PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Grande punto alıcam yardımcı olurmusunuz?

mustaf123
01/02/2018, 09:48
Selamun aleyküm arkadaşlar. 30 bin lira param var araç almaya karar verdim. Bu paraya alınacak araçlardan biride fiat punto 2007 - 2009 modeller. Araç hakkında bilgim yok yakıtınin az olduğunu duydum ama benim için ilk öncelik kullanım ve konfor yani bana aracın yol tutuşu, aracın eksi ve artı yönlerini anlatırmısınız biraz araştırdım geneli iyi dememiş kararsızim lutfen yardımcı olun.

punto1414
01/02/2018, 10:00
aleykümselam o paralara alınabilecek en iyi araba.yakışıklı araba duruşu falan iyi.kimse fiat ın araçlarını beğenmez ama piyasada en çok bulunan ve en çok satan araç kimse beğenmiyor ama herkez alıyor :)

mustaf123
01/02/2018, 10:04
Peki kullanımi nasil konfor yol tutuşu fln birde iceri cok ses aliyor bozuk yolda suspansiyonu sert oldugu icin rahatsiz edici ve klima acikken 1.3 motorlarda 1 ve 2. Viteste performans dusuklugu var diyorlar boyle bisey varmi bunlar onemli benim icin

punto1414
01/02/2018, 10:14
motor sesini alıyor ancak öyle abartı bi şekilde değil 110 u geçmez sen hiç bi şey olmaz.yol tutuşu iyi klima kullanmadığım için bi şey diyemiycem.illa ki 4 4 lük bi araba değil ama ben 2 sene bindim gayet iyiydi hele lınea ya binmeye başlayınca punto yu çok arıyorum :)

feyzullah
01/02/2018, 11:08
Bütçenize uygun en iyi fiyat performans ürünü puntolar. 100 km. hızdan sonra rüzgar sesi alır bu sorunu çözmek için genelde teyp açarız biz. Süspansiyonları sert ancak yol tutuşu bakımından oldukça fazla katkısı var. Yumuşak hamurlu bir lastik seçimi yaparak süspansiyonların sertliğini absorbe edebilirsiniz. B sınıfı bir araçta standart kabul edilebilecek düzeyde konfora sahiptir puntolar bu bakımdan eksikleri yoktur. Yalnız konfor algısı kişisel birşey olduğu için bu konudaki görüşlerim yalnızca şahsımı bağlar. Bakım ve yakıt maliyetleri uygundur ve özellikle 1.3 multijetlerin vergi avantajı var. Bakımlarını zamanında yaptırıp düzgün kullandığınız sürece kolay kolay arıza vermez, sizi yolda koymaz. Kaliteli montaj ve düzgün ayar yapıldığı takdirde piyasada lpg'ye en uyumlu araçlardan biridir. Araçlarımızın ağır maliyetli iki kronik sorunu vardır. Bunlardan ilki city direksiyon arızası ikincisi ise yolcu airbag kısmından torpidonun çatlamasıdır. Aracı alırken özellikle bu iki kronik sorunun olup olmadığına dikkat edin ki sonradan canınız ve cebiniz yanmasın. İyi bir ekspertiz yaptırıp mekanik aksamın sorunsuz olduğuna kanaat getirirseniz dizel veya benzinli km.'si yüksek olsa da problem çıkarmaz.
Gönlünüzce bir araca sahip olmanız dileğiyle.

fotobelit
01/02/2018, 11:10
30 bin civarı uygun bir araçtır..Ama kronik arızaları mevcut..Ön yolcu tarafı airbag çatlağı,city sorunu,kapıların gergi sesleri gibi..Alırken bunlara dikkat edin..Bu sorunlar yoksa bu sınıf ve fiyatta keyifle bineceğiniz bir araçtır..Yakıt ve vergi olarak 1,3 dizeli sizi üzmez..

mustaf123
01/02/2018, 11:12
Cok sağol çok genis kapsamli aydinlatan bir yorum olmuş tesekkuer ederim insallah Rabbim herkesin gönlune gore versin

Türker
01/02/2018, 16:57
2007 kasım çıkışlı, 2008 model 1,3 puntom var. ilk sahibiyim 10 yıldır kullanıyorum. 195.000 km oldu. şuana kadar benin hiç yolda bırakmadı. city arızası yaşamadım ama airbag çatlağı bende de mevcut. sınıfına göre oldukça iyi bir araç.