genelde sert kullanmıyorum ama biraz fazlamı yakıyorum.performansa göre para gözüme gelmiyor ama senin değerlerin gerçekten çok düşük.
Ben de de durum aynı kardeş. Şehiriçi kısa mesafe için normal bence.

Romeo_er2
08/02/2011, 02:29
+ olaraktan aracimda komple egzoz sistemi acik filtre yazilim ve buyuk intetcooler var..sakin kullanimda ozellikle yazilim yakitin dusmesine cok yardimci oluyo ;)

karipcin
08/02/2011, 23:11
+ olaraktan aracimda komple egzoz sistemi acik filtre yazilim ve buyuk intetcooler var..sakin kullanimda ozellikle yazilim yakitin dusmesine cok yardimci oluyo ;)
arkadaşlar bende yazılım var ama o değerlere bende ulasamıyorum 9 altını göremedim