PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sağ hava yastığı çatlağı

imza
29/08/2018, 10:21
Arkadaşlar merhaba benim aracım 2007 model grande punto aracı sıfır aldı eşim.
uzun süredir bu çatlak var. üstünde durmadım ama her gördüğüm puntoda bu çatlak var yani bu fabrikasyon bir hata ve kabul etmiyolar benim aracımı 10 yıl olduğu için bunu bahane ediyolar
aracı daha yeni ve çatlağı olan arkadaşlar bu işin peşini bırakmasın derim hatta toplu olarak bir başvuru yapa biliriz bu konuyla ilgili mahkeme kararı araştırıyorum bulursam bu karar emsal teşkil eder bilgisi
veya görüşü olan arkadaş varmı

volkan1065
29/08/2018, 10:41
Çoğu kişi mahkemeye verdi forumdan evrak isteyenler oldu ama olumlu olarak geri dönüşl yok. Aracın garantisi yoksa ücretsiz değişim yok artık. Eğer yolunuz Konyaya düşerse Karabay oto estetikte orjinali gibi tamiri yapılıyor.

edll
29/08/2018, 12:30
Volkan kardeşiminde söylediği gibi forumdan evrak tedarik edip başvuru yapanlar oldu ancak geri dönüş sağlanmadığından sonucu bilmiyoruz maalesef.
Konyada çatlak tamirini forumda ilk yaptıran biri olarak bende tavsiye ederim. 5 yıl garantili fabrika çıkışı kalitesinde yapıyor. Kesinlikle değerlendirin derim. Forumdan gidenler için ayrıca indirim uygulamakta.

gpmesud
29/08/2018, 14:32
Çoğu kişi mahkemeye verdi forumdan evrak isteyenler oldu ama olumlu olarak geri dönüşl yok. Aracın garantisi yoksa ücretsiz değişim yok artık. Eğer yolunuz Konyaya düşerse Karabay oto estetikte orjinali gibi tamiri yapılıyor.

Volkan hocam Konyadaki bu yer bu isi garantilimi yapıyor bilginiz varmı.? Teşekkürler.

volkan1065
29/08/2018, 14:52
Volkan hocam Konyadaki bu yer bu isi garantilimi yapıyor bilginiz varmı.? Teşekkürler.

evet garantili ama yaptırdıktan sonra yine torpidoyu güneşten korumak lazım. Torpidonun o kısımları boyanacağı için temizlik esnasında biraz hassasiyet göstermek gerekiyor sonrasında.

eryercell
29/08/2018, 23:00
Benim aracın 2011 model evo. Bende servise gittim %40 karşılarız 60'ını siz verirseniz değiştiririz dendi. Nekadar itiraz etsemde (hatta sonradan tanıştığım bir arkadaşım 2017 de aynı serviste ücretsiz değiştirmiş) kararlarımız kesin dendi. Kaçkere müşteri hizmetlerini aradım birçok kez mail attım tık yok!!
En sonunda almış oldukları bu kararı resmi yazı ile istedim. Kargo yolu ile yolladılar. Gerekceleri " oluşan çatlağın güvenlıği tehlikeye sokacak bir durum teşkil etmediğinden sadece kozmetik olarak problem yarattığını %40'ının tarafımızdan karşılanacağını" diye bir yazı geldi.
Bende son care tüketici hakem heyetine e-devlet üzerinden şikayette bulundum. Ayıplı mal ve değişimini istiyorum gerekcesi ile.
İlce hakem heyetinede giderek teyit ettim. Hatta gittiğimde dosyamı bile çıkardı ve Karşı taraftan savunma istedik dedi.
Bakalım hayırlısı. Olumlu olumsuz dönüş sağlarım....

edll
30/08/2018, 00:00
Benim aracın 2011 model evo. Bende servise gittim %40 karşılarız 60'ını siz verirseniz değiştiririz dendi. Nekadar itiraz etsemde (hatta sonradan tanıştığım bir arkadaşım 2017 de aynı serviste ücretsiz değiştirmiş) kararlarımız kesin dendi. Kaçkere müşteri hizmetlerini aradım birçok kez mail attım tık yok!!
En sonunda almış oldukları bu kararı resmi yazı ile istedim. Kargo yolu ile yolladılar. Gerekceleri " oluşan çatlağın güvenlıği tehlikeye sokacak bir durum teşkil etmediğinden sadece kozmetik olarak problem yarattığını %40'ının tarafımızdan karşılanacağını" diye bir yazı geldi.
Bende son care tüketici hakem heyetine e-devlet üzerinden şikayette bulundum. Ayıplı mal ve değişimini istiyorum gerekcesi ile.
İlce hakem heyetinede giderek teyit ettim. Hatta gittiğimde dosyamı bile çıkardı ve Karşı taraftan savunma istedik dedi.
Bakalım hayırlısı. Olumlu olumsuz dönüş sağlarım....

Tüketici hakem heyetinden sizin lehinize karar çıkıyor bu kesin. Sonrasında itiraz edilip normal mahkemede bu iş devam ediyor. Biraz uzun ve sıkıntılı bir süreç. Bu süre zarfında kozmetik olarak yaptırıp bunuda dosyaya koyabilirsiniz.

ykaya1983
30/08/2018, 22:36
Geri zekalı firma bir yolcu hava yastığı problemini yıllardır halledemesi.Fıat'ın ticariler ve linea hariç hemen hemen tüm otomobillerinde bu sorun var.Guılıetta'da bile var.Bu ürettikleri araçlar yıllar geçtikçe sürekli mağdurlar ortaya çıkaracak.Bu şekilde davranan bir firmanın imajı nasıl düzelir ki?Adamların umrunda değil.

volkan1065
30/08/2018, 23:01
Geri zekalı firma bir yolcu hava yastığı problemini yıllardır halledemesi.Fıat'ın ticariler ve linea hariç hemen hemen tüm otomobillerinde bu sorun var.Guılıetta'da bile var.Bu ürettikleri araçlar yıllar geçtikçe sürekli mağdurlar ortaya çıkaracak.Bu şekilde davranan bir firmanın imajı nasıl düzelir ki?Adamların umrunda değil.

2012 sonrasındaki yeni tip torpidolu linelarlda var. Egealar danda ilerliyen zamanda aynı şikayet gelicek. Fiat vezgeçmiyor bu tip torpido yapmaktan.

pozitifdeger
31/08/2018, 00:29
2012 sonrasındaki yeni tip torpidolu linelarlda var. Egealar danda ilerliyen zamanda aynı şikayet gelicek. Fiat vezgeçmiyor bu tip torpido yapmaktan.Haklısınız egea da aynı 2016 haziran çıkışlı egeanın yolcu airbag kısmında iz çıkmaya başlamıştı (93.000 km de filo aracı) benim puntoda da aynı sorun olduğundan görünce dikkatimi çekmişti hemen... aradan kaç yıl geçti punto linea egea ve alfanın bazı modelleri bu sorunu yaşadı fakat hala bir çözüme ulaşılamadı adamlarda çatlak fantazisi mi var nedir anlamadım ki.

imza
31/08/2018, 09:38
teşekürler öncelikle ben yaptırma taraftarı değilim çünkü birçok kişi aynı durumda fabrikanın hatasını bizler neden çekelim diye düşünüyorum ..

imza
31/08/2018, 09:41
Engin bey teşekürler öncelikle en doğru şeyi yapmışsınız çünkü firma rahata bağlamış durumda bu durumla ilgili örnek teşkil edecek karar lazım firmanın almış olduğu karar kanundan üstün değildir.

imza
31/08/2018, 09:43
bir mahkeme kararı olsa yunus bey ben biliyorum onlara yapacağımı.

eryercell
31/08/2018, 10:58
Emsal teşkil edermi bilmiyorum fakat forumda hakem heyeti sonuçu bulmuştum dosyaya bunuda koydum.

imza
03/09/2018, 09:32
teşekürler engin bey araştırayım ben bilgi dönerim

imza
03/09/2018, 09:35
Emsal teşkil edermi bilmiyorum fakat forumda hakem heyeti sonuçu bulmuştum dosyaya bunuda koydum.

engin bey daha okunaklı varmı bu biraz anlaşılmıyo rica etsem

volkan1065
03/09/2018, 09:46
bir mahkeme kararı olsa yunus bey ben biliyorum onlara yapacağımı.
Şu saatten sonra istediğiniz kadar mahkeme kararı koyun aracın garantisi bitti ise her durumda müşteriye yıkıyorlar. Hatta mahkemede kendilerini haklı cıkarmak için araç garanti kapsamı dışı ama biz iyi niyet kapsamında yüzde 40-50 kapsamında yardımcı olmaya çalıştık diye üste bile çıkıyorlar.

Velhasıl sonuç artık olumsuz gibi alternatifleri değerlendirmekten başka çare yok yada böyle bineceksin.

imza
03/09/2018, 09:58
Şu saatten sonra istediğiniz kadar mahkeme kararı koyun aracın garantisi bitti ise her durumda müşteriye yıkıyorlar. Hatta mahkemede kendilerini haklı cıkarmak için araç garanti kapsamı dışı ama biz iyi niyet kapsamında yüzde 40-50 kapsamında yardımcı olmaya çalıştık diye üste bile çıkıyorlar.

Velhasıl sonuç artık olumsuz gibi alternatifleri değerlendirmekten başka çare yok yada böyle bineceksin.

elbette büyük firma karşımıza aldığımız ama pes etmemek gerekiyo sonuçta bu bir üretim kaynaklı hata ve bu sorunla karşılaşan birçok araç sahibi var en azından diğerlerine bir fayda sağlarsak yeter

volkan1065
03/09/2018, 10:06
elbette büyük firma karşımıza aldığımız ama pes etmemek gerekiyo sonuçta bu bir üretim kaynaklı hata ve bu sorunla karşılaşan birçok araç sahibi var en azından diğerlerine bir fayda sağlarsak yeter

Tabiki hakkını arayacaksın ama aracın bir bakımı bile serviste yapılmasa her türlü haklı pozisyonda. Aslında bu konuda fiat daha önceleri daha iyiydi. Birde siz Japon firmalarına bakın adamlar bir kez servise girmemiş aracı garantiden tamamen çıkartıyorlar. Türkiye temsilcilerinin konuşması işine gelirse.

Mahkemeye ver ama aracında bakım eksikliği ve garanti bitmişse çokta umutlanma. Artık ikinci seneye giriyoruz bu durum için iki senedir bu evrakları isteyipte burda ben mahkemeyi kazandım torpidom değişti yada paramı aldım diye geri dönen olmadı. ne evraklar verildi herkez yardımcı olmaya çalıştı ama ses seda yok.

imza
03/09/2018, 10:09

engin bey merhaba konuyla ilgili bu tüketici hakem heyeti kararına fiat itiraz etmişmi konu mahkemeye taşınmışmı taşınmışsa sonucu bu şekildeyse emsal teşkil ediyor konuyla ilgili bi malümatınız varmı

barca35
15/10/2019, 17:08
Var mi bir gelisme sonucta

Badisah
22/02/2020, 01:17
Hakem heyetinden sonuç çıktımı

ayaman
24/02/2020, 11:25

Ben geçen sene yaptırdım karabay oto ekspertizde il ilde geziyor kapınıza kadar geliyor. Kaplama yapmıyor direkt sıvı plastikle çatlağı orijinali gibi tertemiz yapıyor. Numarası 0 (535) 591 95 10 istersen ara görüş.

ayaman
24/02/2020, 11:32
Arkadaşlar araç 10 yaşındaysa ticari ömrünü kanunen tamamlamıştır o yüzden 10 yaş üzeri araçlarda bu işlemi yapmak mümkün değil bilginiz olsun. Mahkemeye gidilse bile bir şey çıkmayacağından emin olabilirsiniz. Daha önce iki bravo aldım ikisinde de göğüs çatlağı proplemi vardı 10 yaşını doldurmadıkları için ikisini de ücretsiz yaptırdım. Şu anki aracım punto 10 yaşını doldurduğundan dolasıyla ticari ömrünü doldurduğundan bu araca red edildi.

raulforever
24/02/2020, 11:37
Ben geçen sene yaptırdım karabay oto ekspertizde il ilde geziyor kapınıza kadar geliyor. Kaplama yapmıyor direkt sıvı plastikle çatlağı orijinali gibi tertemiz yapıyor. Numarası 0 (535) 591 95 10 istersen ara görüş.

ne kadar ödediniz?

ayaman
24/02/2020, 23:53
ne kadar ödediniz?

Çatlağa göre değişiyor 450'ye yaptırdım. Ama orijinali nasılsa öyle yapıyor. İşlem gördüğünü Kesinllikle anlamazsın o derece şahane işçiliği var.

hakaniko
25/02/2020, 20:58
Bende de çıktı 3-4 ay önce ama göze batmıyor. Şu aşamada yaptırmayacağım.

Badisah
12/04/2020, 14:52
Arkadaşlar araç 10 yaşındaysa ticari ömrünü kanunen tamamlamıştır o yüzden 10 yaş üzeri araçlarda bu işlemi yapmak mümkün değil bilginiz olsun. Mahkemeye gidilse bile bir şey çıkmayacağından emin olabilirsiniz. Daha önce iki bravo aldım ikisinde de göğüs çatlağı proplemi vardı 10 yaşını doldurmadıkları için ikisini de ücretsiz yaptırdım. Şu anki aracım punto 10 yaşını doldurduğundan dolasıyla ticari ömrünü doldurduğundan bu araca red edildi.

Badisah
12/04/2020, 14:53
Kardeşim ücretsiz değiştirmek işin nasıl bir yol izlerin benden servis 3700 gibi bi rakam istedi %40 karşılıyormuş

slymn89
11/09/2020, 13:40
Arkadaşlar merhaba beni üyeyim yeni aranıza katıldım. benim airbag çatlağı ile ilgili bir sorum var sizlere. üç hafta önce 2012 model punto 1.4 easy s&s aldım araç 75000 km'de. Bugün sabah işe gitmek için aracıma bindiğimde tesadüfen fark ettim gözüm takıldı aracın ön yolcu tarafında airbagin olduğu yerde bir çatlak var. Ben bu çatlağı aracı satın alırken fark etmemiştim öncesinde araştırma yapmadığım için de bilgi sahibi değildim. Hemen araştırdım ve gördüm ki bu puntolardaki kronik bir sorunmuş ve servisler ücretli değişim yapıyorlarmış ve yüksek fiyat istiyorlarmış. arkadaşlar bu ciddi bir sorun mudur? yaptırmazsam öyle kalsa olur mu? sonradan bir sıkıntı yaratır mı? bu konuda bilginiz var mı? Açıkçası biraz kafama takıldı ve canım sıkıldı size sormak istedim cevaplarsanız çok mutlu olurum teşekkür ederim.

eagleclaw
12/12/2020, 13:30
Adresi neresi acaba bende de var bu çatlak bir kaç ustaya gösterdim sıkıntı olmaz böyle kullan dedi. Ama her alıcı hava yastığı açmış olabileceğini düşünüyor

aliemrederci
06/05/2021, 08:57
Çatlağın büyüklüğüne göre 500-1000 Lira arası fiyatlara yapılıyor fakat satış esnasında sıkıntı teşkil eder mi acaba? Bununla alakalı birşey yaşayan oldu mu ?

serdaryagli
25/10/2021, 00:50

Aman diyeyim sakın bulaşmayın. Ben yaptırdım sonra catlaklar oluştu sorduğumda ise boya attı dediler. Beni 1 yıla yakın oyaliyorlar. Başka yer bulun benim ağzım yandı isteyene aracın fotolarını hepsini gösterebilirim...

serdaryagli
25/10/2021, 00:54
Arkadaşlar merhaba beni üyeyim yeni aranıza katıldım. benim airbag çatlağı ile ilgili bir sorum var sizlere. üç hafta önce 2012 model punto 1.4 easy s&s aldım araç 75000 km'de. Bugün sabah işe gitmek için aracıma bindiğimde tesadüfen fark ettim gözüm takıldı aracın ön yolcu tarafında airbagin olduğu yerde bir çatlak var. Ben bu çatlağı aracı satın alırken fark etmemiştim öncesinde araştırma yapmadığım için de bilgi sahibi değildim. Hemen araştırdım ve gördüm ki bu puntolardaki kronik bir sorunmuş ve servisler ücretli değişim yapıyorlarmış ve yüksek fiyat istiyorlarmış. arkadaşlar bu ciddi bir sorun mudur? yaptırmazsam öyle kalsa olur mu? sonradan bir sıkıntı yaratır mı? bu konuda bilginiz var mı? Açıkçası biraz kafama takıldı ve canım sıkıldı size sormak istedim cevaplarsanız çok mutlu olurum teşekkür ederim.

Hocam hiç yaptırmayın bence boşverin . Ben karabay oto diye biyere yaptırdım. Yeri Konya'da ama İstanbul'a gelmişlerdi o zaman yaptılar Torpido yüzeyi aynı olacak dedi olmadı. Sonra gene çatladı daha cok toz tutuyor. Eski hali daha iyiydi hiç uğraşmayın derim ben