PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uğultu sesi

PuntoUgur
19/08/2018, 10:32
Arkadaşlar kolay gelsin 2011evo fire active aracımda seyir halindeyken anlayamadığım bi uğultu sesi geliyor rot balans ustası kontrol etti teker bilyalarından olabilir mi dedim hayır sağlam dedi. Yorumlarınızı bekliyorum. Bu uğultu gittikçe artmaya başladı.

kemalcapoglu
19/08/2018, 12:12
Bende geçen hafta uğultu sesinden arka iki bilyayı değiştim düzeldi. Eğer ses hızlandıkça artan yavaşladıkça azalan bir ses ise bilyadan da olabilir lastikten de olabilir. Sizdeki ses tam nasıl bilemiyorum. Ama usta eğer çevirip kontrol etmeden sadece duyduğuyla yorum yaparak bilya değil dediyse başka bir ustaya daha gösterin derim. Benim değiştiğim yerde usta her bir tekeri liftte tek tek çevirerek sesi duydu bana da dinletti. Bilya olduğundan emin olunca değişti. Ama ilk sorduğu şey lastiklerdi çünkü daha önce tüm bilyalar değişip ses kesilmeyince sorunun lastikte olduğu anlaşılan bir durum da başıma gelmişti. O yüzden başka ustaya göstermekte fayda var.

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

tayfux
19/08/2018, 12:32
rulmanlara bakılmalı..

ykaya1983
19/08/2018, 18:46
Aracın lastiklerini tek tek kaldırıp lastiği elinizden geldiğince hızlı çevirerek rulmanların arızalı olup olmadığını anlarsınız.Ben ön teker rulmanın bozuk olduğunu kendim çevirerek anlamıştım.Zaten ne taraf bozulduysa sesi diğer lastiklerden farklı çıktığı için arızalı olan belli oluyor.Ön lastikleri vitesi boşa alıp çevirirsiniz.

PuntoUgur
23/08/2018, 21:59
Teşekkür ederim arkadaşlar yavaşlarken ses geliyor içeri rulman değil hala çözemedi. Başka ustaya baktıracağım evet

kristaldeniz
04/09/2018, 12:43
Farkli bir öneri sunayım.
Gaza bastiginiza ses yükseliyor çektiğinizde azalıyor ise egzoz ile ilgili bir sıkıntı da olabilir. Bir sey surtuyor olabilir de.

SM-N910C cihazımdan gönderildi