PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : MARMARİS YOL GUZERGAH HK.

alex10anil
23/07/2018, 23:26
Arkadaşlar merhaba ctesi sabah 4 gibi Marmaris'e tatile yolculuk yapacagim. İlk kez aracımla gideceğim araç LPG'li punto. Uzun yolda 1 depo ile 500-530 kmleri gördüğüm oldu. Soruma gelince Marmaris'e giderken hangi yol güzergahını tercih etmeliyim birde körfez meselesi zaman ve maddi açıdan en iyi hangisi sizce(köprü,Eskihisar geçiş,dolaşmak)

volkan1065
23/07/2018, 23:31
Cumartesi İzmit Gölcük sahil yolunu kullanıp altınovadan otobana girdim. Tavsiyem İzmit Gölcük içine hiç girmeyin. Her yerde yol yapım calışması var ve trafik cok sıkışık cok zaman kaybedersiniz.

alex10anil
24/07/2018, 00:10
Yani feribotla mi geçmem makul yoksa körfezi mi dolanin diyorsunuz anlayamadim

volkan1065
24/07/2018, 00:25
Feribot kısmını bilemiyorum ama Osmangazi körfez köprüsü kullanılabilir

arenas
24/07/2018, 08:35
Feribot 55₺ tek yön,gidiş-dönüş 100₺.Arkasından da Altınova dan Bursaya kadar yeni yolu kullanabilirsiniz,18₺ tutuyor Bursaya kadar.
Benim Balıkesire giderken kullandığım en hızlı,en tasarruflu güzergah böyle.En son 1 temmuzda kullandım,fiyatlar güncel yani,hayırlı yoculuklar,bol bol mola verin yolda

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

serkan1065
24/07/2018, 11:09
Yol uzun; bende özellikle Muğla - Marmaris arasındaki sert inişlerin ve keskin virajların olduğu yola dikkat çekip, bu kısımlarda dikkatli olmanızı tavsiye ediyorum. Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz yıl, anneler günü kutlaması için yola çıkan minibüs, içerisindekilerle beraber bu yolda uçuruma yuvarlanmıştı. Allah esirgesin. Dikkatli olduktan sonra yol normal, sadece aracı kendi haline bırakmayın. Güzergahta güzel manzaralar göreceğiniz yerler var, dura dura gidiniz... Kazasız belasız sürüşler.

Melankolistt
24/07/2018, 11:30
Feribot zamandan çalsa da gidiş dönüş 100TL olması avantaj, hem soluklanmış olursunuz, sonrasında ki otobanda gerçekten iyi isterseniz hız yapın aracınızı deneyin, isterseniz sabit hızla konforluda gidersiniz 18TL. sağ gidin sağ dönğn inş,

tayfux
24/07/2018, 23:13
hocam ben sürekli didim, nazilli - İstanbul yapan birisi olarak söylüyorum ki eğer araç kullanmaktan zevk alıyor , uzun yolu da seviyorsanız hiiiiiç feribota falan binmeyin. zaten gece çıkıyorum diyorsunuz körfezi dolanın bir şey olmaz. izmit ten sonra gölcük de birkaç ışık var o kadar sonra karamürselden sonra otoban zaten. kaldı ki gece zaten trafik olmuyor. c.tesi gece biraz yoğun olabilir o başka ama sorun olmaz. arabanız körfezi dolansa 20 lira yakar köprü 70-80 , feribot 55 lira. hiiiiç gerek yok. o aradaki paraya susurlukta güzzzeeelllce tost ye ve üstüne de acı bir sütsüz nescafe iç Marmaris e kadar gözün kapanmadan gidersin.

dipnot: marketlerde kahve-enerji iç. karışımı satılıyor soğuk soğuk al yola çıkmadan iç süper olur :)

zmurata
24/07/2018, 23:19
Merhaba.
Pamukova dan aşağı inip Bozüyük Kütahya Denizli Muğla yaparım derseniz 850 km yapar 12 saatte gidersiniz. Körfezi dönüp Bursa Balıkesir İzmir üzerinden giderseniz 800 km ediyor ve yol 1 saat kısalıyor. Ben yavaş kullanırım zaten her yerde eds var. Ceza yemeye gerek yok. Kendi hızıma ve Üsküdar'dan hareketle verdim mesafeyi. Bilginize. İzmir üstünden körfezi dönerek gitmeniz daha hesaplı olur. Sabah çok erken çıkacağınız için İstanbul ve Körfez trafiğinden etkilenmezsiniz.