PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Start stop akusu ve sensor

yunus3444
08/02/2018, 16:54
Arkadaslar merhaba.2012 1.4 punto yari otomotik aracim var. Start stop ozelligi calismiyordu. Servise goturdum akunun bittigini ve sensorun bozuldugunu soylediler. Ortalama 1000 Tl masraf olur dediler. Baya yuksek geldi bana. Bende bu yuzden disardan kendim alip tamirciye yaptirmayi dusunuyorum. Ama hangi cins aku alinir bilmiyorum. Konu hakkinda bilgisi olan yardim edebilir mi acaba?
Simdiden tesekkurler

edll
08/02/2018, 18:28
öncelikle akünüzü ölçtürüp değişim zamanının geldiğinden emin olun. eğer değişmeniz gerekecekse kafanızın rahat etmesi için VARTA 63 Amper start stop AKÜ alın. sorununuz devam ederse sensör olayına bakın. ilk etapta akü.

yunus3444
08/02/2018, 22:34
Sayin edll cevabin icin tesekkir ederim. Serviste akunun bittigini ve sensorun arizali oldugunu soylediler. Yalan soylemis olma ihtimali var midir sizce? Istanbul guneslideki servise gitmistim

edll
08/02/2018, 22:55
Sayin edll cevabin icin tesekkir ederim. Serviste akunun bittigini ve sensorun arizali oldugunu soylediler. Yalan soylemis olma ihtimali var midir sizce? Istanbul guneslideki servise gitmistim

servislere çok güvenmemen için söyledim. adamlar olabilecek bütün şeylerde değişmesi gerek deyip kenara çekiliyorlar. bu yüzden dışarda ölçtürüp kontrol ettirmenizde fayda var. belkide doğrudur ancak ben servise kuşkuyla bakıyorum.

arenas
09/02/2018, 11:24
En azından aküyü serviste değiştirmek gibi bir hata yapmayın,fena kitliyorlar fiyatı.Ayrıca marka-amper seçme şanaınız da olmuyor,kendimden biliyorum.Servisin önünde aküm bitmişti[emoji31]

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Solitario
11/02/2018, 23:22
Aracınızın orijinal aküsü mü? Şayet öyleyse akü ömrünü tamamlamış ya da tamamlamak üzeredir. Sizi yolda bırakmasını beklemeden değiştirin derim. Benim de aracım 2012 model ve üzerinde orijinal akü vardı, S&S devreye girmiyordu 10 gün önce değiştirdim şimdi gayet iyi çalışıyor. Derdim S&S yi kullanmak değildi ama araçlar artık tamamen elektronik olduğundan elektronik aksamlarına zararı dokunabilir diye değiştirdim. Kaldı ki aküler çok pahalı bir parça da değil. Ben Mutlu akü aldım ama Varta ve İnci de birçok kullanıcı tarafından tavsiye ediliyor.