PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TÜVTÜRK ile ilgili bir sorum olacaktı ?

KaanTs
19/07/2018, 17:14
Öncelikle Selamın Aleyküm . Aracın bütün far ampülleri sinyaller sisler plaka lambası vs ..hepsi düzgün çalıştığı halde araç içerisindeki gösterge panelinde arıza lambası yakarsa muayeneden geçmemize engel olur mu ?

edll
19/07/2018, 17:23
Öncelikle Selamın Aleyküm . Aracın bütün far ampülleri sinyaller sisler plaka lambası vs ..hepsi düzgün çalıştığı halde araç içerisindeki gösterge panelinde arıza lambası yakarsa muayeneden geçmemize engel olur mu ?

hiçbirşey farketmez. arıza lambasına bakar biri yanmıyor der ve kontrol ettiğindede hepsinin yandığını görür ve olay biter. önemli olan yanıp yanmadığıdır. içerdeki sistem arıza göstersede önemli olan gerçekte ne olduğudur. gönül rahatlığıyla muayeneye girin. kolay gelsin.

volkan1065
19/07/2018, 17:28
ampüllerin hepsi yanıyorsa emniyet kemerlerin çalışıyorsa sileceklerin ve lastiklerin sağlam sa rahatlıkla geçersin. Pazartesi muayneden geçtim benim aracımda digital benzin göstergesi olduğu için benzin bitik olarak gösteriyor ve devamlı ekranda uyarı vardı. Arkadaşta çözememiş sonra kontrol bitiminde geldi abi şunun km bir bakayım bir türlü ekranda geçiş yapamadım dedi. Onlar için ekrandaki arıza ışığı değil elindeki listedeki fonksiyonların çalışıp çalışması önemli. Tabi yağ lmaban ve hararet göstergen sağlam olsun.

ykaya1983
19/07/2018, 17:35
Fren lamban tam yanıyor mu?Benim araçta da arıza yakmıştı ama bir süre bulamamıştım.Sonra fren lambası olduğunu buldum.Fren lambasını bir kişi frene basmadan bilmeyeceğiniz için belki odur diye düşündüm.

serkan1065
21/07/2018, 23:28
Muayene yapan elaman elindeki listeye göre kontrol ediyor ve onun dışındakilere bakmıyor. Ayrıca o lambanın yanıp yanmaması onu ilgilendiren bir durum değil. Sorun olmaz.

OnurBazarbasi
22/07/2018, 13:59
arıza ışığı yanıp yanmadığına bakmaz farlar yanıyorsa sorun yok. ben geçen hafta girdim hiç bir sıkıntı yaşamadım benım parklar da farlarda led camlar siyah hafif kusur yazdı geçti. gönül rahatlığı ile geçersiniz.

KaanTs
23/07/2018, 23:33
Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim muayene sıkıntısız geçti 4 hafif kusurla geçtim cam filmi far ayarı düşük ve kısa far düşük birde motor no okunamıyor diye başka bir sorun çıkmadı çok şükür . muayeneye girdiğimde söyledim tamam dediler .

edll
24/07/2018, 00:24
hadi geçmiş olsun. muayene işi sıkıntılı bir süreç. ordaki çalışan kaldın dedimmi bitiyor. itiraz hakkın yok. klasik camlar filmli ve motor no okunmuyor ve şanzuman yağ kaçakları. sıfır 2 yıl binilmemiş araca dahi bu kusurlar yazıldı diye okumuştum.

KaanTs
24/07/2018, 14:27
hadi geçmiş olsun. muayene işi sıkıntılı bir süreç. ordaki çalışan kaldın dedimmi bitiyor. itiraz hakkın yok. klasik camlar filmli ve motor no okunmuyor ve şanzuman yağ kaçakları. sıfır 2 yıl binilmemiş araca dahi bu kusurlar yazıldı diye okumuştum.

sağolun hocam valla sıra beklemek sıkıntı aracım 3 muayenedir aynı kusurlar la geçmiş ekstra bir şey olmadı . motor no okunamıyor kusurunu sordum bu araçların motor numaraları blok içindeymiş açıp da motor blogunu sökemiyeceğim için böyle yazıyoruz dedi sorun değil geçsinde problem olmaz dedim :D

Cast37
24/07/2018, 16:31
Aynı sorun bende de vardı, o kadar kontrol ettim yanmayan ampülü göremedim.
muayeneye girdiğimde arıza lambası yanıyordu, tüvtürkteki teknisyen uyardı aracın plaka lambası yanmıyormuş. Hafif kusur yazdı mı hatırlamıyorum. Neticede geçti muayeneden.

KaanTs
24/07/2018, 17:21
Aynı sorun bende de vardı, o kadar kontrol ettim yanmayan ampülü göremedim.
muayeneye girdiğimde arıza lambası yanıyordu, tüvtürkteki teknisyen uyardı aracın plaka lambası yanmıyormuş. Hafif kusur yazdı mı hatırlamıyorum. Neticede geçti muayeneden.

benim aracım plaka lambasını kontrol ettirin diye uyarı veriyor ama gidip kontrol ettiğimde gayet sağlıklı çalışıyor . Sorun çıkarmadılar inip baktı kontrol etti TÜVTÜRK çalışanı

reddi
24/07/2018, 17:41
benim aracım plaka lambasını kontrol ettirin diye uyarı veriyor ama gidip kontrol ettiğimde gayet sağlıklı çalışıyor . Sorun çıkarmadılar inip baktı kontrol etti TÜVTÜRK çalışanı

plaka lambası yanıyorsa sıkıntı yok. onlar için dışardan bakıldığında lambanın yanıp yanmaması önemli. belki arıza lambası yakan bir ampul kullanılmıştır plaka lambanızda. arıza ışığı o yüzden yanmış olabilir.

muayeneden geçtiyseniz sorun yok demektir. hayırlı olsun

KaanTs
24/07/2018, 18:52
plaka lambası yanıyorsa sıkıntı yok. onlar için dışardan bakıldığında lambanın yanıp yanmaması önemli. belki arıza lambası yakan bir ampul kullanılmıştır plaka lambanızda. arıza ışığı o yüzden yanmış olabilir.

muayeneden geçtiyseniz sorun yok demektir. hayırlı olsun

sağolun teşekkür ederim 8 aydır duruyor plaka " beyaz "ampülleri sadece son 1 haftada arıza yakmaya başladı bugun söktüm baktım gayet sağlıklı yanıyor ama arızayı gideremedim önümüzdeki hafta ampül değişikliği yapacağım