PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yağ basıncı düşük motoru durdurun

Efsanepunto
18/01/2018, 22:52
Yağ bütün filtreler henüz 1.500 km oldu değiştireli bugün böyle bir uyari aldım yardım edebilecek olan var mi?
Şimdiden teşekkürler

edll
18/01/2018, 23:03
Yağ bütün filtreler henüz 1.500 km oldu değiştireli bugün böyle bir uyari aldım yardım edebilecek olan var mi?
Şimdiden teşekkürler

bunu bende yaşadım yakın zamanda. yağ ve filtresi uygun olmayan takıldı ise yapabiliyor.
akşamdan sabaha kadar araç ön kısmı yokuş yukarı beklediğinde bu uyarıyı verip kapa aç yapınca normale dönüyordu. ben yağı ve filtreyi değiştikten sonra bu uyarı görünmez oldu.

Efsanepunto
18/01/2018, 23:05
Yeni değiştiğinde direk yapması gerekmezmi yaklaşık 2 ay sonramı aklı başına geldi arabanın

volkan1065
18/01/2018, 23:07
Yeni değiştiğinde direk yapması gerekmezmi yaklaşık 2 ay sonramı aklı başına geldi arabanın

Kullanılan yağ numarası ve markası ve en önemlisi filtre ne kullanıldı.

Efsanepunto
18/01/2018, 23:08
İlk olduğunda arabanın burnu hafif yokuş aşağı konumda idi sonradan uyarı kayboldu 2gün sonra bugün yani hareket halinde uyari verdi

Efsanepunto
18/01/2018, 23:09
Volkan bey kafam o kadar dolu ki inanin hatırlamıyorum ama yarın ilk iş öğrenicem

Efsanepunto
18/01/2018, 23:14
İzmir otoda değişti bütün parçalar ama yanlış parça kullanma ihtimali yoktur sanırım

Efsanepunto
18/01/2018, 23:15
oto

volkan1065
18/01/2018, 23:16
Yakın bir yerden yağ filtresi alıp değiştirin. Orjinal omasına dikkat edin. Opar kutulu dandik çok filtre var çünkü.

Efsanepunto
18/01/2018, 23:19
Opar olsun dimi

volkan1065
18/01/2018, 23:31
Opar olsunda işte dedğim gibi Opar kutusundan çeşit çeşit filtre çıkıyor. Bazılarının kalitesizliği gözle bile anlaşılıyor.

Efsanepunto
18/01/2018, 23:38
Teşekkür ederim

fotobelit
19/01/2018, 11:16
Bosch ta alabilirsiniz...

ethemyigit
19/01/2018, 19:23
orijial değerlerde olmayan kalın yağ veya yansanayi filtre kullanılması sebebi ile oluyor

castrol veya mobil 5-40 ve opar filtre taksaydınız bu sorun olmazdı

Halilice
21/01/2018, 09:32
orijial değerlerde olmayan kalın yağ veya yansanayi filtre kullanılması sebebi ile oluyor

castrol veya mobil 5-40 ve opar filtre taksaydınız bu sorun olmazdı

Katılıyorum bende castrol 5-30 cu yum opar da şart

Efsanepunto
21/01/2018, 10:44
Herkese çok teşekkür ederim basit bir sensör arızası imiş problem ne yağda nede filtrelerde bir problem yok

fencolic
21/01/2018, 11:08
Herkese çok teşekkür ederim basit bir sensör arızası imiş problem ne yağda nede filtrelerde bir problem yokNe sensörüymüş, ne yapıldı? Bilgi verirseniz bizim de başımıza gelebilir.

ASUS_A007 cihazımdan gönderildi

Efsanepunto
21/01/2018, 15:25
Bilgisayara bağlandı anlık bir yağ basınç sensör arızası yapmış dediler arıza kodu vs herhangi bir sıkıntı Yok çok şükür

volkan1065
21/01/2018, 15:42
Zaten sorun bu şekilde hep anlık vermesi. Eğer yağ basıncı düşük olsa araç sorunu çıkarır. Aracınızı takip edin sonrasında yine verirse ilk kaliteli bir filtre takın. Bir dahaki bakım da konulan yağ marka numara ve filtreleri takip edip kaliteli ürün kullanınl

Efsanepunto
21/01/2018, 18:31
Sağolun volkan bey ilginize çok teşekkür ederim dediklerinizi yapıcam

ethemyigit
21/01/2018, 19:24
eğer kalitesiz yağ ve fitre kullandıysa tamircin soguk havalarda özellikle sabah motoru ilk çalıştırmada bu uyarıyı ileridede yine alırsın
yağ sogukta kalınlaştığı için filtre ve motoru zorluyor sensor emnıyet amaçlı hata veriyor ileriki süreçte havalar soğuyunca deneyiminizi bu konu üzerinden paylaşırsanız seviniriz
yoksa tamirci tabiki ucuz yağ vs kullandığını söylemez abi birşey ok sensör hata vermiş der :)
dizel de 5-30 benzinlide 5-40 kaliteli yağ olmalı

Efsanepunto
22/01/2018, 00:06
Sizede ilginizden dolayı teşekkür ederim dikkat edicem bakımlarında bundan sonra

arabicturkish
17/04/2018, 22:21
Geçmiş olsun benim de bugün yağ basıncı uyarı ışığı yandı. (Üçgen içinde ünlem işareti şeklinde yanan uyarı lambası.) Sonrasında stop edip tekrar çalıştırdığımda söndü. Arac 2 saat park halinde kaldı. Çalıştırıp 20 km kadar yol yaptım. Evin yakınındaki markete gidip geldim uyarı yeniden yandı ve araç çalışmadı. Marş sesi dahi gelmedi tamamen etkisizdi anahtarı çevirince araç. Aracı bıraktım eve yürüdüm geldim. İnşallah sabah çalışır da sanayiye götürür araç beni. Benim de bakım üzerinden 2 ay kadar geçti geçmedi. Eğer aynı uyarı lambasından bahsediyorsak sorun aynıdır diye umuyorum. Arkadaşların tavsiyeleri üzerine yağ filtresini değiştiririm bilgisayara da bağlatırım artık. Eğer aynı uyarı lambasından bahsetmiyorsak veya bir tavsiyesi olan varsa dinlerim.

edll
17/04/2018, 23:27
Geçmiş olsun benim de bugün yağ basıncı uyarı ışığı yandı. (Üçgen içinde ünlem işareti şeklinde yanan uyarı lambası.) Sonrasında stop edip tekrar çalıştırdığımda söndü. Arac 2 saat park halinde kaldı. Çalıştırıp 20 km kadar yol yaptım. Evin yakınındaki markete gidip geldim uyarı yeniden yandı ve araç çalışmadı. Marş sesi dahi gelmedi tamamen etkisizdi anahtarı çevirince araç. Aracı bıraktım eve yürüdüm geldim. İnşallah sabah çalışır da sanayiye götürür araç beni. Benim de bakım üzerinden 2 ay kadar geçti geçmedi. Eğer aynı uyarı lambasından bahsediyorsak sorun aynıdır diye umuyorum. Arkadaşların tavsiyeleri üzerine yağ filtresini değiştiririm bilgisayara da bağlatırım artık. Eğer aynı uyarı lambasından bahsetmiyorsak veya bir tavsiyesi olan varsa dinlerim.

Sizin yanan ışıkla burdaki sorun farklı olabilir. Burda yazılan gibi yağ basıcı az motoru kapatın gibi bir uyarı yazıyormu ekranda. Üçgen işaret bir çok sebepten olabilir. Plaka lambasının birinin yanmaması bile buna sebep olabiliyor.

volkan1065
18/04/2018, 00:38

Akü

arabicturkish
18/04/2018, 01:01
Cevaplar için teşekkürler. Süleyman Bey öyle bir yazı yok sadece bahsi geçen işaret var ki ben aceleyle kitapçıktan uyarı lambalarının anlamlarına bakarken yanlış anlamışım sanırım. Arabanın yanından geliyorum Volkan BAŞOL Beyin dediği gibi akü olma ihtimali çok yüksek. Hiç marş yok. Yarın arkadaşın arabadan akü takviyesi yapacağız artık.

ayberkce
18/04/2018, 17:35
Bana da ayni uyariyi bakimdan 3.000 km sonra verdi ve yagina baktigimda biraz eksik oldugunu gordum yag filtresinide deviatirmistim sanirim yağı koyan biraz eksik koydu filtre de degistigi icin az geldi icindeki yag

mesutpeker
11/07/2018, 19:53
Bende de iki sefer hafif ani fren yapınca araba stop ediyor ve yağ basıncı arıza ışığı yanıyor. Tekrar çalıştırınca sorun olmuyor. Sebebi ne olabilir. Aracım 2011 punto dualogic

edll
11/07/2018, 20:08
arkadaşlar gerekli kontrollerin nasıl yapılacağını yazmışlar. bunları deneyip düzelmezse tekrar belirtirsiniz ona göre yorumlar yapılır. geçmiş olsun.

smd
24/11/2019, 19:49
Zaten sorun bu şekilde hep anlık vermesi. Eğer yağ basıncı düşük olsa araç sorunu çıkarır. Aracınızı takip edin sonrasında yine verirse ilk kaliteli bir filtre takın. Bir dahaki bakım da konulan yağ marka numara ve filtreleri takip edip kaliteli ürün kullanınl
Benim arac sabahlari yag lambasini 15 sn yakiyor ne yapmam lazim yag castrol 5w40 filtre opardi sorun olunca bosch takayim dedim hala devam ediyor