PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : arabamda güneş yanığı var yardım lütfennn:::

mesutaksakal
06/03/2018, 01:06
352933529435295

resimlerde görüldüğü gibi güneş yanığı var bunları pasta cila vaya başka birşeyle cıkarabilirmiyiz

Han
06/03/2018, 08:28
pasta ile çıkması mümkün değil ki bu çıkacak bişey değil güneş yanığı diye tabir edilen hadise fabrikada araç üretilirken aracın kaportası üzerine uygulanan en son katman olan verniğin doğal ve doğal olmayan kimyasal etmenlere maruz kalması sonucu özelliğini yitirerek alttaki boya tabakasının aşınması sonucu meydana gelen olaydır.müdahale edilmediği takdirde aynı bir hastalık gibi yayılarak devam edecektir.aracın profesyonel ellerde müdahale görmesi gerekir.boya,vernik,cila,boya koruma gibi sıralı işlemlerden geçmesi gerekecektir.Son yıllarda alternatif olarak araç giydirme-folyo kaplama işlemleride uygulanmaktadır.tercihinize kalmış.

mesutaksakal
06/03/2018, 22:58
çok teşekkürler ben yurt yışında fas kazablanka da çalışıyorum ve burda yaşıyorum arabayı alalı 3 sene olacak bunlar daha yeni çıkmaya başladı cevabınız için çok sağolun olmazsa komple boyatacaz yapacak bir şey yok::::))

fawori
11/03/2018, 01:32
koyu renkli araçların sonu birde fas güneşi boya koruma uv koruma yapılması da gerekli yurtdışında boyalı araç kullanınca hurda araba sayılmıyor bizde bir avuç boya çıkınca arabayı hurdaya çıkaran zihniyeti komple boyada düşünemem