PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Anahtarımı Kaybettim

vertas
21/09/2018, 09:55
Arkadaşlar öncelikle forumda benzer konu başlıkları açılmış hemen hepsinde şifre kartı ile yenisinin yaptırılabileceği belirtilmiş. Benim şifre kartım da yok malesef. Bu kart olmadan punto evo aracımın anahtarını serviste yaptırabilirmiyim? Anladığım kadarıyla servis yeni anahtar için çok yüksek fiyatlar istiyormuş. Anahtarı servis haricinde yaptırma imkanı olur mu? olursa anahtarın tüm özellikleri çalışır mı? (immobilizer, anahtardan cam açma kapatma vb.) teşekkürler.

arenas
21/09/2018, 10:00
Kasko varsa,kaskodan da yaptırabilirsiniz.Kumandalı yedek anahtar yaptırmıştım 4-5 sene önce.Key code kartım da yoktu.500₺ anahtar,85₺ key code kartıydı o zaman fiyatı.Anahtarcılar çok daha uyguna yapıyor.

kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

murat23
21/09/2018, 10:17
Arkadaşlar öncelikle forumda benzer konu başlıkları açılmış hemen hepsinde şifre kartı ile yenisinin yaptırılabileceği belirtilmiş. Benim şifre kartım da yok malesef. Bu kart olmadan punto evo aracımın anahtarını serviste yaptırabilirmiyim? Anladığım kadarıyla servis yeni anahtar için çok yüksek fiyatlar istiyormuş. Anahtarı servis haricinde yaptırma imkanı olur mu? olursa anahtarın tüm özellikleri çalışır mı? (immobilizer, anahtardan cam açma kapatma vb.) teşekkürler.Şifre kartın yoksa servis çıkarmaz geçen sene sifre karti 135 TL civarındaydı şimdi ne kadar bilmiyorum sanayide 130 TL gibi kumandasız olanını yaptirirsin 250- 300 gibide kumandalı olanıdır diye tahmin ediyorum kaskon yoksa sanayiden çıkar gitsin 900- 1300 civarı servis tutar ama kasko olsada servis senden sifre karti parasını alır onu kasko karsilamaz

SM-G900FQ cihazımdan gönderildi

vertas
21/09/2018, 10:20
Cevap için teşekkürler. Kasko yok malesef. Yanlış anlamadıysam anahtarcıda yaptırmak için öncelikle key code kartı mı yaptırmam gerekiyor ? Yani ilk önce serviste kart yaptırıp sonra o kart ile anahtarcıya gidip anahtar yaptırırsam hem maliyet olarak uygun olur hem de tüm özellikler çalışır mı bu durumda

murat23
21/09/2018, 10:43
Cevap için teşekkürler. Kasko yok malesef. Yanlış anlamadıysam anahtarcıda yaptırmak için öncelikle key code kartı mı yaptırmam gerekiyor ? Yani ilk önce serviste kart yaptırıp sonra o kart ile anahtarcıya gidip anahtar yaptırırsam hem maliyet olarak uygun olur hem de tüm özellikler çalışır mı bu durumdaBen yaptırdım anahtarcida key karta ihtiyaç yok araç dreksiyonunun sol alt kısmındaki saklama gözünün oradaki kapağı açıyor orda soketi laptobuna bağlayıp kopyalıyor sonra diger anahtarını makinada kopyalayıp cipine bilgisayardan aracından aldığı verileri atıyor anahtar hazır servis key karti istiyor kasko yoksa servise hiç bulaşma iki katı hatta 3 katı fiyatla ugurlarlar seni ayrıca en az130 TL key kartı cikaracak geçmiş olsun

vertas
21/09/2018, 11:04
Murat Bey sağolun, dediğiniz gibi bir oto anahtarcıya gidip yaptırayım o zaman.

murat23
21/09/2018, 11:07
Murat Bey sağolun, dediğiniz gibi bir oto anahtarcıya gidip yaptırayım o zaman.Aynen mantiklisida o zaten bu arada hemen yaptirma gez sanayide bir kaç yerden fiyat al değerlendir indirimini yaptır öyle al[emoji6][emoji6][emoji6] geçmiş olsun

umitakyuz
21/09/2018, 17:28
Ankara'da iseniz kral oto anahtar hem fiyat olarak hem işçilik olarak 1 numara https://anahtaral.com

GM 8 cihazımdan gönderildi

umitakyuz
21/09/2018, 17:31
Bir iletişime geçip sorun isterseniz mobil servisleri de mevcut aracınızın yanında size tüm özelliklerini taşıyan orijinal gibi anahtarı yapıp teslim ediyorlar ruhsat sahibinin kimliği ile birlikte aracın yanında bulunması gerekiyor

fiatpuntocu
22/09/2018, 12:07
Kaskonuz var mı acaba??

vertas
23/09/2018, 10:44
Kasko yaptırmadım. Arkadaşların tavsiye ettiği şekilde sanayideki oto anahtarcıya gidip konuşacağım ilk fırsatta. Yardımcı olan herkese tekrar teşekkürler.

vertas
04/03/2019, 14:14
Aradan zaman geçti ama benim gibi anahtar problemi yaşayanlar olursa bilgi olsun diye son durumu yazmak istedim. ümitakyüz beyin önerdiği yerde anahtarımı yaptırdım. Servisle kıyaslandığında oldukça makul bir fiyata yaptılar. Söylendiği gibi yarım saatten az bir sürede hazırlanıp teslim edildi. Anahtar fonksiyonları sorunsuz çalışıyor. Bir tek sıkıntı var algılama mesafesi düştü. Kaybettiğim orjinal anahtarım sekizinci kattaki evimden aşağıda bulunan aracı kilitliyordu. Yeni yaptırdığı anahtar ise 7-8 metre yaklaşmadan almıyor. Bir ihtimal zayıf pil takmış olabilirler diye düşündüm eğer öyle değilse yani normal çekim mesafesi bu şekildeyse biraz kısa olduğunu söyleyebilirim. Tekrardan yardımcı olan herkese teşekkürler.

umitakyuz
04/03/2019, 14:16
Aradan zaman geçti ama benim gibi anahtar problemi yaşayanlar olursa bilgi olsun diye son durumu yazmak istedim. ümitakyüz beyin önerdiği yerde anahtarımı yaptırdım. Servisle kıyaslandığında oldukça makul bir fiyata yaptılar. Söylendiği gibi yarım saatten az bir sürede hazırlanıp teslim edildi. Anahtar fonksiyonları sorunsuz çalışıyor. Bir tek sıkıntı var algılama mesafesi düştü. Kaybettiğim orjinal anahtarım sekizinci kattaki evimden aşağıda bulunan aracı kilitliyordu. Yeni yaptırdığı anahtar ise 7-8 metre yaklaşmadan almıyor. Bir ihtimal zayıf pil takmış olabilirler diye düşündüm eğer öyle değilse yani normal çekim mesafesi bu şekildeyse biraz kısa olduğunu söyleyebilirim. Tekrardan yardımcı olan herkese teşekkürler.Hayırlı olsun sıkıntınızı cozuldugune sevindim