PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ön camın üstündeki aşınma

grpuntocu
14/08/2018, 09:06
Arkadaşlar merhaba,

Puntomun ön camının tavanla birleştiği yerde 2 adet nohut büyüklüğünde bir aşınma var. Neden olduğunu anlamadım ama boya kalkmış ve sanki küflenmiş gibi. Boyatsam satarken sorun olur diye düşündüm. Acaba sticker falan mı yapıştırsam? Sizin görüşlerinize başvurmak istedim. Siz ne dersiniz?

Saygılar & Sevgiler.

fotobelit
14/08/2018, 09:53
Bence rötuş boyası ile kapat..Önce fotolarını çek..Sonra elin yatkınsa sanayiden veya boyacıdan aracının boya koduna uygun boya al, ince zımpara ve su ile o bölümü dikkatlice zimparala..Sonra rötuşunu yap...

grpuntocu
14/08/2018, 09:56
Bence rötuş boyası ile kapat..Önce fotolarını çek..Sonra elin yatkınsa sanayiden veya boyacıdan aracının boya koduna uygun boya al, ince zımpara ve su ile o bölümü dikkatlice zimparala..Sonra rötuşunu yap...

Benim yapabileceğim bir işlem mi bu? Daha önce hiç yapmadım. Zımpara falan korkuttu biraz beni. Daha çok zarar vermeyeyim..

kovboy
15/08/2018, 14:51
ince zımpara ile ör.400 su zımparası,daha sonra rütüş.basit bi işlem.

fotobelit
15/08/2018, 16:45
Benim yapabileceğim bir işlem mi bu? Daha önce hiç yapmadım. Zımpara falan korkuttu biraz beni. Daha çok zarar vermeyeyim..

Çok fazla zorluğu yok..O aşınmadan daha iyi olacağı kesin..Su ve güneş gördükçe o bölümün büyüme olasılığı var...Eğer zımparanın diğer yerlere zarar vereceğinden korkuyorsan,zımpara yapacağın bölümün etrafına gazete veya kağıt bant çek..Sonra zımparala ve boya..Yok ben cesaret edemem diyorsan,sanırım 50-60 liraya yaparlar...