PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto almayı düşünüyoruz hangi modelini önerirsiniz

szgnsr
11/10/2018, 15:52
Merhaba Arkadaşlar

35bin e kadar Punto almayı düşünüyoruz hangi modelini, hangi donanımlıyı önerirsiniz. Benzin mi Dizel mi önerirsiniz.

Düzenli bakımlarını yaptırdıktan sonra sorunsuz olsun baş ağrıtmasın yeterli.

edll
11/10/2018, 18:11
35 bin liraya şuanda fiyatların uçmuş haliyle normal seviyede bir punto alırsınız. Forumu imceleyin bakın, dikkat edilmesi gereken neler bunları bir okuyun ve satış sitelerindende olsa başka yerdende olsa beğendiğiniz bütçenize uygun araç bulursanız kaçırmayın. Mjet Dizel olanları tercih edilir. Basmaz sakin kullanırsanız çok az yakar. Performans isterseniz Tjet ler var basarsınız gider ve basışınıza göre çok yakar😀 birde benzin lpg sade ılanları var atmosferik olanlar onlarda orta seviyede olup turbosuz modelleridir.
Siz gerek burdan satan arkadaş varsa ki burdakilerin geçmişide bellidir, gerekse dışardan bulduğunuz aracı burada arkadaşlara gösterin daha detaylı bilgi verilir. Belkide tanındık bilindik bir araba çıkar fazla araştırmanızada gerek kalmaz. Şimdiden hayırlı olsun hayırlıysada olsun. Tekrar foruma hoşgeldiniz. Punto candır 👍😀

feyzullah
11/10/2018, 18:31
City arızası ve torpidoda yolcu airbag çatlağı konusuna dikkat edin. En ağır maliyetli kronik sorunları bunlardır. Benzin&lpg veya dizel konusunu kullanım amacınızı ve beklentinizi göz önünde bulundurarak belirleyin. 1.3 m-jet, 1.4 fire ve t-jet puntoların motorları yerinde bir tabirle "taş gibidir".

bais
11/10/2018, 22:30
bende 1.4 77lik var performans olarak fena değil ama ne kadar basarsanız o kadar yakar hususu doğru. ben sürdüğümde 9 ,9.5 arası yakan araba eşim sürdüğünde 7 civarında yakıyor. konfor olarak söylenilenlerin üzerinde olduğunu söyleyebilirim. ama aracı alırken cihaza bağlatıp test ettirmeyi sakın göz ardı etmeyin... ben pişmanlığını yaşamıştım...

gargolyas
12/10/2018, 10:51
Donanım konusunda dikkatli olun ,ilanlara baktığınızda nerdeyse hepsi full diyorlar ama değil,model ve donanım paketlerini inceleyip bilgi sahibi olun,esp olmayıp ya da cruise kontrol olmayıp full diye satın almamış olursunuz,koltuk döşeme rengi, özellikle teyp üzerindeki tuşlardan aktif olanlar donanım konusunda yardımcı olacaktır, gerçi bu piyasada 35 bine full diyenlere aldanmayın.

szgnsr
12/10/2018, 12:36
Yorumlar için teşekkürler malesef araba alımı kötü zamana denk geldi ama fiyatların düşeceğinide sanmıyorum bakalım inşallah haırlısı olur inşallah

MKMK
15/04/2019, 09:52
Arkadaşlar merahaba punto almak üzereyim evo serisi hoşuma gidiyor ama bir konuda fikirlerinize ihtiyacım var 1,3 mü fire 1,4 mü 1,4 multiar mi çok kararsızım aracı şehir içi kullanıcam çok km yapma sanşım yok multiar lpg konusunda sıkıntı çıkarır mı ikinci elde multiarı satmaya kalksak ne derece satabiliriz fire motor da gitmiyor diye söylenti var aklımda bir çok soru işareti var bu forumda beni aydınlatacak çok insan var lütfen yardımcı olun

Alikeskin
23/05/2019, 21:08
Dizel al km kücuk

Castell
24/05/2019, 10:34
Arkadaşlar merahaba punto almak üzereyim evo serisi hoşuma gidiyor ama bir konuda fikirlerinize ihtiyacım var 1,3 mü fire 1,4 mü 1,4 multiar mi çok kararsızım aracı şehir içi kullanıcam çok km yapma sanşım yok multiar lpg konusunda sıkıntı çıkarır mı ikinci elde multiarı satmaya kalksak ne derece satabiliriz fire motor da gitmiyor diye söylenti var aklımda bir çok soru işareti var bu forumda beni aydınlatacak çok insan var lütfen yardımcı olun

Uygun fiyatlı ve düşük kilometreli bulursan bulursan 1.3 multijet 75hp en çok tercih edilen motordur, 1.4 benzinliler biraz daha uygun fiyatlı bulma imkanın var.... lpg iyi usta bulmana bağlı tamamen şans işi. iyi ustasını denk getirirsen uzun yıllar sorunsuz kullanırsın... ikinci elde hepsini sorunsuz satarsın sıkıntı çıkmaz......