PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aşırı soğuklarda ki sorunlar

h.çelik
17/01/2008, 22:50
14/01/2008' deki aşırı soğuklarda arabam yaklaşık 500-700 m sonra yolda kaldı.Tofaş yol yardımı hemen imdadıma yetişti ve arabamı servise çektirdi.ancak serviste çalıştırdıktan sonra motarine donmaması çin kattıkları katkı maddesinden 15 ytl aldılar opet te sordum 6 ytl imiş ,bu ne iş? servis mi Kastamonu Gözde otomatıv

bahcelili_ali
17/01/2008, 22:55
giden araba mı dondu?

h.çelik
17/01/2008, 23:08
evet arkadaşım

Ah-MeT
17/01/2008, 23:18
giden araba mı dondu?
500 km gittin dondumu yakıt???

h.çelik
17/01/2008, 23:32
haklısın arkadaşım ama benim şehrim küçük ve insan ilişkileri feodeldir belki cahilce ama kimsenin 3 kuruş için ekmeğine mani olmak (ben şahsen)istemem

bahcelili_ali
17/01/2008, 23:38
abi çok ilginç diyecem ama değil demekki yakıta kattıkları su donmuş kastamonuda yuksek bi yer soğuktur. biz kayseride bizim transitlere çok soğuklarda 1-3litre benzin koyuyoruz hadi bizimkinede 1 litre falan olsa yeter galiba. ama sen yinede servise bi danış bu benzin işini

h.çelik
17/01/2008, 23:55
Sağol kardeş ilgin için teşekkürler.Tabiki danışacağım.Ancak burdaki kamyocu abilerimiz depoyu doldururken yarım litre mozota gaz kat yeter asla donmaz diyorlar.Mozot ne olcak 1-3 ytl 'dir ??????????? 15......... ytl değil!!!!!!!!!!!!!!!!

bahcelili_ali
18/01/2008, 00:03
"Mozot ne olcak 1-3 ytl 'dir ??????????? 15......... ytl değil!!!!!!!!!!!!!!!!"
abi burda ne demek istediğini anlayamadım. ben bi depo için 1litre benzin katarsan yeter yazmıştım ama sen ytl falan yazmışsın

h.çelik
18/01/2008, 00:15
Araba sevdası yada lüxü nedir? (1) beni araba yolda bırakmayacak.(2)Her an çalışıp gitmeye hazır olacak!!!!!!!!!!!! Peki bunu hemde 1 yıllık araba (Grande Punto) yaptı mı????????? HAYIRRRRRRRRRRR!!!!!!!!!!!!!!!!!! Peki neden benim küçük çocuğumu okula götürüyorum.Hava soğuk araba çalıştıktan 500-700 m sonra mozotu donuyo ve yolda kalıyorum!!!!!!!!!!!!! bu mu ??????????? araba!!!!!!!!!!!!

Aliciğim ytl için beni yanlış anlama.Sen benim ne demek istediğimi anladın .Ayrıca ilgin için sonsuz teşekkürler.

Linos
18/01/2008, 09:10
Hava soğuk araba çalıştıktan 500-700 m sonra mozotu donuyo ve yolda kalıyorum! bu mu ? araba!

Hemşehrim, öncelikle hoş geldiniz... Sanırım sizin sorununuz arabadan değil, yakıttan kaynaklı bir sorun!

(Ayrıca lütfen mesajların biraz daha anlaşılabilir olmasına gayret gösterelim!)

femoli
18/01/2008, 09:12
Öncelikle geçmiş olsun ben bu konudan bişi anlamadım aracınızın motoru dondu ama giderken bu çok zor bir olay çalıştıktan sonra donma işlemi olmaz benzin pompaları reistanslıdır kontak açıldımmı depoyu uygun donma sıcaklığından çıkarır birde eğerki öyle bir sorun varsada bu aracın sorunu değilki aldığınız yakıt yeriyle görüşün sulu mazotmu veriyorlar ? Gerçekten sabah sabah karşılaşılacak en kötü sorun heleki birde okul çocuğu varsa çok geçmiş olsun diliyorum :(

memat
18/01/2008, 09:23
donabilir normaldir. ayrıca alinin dediği bi yönden doğru bi yönden yanlış nede olsa petrolcüyüz:D

anvil
18/01/2008, 09:41

neyse bu olay yakıtla alakalı. arabayla değil.

pdr42
20/01/2008, 21:21
motor donması denilince bende motro nasıl donuyo diye dusnmustum suna yakıt donması desek daha iyi olmasmı.. her neyse benzinli ve lpglilerde bu sorun olmuyo sanırım.. valla bnugune kadar 2. kez marsa basmadım. masallah diyelim arkadaslar. ama bu arabanın motoruda bi harika

Linos
21/01/2008, 00:20
Arkadaşlar, lütfen konu başlığı dışına çıkmamaya özen gösterelim!..

Teşekkürler...

fatihhhh
22/01/2008, 10:55
bende opetten katkı maddesini 5,5 ytl ye alıp depoya koydum ama naaafile.
genede donuyo.
yarın servise gidip 150 ytl karşılığında "yakıt filtre ısıtıcı sistem" taktrıcam. bakalım bu son girişimim işe yarayacakmı?
günlerdir çalışmıyo araba yaaa...
1 ocaktan beri mağdurum walla. (hani arabadan bi şikayeim yok, arabayı dizel alırken farkındaydım böyl olacağını, sadece tahmin ettiğimden biraz daha fazla oldu o kadar.)
hoşkalın.

femoli
22/01/2008, 11:06
Valla erzurum gibi bir yerde donmaması şaşırtıcı olur ben bile yarım saat dışarıda beklesem buz tutarım herhalde :D

goldeagle nin dizel antifrizi var kesinlikle onu kullanın derim birde duyulmamışş marka almayın würth turtle wax sonax gold eagle ..

yucelakar
22/01/2008, 12:51
Araba sevdası yada lüxü nedir? (1) beni araba yolda bırakmayacak.(2)Her an çalışıp gitmeye hazır olacak!!!!!!!!!!!! Peki bunu hemde 1 yıllık araba (Grande Punto) yaptı mı????????? HAYIRRRRRRRRRRR!!!!!!!!!!!!!!!!!! Peki neden benim küçük çocuğumu okula götürüyorum.Hava soğuk araba çalıştıktan 500-700 m sonra mozotu donuyo ve yolda kalıyorum!!!!!!!!!!!!! bu mu ??????????? araba!!!!!!!!!!!!

evet araba bu mu ? doğanın kanununa bile aykırı gelemiyo ... her sıvının bi donma noktası olduğu gerçeğine bile yapabileceği bişey yokmuş bu arabanın..hatta soğuk havalarda mazotun donması arabayı satma sebebidir bence kesin sat sen arabanı

mustafa
22/01/2008, 13:41

evet araba bu mu ? doğanın kanununa bile aykırı gelemiyo ... her sıvının bi donma noktası olduğu gerçeğine bile yapabileceği bişey yokmuş bu arabanın..hatta soğuk havalarda mazotun donması arabayı satma sebebidir bence kesin sat sen arabanı

Amacın ne senin birader???

multijet
22/01/2008, 13:45

Yücel arabanın fizik kanunlarını değiştirmesini bekleyemezsin. Yakıt tankını ıstması desen bir derece anlayabilirim seni ama o da bu kadar istisna bir olay için standart olarak sunulacak bir opsiyon olamaz, olmamalı da kaç kişinin başına bu tarz bir olay gelir ki! Böyle bir şey için şahsen ben ekstra bir bedel ödemek istemem, çünkü böyle bir riskim yok. Bu tarz bir riski olan arkadaş varsa da bence sonradan serviste çözüm bulması daha uygun olur.

yucelakar
22/01/2008, 16:51
Amacın ne senin birader???
öncelikle bu soruyu sorduğun için teşekkür ederim.. 2 gün önce toplu tepki gösterelim tv leri çağıralım diye bir öneriye yönetim başta olmak üzere çok güzel cevaplar verildi, biz puntoları sevenler olarak bu siteyi kurduk böyle bir şey yapmayız diye . ben de aynı onlar gibi düşünüyorum . site artık eliyle güneşliği kırıp arabam da sürekli aksilikler çıkıyo diye mesajların toplandığı bir yer oldu. lafı uzatmadan söyleyeyim havanın soğukluğu sebebiyle (yada yakıt aldığı yerin suçu sebebiyle ) çıkan bir arıza yüzünden arabamı bu denmesi bence başkaları tarafından hatta senin tarafından da beyaz bir tepki almalı diye düşünüyorum

mustafa
22/01/2008, 16:59
öncelikle bu soruyu sorduğun için teşekkür ederim.. 2 gün önce toplu tepki gösterelim tv leri çağıralım diye bir öneriye yönetim başta olmak üzere çok güzel cevaplar verildi, biz puntoları sevenler olarak bu siteyi kurduk böyle bir şey yapmayız diye . ben de aynı onlar gibi düşünüyorum . site artık eliyle güneşliği kırıp arabam da sürekli aksilikler çıkıyo diye mesajların toplandığı bir yer oldu. lafı uzatmadan söyleyeyim havanın soğukluğu sebebiyle (yada yakıt aldığı yerin suçu sebebiyle ) çıkan bir arıza yüzünden arabamı bu denmesi bence başkaları tarafından hatta senin tarafından da beyaz bir tepki almalı diye düşünüyorum

Ne söylediğin kadar önemli olan nasıl söylediğindir. şimdi senin ne farkın kaldı şikayetçi olanlardan? Haklıyken haksız duruma düşmek nedir aç deyimler sözlüğünden bak bir zahmet !!!!

quixotic2
22/01/2008, 17:43
tartışmanın gereği yok bence arkadaşlar. bu birbirinizi kırmaktan başka bir işe yaramaz. ayrıca bu sizlerede yakışmaz...

mustafa
22/01/2008, 18:10
tartışmanın gereği yok bence arkadaşlar. bu birbirinizi kırmaktan başka bir işe yaramaz. ayrıca bu sizlerede yakışmaz...
Bazı doğrulara ancak Ulaşabiliriz tartışarak

Ben kimsenin kırılacağını sanmıyorum. En çok kızdıklarım ise Grandepuntoyu savunmak adına grande puntoya en çok zararı verenlerdir ki bu da bir çeşit takkiyedir

quixotic2
22/01/2008, 18:22
Mustafa burada birbirinizi kırarak sorunların halledileceğini sanıyorsanız yanılıyorsunuz arkadaşım.

mustafa
22/01/2008, 18:24
siteye zarar verenlere ağzının payını vermek lazım arkadaşım bunu birinin yapması lazım.Sizin iyi niyetli olduğunuza inanıyorum ama iyiniyet yetmez.

quixotic2
22/01/2008, 18:27
siteye zarar verdiğini düşündüğün biri varsa şikayet edersin gerekli yere. zaten o kişi için gerekli karar verilir. siteden daha öncede bu şekilde ihraçlar oldu biliyorsun. polemiğe girilerek çözülmez bunlar.

mustafa
22/01/2008, 18:30
özür dilerim haklısınız. ( bir sonu gelmeyeceği için özür diledim)

quixotic2
22/01/2008, 18:31
bir sonunun geleceğini düşündüğün için özür dilediysen hata ettin :D yinede teşekkürler.

dejavu
22/01/2008, 20:48
bir sonunun geleceğini düşündüğün için özür dilediysen hata ettin :D yinede teşekkürler.

::))))

her iknizide tebrik ediyorum..

sanıyorum forumun ilk olayı..

başkaları karışmadan siz kendi aranızda hellettiniz.. bizede bu yakışır tekrar teşekkürler.

yucelakar
22/01/2008, 22:33
arkadaşın yanlış anlaması benim hatam ilk paragrafta yazanlar alıntıdır yani benim de tepki gösterdiğim bölüm benim yazdıkların ikinci paragraftakiler . orada da punto yu kötüleyecek herhangi bir şey olduğunu sanmıyorum kötüleyen sözcükler alıntı olarak koyuldu oraya . benim de şikayetçi olduğum konudabana şikayette bulunuldu ama neyse önemli değil topic in dışında konulara getirmeyelim. ii akşamlar herkese

multijet
22/01/2008, 23:53
Epeydir bu formu takip ediyorum, güzel arkadaşlıklarımda oldu buradan arkadaşlarımla.
Bu konuda ve buna benzer konularda olan hitaplar ve karşılıklı tutumlar, bu siteye olan sevgimi, saygımı azaltıyor. Hatta girmemek daha iyimi diyorum bazen. Arabasını beğenmeyen ne yaparsa yapsın, bilgi alışverişi ve sohbet dışında art niyetli olan arkadaşlar bu sitede huzuru bozmasın diyedüşünüyorum ve eminim ki bu konuda rahatsız olan tek insan ben değilim. Herkes kendine yakıştırdığı gibi davransın lütfen. Bu tarz mesajlar yazan biri olarak tanınmam sitede ama bu işin suyu çıktı. FORUM YÖNETİCİLERİ İŞBAŞINA... Ortam bozuluyor maalesef.

microab
23/01/2008, 00:46
Burayı Fiat a bağlı bir kurum gibi algılamaya başlayan bazı arkadaşlar var sanki,burada herkes kullanıcı sanırım bu unutuluyor.

Derdimizi paylaşmak bulabildiğimiz ölçüde çözümler bulmak için bu forum oluşturuldu.Fakat son günlerde artık herkesi rahatsız edecek düzeyde şikayetlenmeler başladı.Maksadı aşmaya başladık,şimdi sorunun çözümü için elbette ilgili merci adresleri belli,burası sadece paylaşım noktasında bir araçtır.

Elbette canı yanan bir çok arkadaşımız vardır fakat hiç sorun yaşamayan da bir çok arkadaşımız var.Nevşehir -22 yi gördü ve ben o havada aracımı 1 tek marş ile çalıştırabildim,bunun yanı sıra aracı çalışmayan ve error veren Punto lar da oldu Nevşehir de,o cihaza bağlandığında sorunun yakıt tan kaynaklı olduğunu söyledi bize,şimdi alınan yakıt da su karışımı var ise ve bu donmuş ise aracı niye satacağız bi düşünmek lazım...

Ceza vermek-susturmak kolay olandır,fakat çözüm değildir.Bundan onlarca mesaj önce pozitif bakmaya çalışmalıyız sorunları çözme yolunda pozitif olmalıyız demiştik,fakat hala üstüne üstüne giden arkadaşlar var.

yucelakar
23/01/2008, 12:05
Burayı Fiat a bağlı bir kurum gibi algılamaya başlayan bazı arkadaşlar var sanki,burada herkes kullanıcı sanırım bu unutuluyor.

Derdimizi paylaşmak bulabildiğimiz ölçüde çözümler bulmak için bu forum oluşturuldu.Fakat son günlerde artık herkesi rahatsız edecek düzeyde şikayetlenmeler başladı.Maksadı aşmaya başladık,şimdi sorunun çözümü için elbette ilgili merci adresleri belli,burası sadece paylaşım noktasında bir araçtır.

Elbette canı yanan bir çok arkadaşımız vardır fakat hiç sorun yaşamayan da bir çok arkadaşımız var.Nevşehir -22 yi gördü ve ben o havada aracımı 1 tek marş ile çalıştırabildim,bunun yanı sıra aracı çalışmayan ve error veren Punto lar da oldu Nevşehir de,o cihaza bağlandığında sorunun yakıt tan kaynaklı olduğunu söyledi bize,şimdi alınan yakıt da su karışımı var ise ve bu donmuş ise aracı niye satacağız bi düşünmek lazım...

Ceza vermek-susturmak kolay olandır,fakat çözüm değildir.Bundan onlarca mesaj önce pozitif bakmaya çalışmalıyız sorunları çözme yolunda pozitif olmalıyız demiştik,fakat hala üstüne üstüne giden arkadaşlar var.
SÖYLEDİKLERİNE AYNEN KATILIYORUM ANCAK SATMA KONUSUNDA BENİM YAZDIKLARIM HAKKINDA YORUM YAPTIYSAN ' BEN BIKTIM ARTIK ARABAYI SATACAĞIM ' DİYE BURAYA YORUM YAZANLARI ELEŞTİRMEK İSTEMİŞTİM ... ÇÜNKÜ AFEDERSİNİZ AMA BURAYA PUNTO HAKKINDA YAZILAN HAKSIZ ELEŞTİRİLERE ARTIK ARTIK DAYANAMAZ HALE GELMEYE BAŞLADIM

osman
23/01/2008, 12:40

gp lerimiz de hiç bi sorun yok bu ıklım sartlarına gore bişidir burası soguktur donar orası sıcaktır donmaz tartısmak için bi neden yok bence.

microab
23/01/2008, 13:38
SÖYLEDİKLERİNE AYNEN KATILIYORUM ANCAK SATMA KONUSUNDA BENİM YAZDIKLARIM HAKKINDA YORUM YAPTIYSAN ' BEN BIKTIM ARTIK ARABAYI SATACAĞIM ' DİYE BURAYA YORUM YAZANLARI ELEŞTİRMEK İSTEMİŞTİM ... ÇÜNKÜ AFEDERSİNİZ AMA BURAYA PUNTO HAKKINDA YAZILAN HAKSIZ ELEŞTİRİLERE ARTIK ARTIK DAYANAMAZ HALE GELMEYE BAŞLADIM

Söylediklerimin seninle en ufak alakası yok,konuyu açan abimizin önce yakıttan şikayetçi olup sonrasında olayı arabaya çevirmesine anlam veremediğim için yazdım...

Bu arada internet dilinde "BÜYÜK HARF KULLANMAK" karşıdakine bağırmak anlamına gelir,bundan sonra lütfen bu tarz yazışmalarda bulunmayalım...