PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sag far ayagi kirildi

BR1854
08/09/2018, 12:05
Merhaba herkese
Aracim 2012 lounge paket. Sag far ayagim kirildi. Bu ayagin tamiri yada degisimi oluhormu yoksa komple farımı degistirmeliyim. Uygun fiyatlı cikma farlara guven olurmu peki?

datroncexs
08/09/2018, 12:50
Belki Bir çok kişi bilmez ama Sanayiye para kaptırmaya gerek yok Ben 5 tl ile masrafla yaptım kendim yaptım :)

Han
08/09/2018, 13:52
kırık kısmın resmi var ise yükleyiniz duruma göre öneride bulunalım.

kemalcapoglu
08/09/2018, 15:17
kırık kısmın resmi var ise yükleyiniz duruma göre öneride bulunalım.

Arkadaşın dediği gibi kırılan yerin fotosu olursa fikir verilebilir. Plastik kaynagıyla tamir olabilir.

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

BR1854
08/09/2018, 16:49
Resimlerde isaretledim gerci ama yinede kaba taslak anlatayim.
Farin arkasindaki ayagin tam L olarak birlestigi yerden kirildi. Tam kose oldugundan dolayi herhangibi birsey ilede sabitleyemedim. Sicak silikon, patex vs yapistiricilarda tutmadi. Baska bi cozum sunabilirseniz sevinirim. Tas gibi fari gidipte 500 tl ye degistirmek istemiyorum=)
35625
35626

BR1854
08/09/2018, 17:59
Nasil mesela=)

ykaya1983
08/09/2018, 19:06
Boş yere fara para vermeyin.Beninki bundan beterdi kendim hallettim.İki ayakta kırıktı.İkisini de yaptım.Sonra ışıklarda sol çamurluğa bir tane şahin çarpınca ikisi takrar kırıldı ben de tekrar yaptım.Bir tane piknik tüpünü aracın yanına alıp yakarak üstüne uygun gördüğünüz 2-3 cm lik vidalardan yapıştırmak istediğiniz kadar koyun.Vidalar başsız olursa(kesebilirsiniz) daha iyi olur.Vidalar tüpün üzerinde kızarmaya başlayınca penseyle alıp kırık parçayı kırıldığı yere sabitleyerek yada tutarak bu iki parçanın birleşme kısmına dikey olarak basacaksınız.Bir nevi dikiş gibi olacak.Fazla kızartıp çok basarsanız eritip diğer taraftan çıkar.Tabi bunlar için önce farı söküp dışarı almanız gerekiyor.

Han
08/09/2018, 19:27
başka bir alternatif sunayım bende öncelikle ayak yüzeylerini bir zımpara yardımı ile pürüzlendirin sonra iki kırık ucu aralarında 2 yada 3 mm. kalıcak kadar yakınlaştırın o 3 mm boşluğa önce japon yapıştırcısını sıkın ve kurumasına izin vermeden üzerine karbonat dökün bu şekilde sırayı takip ederek yüzeyi kaplıyacak şekilde devam edin.karbonat ve japon yapıştırıcısı birlikte reaksiyona girer ve ciddi anlamda sağlam yapıştırır elinize eldiven giymeniz tavsiye olunur.karbonatı boca etmeden azar azar dökmekte fayda var.

gokhansar
08/09/2018, 20:48
aynı yerden kırılan ayağı bostancı sanayide yaptırdım.yanlış hatırlamıyorsam 20tl idi

BR1854
08/09/2018, 21:59
Simdi arac dolu izlerinden dolayi goçuk onariminda pazartesi alacagim dediklerinizi deneyecegim umarim olur. Malum servis veya yedek parca fiyatlari faiş fiyatlarda gerek duymuyorum o paralara.
Denedikten sonra yine buradan fotograflarla yazarim

kemalcapoglu
09/09/2018, 03:09
Bana sorarsanız da bu işlemlerle uğraşmayın. Plastik kaynağıyla 5dk lık işi var bunun. Eskisi kadar sağlam olur ve de baktığınızda derme çatma bir görüntü olmaz.

Eski aracımın tamponunda bir sürü eski usül kaynak edilmiş yerler vardı. Metal bir parçayı ısıtıp iki noktayı birbirine tutturuyorlar. İnanın görüntü hiç hoş olmuyor. Ben hepsini söktürüp tekrardan plastik kaynağı yaptırdım. Maliyetli birşey de değil. Hele sizin farı söküp alttan yaparsa kaynagı kırıldığı bile anlaşılmaz.

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

erence
29/09/2018, 10:52
2 adet akıllı vida ve şarjlı matkap yardımıyla maliyetsiz bir şekilde çözülebilir