PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyon sertlesti

Enes k
21/02/2018, 16:04
Merhaba arkadaslar son 2 haftadir 2007 1.4 starjet arcimda direksiyon sertligi var city modu sorunsuz calisiyor ilk calistirmada hic bir ariza isareti yok city kapaliyken tek elimle cevirebiliyorum fakat 2 hafta once 1 tık daha rahat donuyordu bu arada sag ön amortisor patlak bu neden olabilirmi?

Gokhan demir
21/02/2018, 16:56
merhaba Enes ,

benimde 2007 1.3 mjet aracım sanki benimde direksiyonum ağırlaştı bu sebepten sürekli city modda kullanıyorum bazen o bile sanki ağır gibi geliyor.bende yakın zamanda göstermeyi düşünüyorum ama korkuyorum da kurcalatmaya. konuyla ilgili fikri olan var mıdır acaba ?

Enes k
21/02/2018, 17:19
City modunda kullanmanizi onermem o okadar nazli oladar narinki zorlanmaya hic gelmiyor cok hassas uzun kullanimda oda bozuluyor isciligiyle beraber baya maliyetli bide o bozulmasin dikkat edin. Hidroligni degistirsem direksiyon hidrolik degil elektirikli belki soguk lardan olabilir tam emin degilim

edll
21/02/2018, 20:03
City modunda kullanmanizi onermem o okadar nazli oladar narinki zorlanmaya hic gelmiyor cok hassas uzun kullanimda oda bozuluyor isciligiyle beraber baya maliyetli bide o bozulmasin dikkat edin. Hidroligni degistirsem direksiyon hidrolik degil elektirikli belki soguk lardan olabilir tam emin degilim

city arızası kapatsanızda olabilecek bir sorun. kapattığınızda arıza vermez değil. onun için eğer bir zaman sonra bozulacaksa ozamana kadar kullanın ve rahatlığını yaşayın.

feyzullah
22/02/2018, 11:26

City modunun açık veya kapalı olması ile arıza vermesi arasında herhangi bir bağ yok. City açık da olsa kapalı da olsa zaten elektronik ünite çalışmaya devam ediyor. City arızası yaşamak istemiyorsanız direksiyonu kitabına uygun kullanmak gerekiyor. Kaldırıma yaslama vs. üniteyi zorlayıp açı sensörlerinin çalışma prensibini bozacak kusurlu hareketlerden kaçınmaya özen göstermek lazım. 70.000 km.'dir city mod açık geziyorum hiçbir sıkıntım olmadı şükür. Forumda 180-200.000'e kadar herhangi bir sorun yaşamayanlar var. Kullanmasını bildikten sonra sıfır problem.