PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hız göstergesi yanlış

ugurcan3438
16/08/2018, 11:05
Merhaba arkadaşlar 2008 grande punto aracımın gösterge panelinde sorun var şöyleki: 40 km hızla gidiyorsam gösterge panelinde 20 km hız gösteriyor.
Başına daha önce böyle bir olay gelen var mı yada bu sorunu nasıl halledebilirim yardımcı olursanız sevinirim.

pozitifdeger
16/08/2018, 13:19
Merhaba arkadaşlar 2008 grande punto aracımın gösterge panelinde sorun var şöyleki: 40 km hızla gidiyorsam gösterge panelinde 20 km hız gösteriyor.
Başına daha önce böyle bir olay gelen var mı yada bu sorunu nasıl halledebilirim yardımcı olursanız sevinirim.Göstergenizin sökülüp cihazla kalibrasyon yapılması gerekiyor... kalibrasyon sonrası hala yanlış gösteriyor ise değişimi gerekli.

Geçmiş olsun...

edll
16/08/2018, 13:20
40 la gittiğini nerden ölçüyorsun mesela. Bir sorumda gösterge paneli değişimi oldumu bilgin varmı.

ugurcan3438
16/08/2018, 13:37
Göstergenizin sökülüp cihazla kalibrasyon yapılması gerekiyor... kalibrasyon sonrası hala yanlış gösteriyor ise değişimi gerekli.

Geçmiş olsun...

ilginiz için teşekkürler sanayi yolu gözüktü

ugurcan3438
16/08/2018, 13:40
araba haraket ederken de 0 ın altında gösteriyor ibre ve telefonda hız gösteren uygulamalardan da anlaşılıyor.
gösterge panel değişimi de olmadı

edll
17/08/2018, 15:30
araba haraket ederken de 0 ın altında gösteriyor ibre ve telefonda hız gösteren uygulamalardan da anlaşılıyor.
gösterge panel değişimi de olmadı

Uygulamalar çok güvenilirmi onun için sormuştum. Bu kalibre ediliyor meselesindede yılmaz beyin söylediği, bunu bende servisime sorduğumda gösteege kalibrasyonu yapmıyoruz demişti. Bu gösterge miri yapan yerler varmış onlarla görüş demişti. Bende açıp kendim ayar çekmiştim.