PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dış ısı göstergesi

Ersandoruk
17/01/2018, 14:29
Merhabalar. Fiat punto alarak aranıza katılmış bulunuyorum. Aracım easy donanımlı. Araçta esp asr yokuş kalkoş desteği var fakat alışamadığım şey olan dış ısı sensörü yok. Ekranı 3 satırlı fakat herhangi bir şey yazmıyor. Ekrana baktığımda göstergede derece sayı kısmı var. Fakat herhangi bir şey yazmıyor ne çizgi nede benzeri. O bölge boş. Sormak istediğim göstergeyi aktif etmenin bir yolu var mı? Ya da sensör yoksa eklemenin falan. Fiata anlam veremedim esp koy, küçüçük parça koyma. Şimdiden teşekkür ederim..

fencolic
17/01/2018, 15:30
Merhabalar. Fiat punto alarak aranıza katılmış bulunuyorum. Aracım easy donanımlı. Araçta esp asr yokuş kalkoş desteği var fakat alışamadığım şey olan dış ısı sensörü yok. Ekranı 3 satırlı fakat herhangi bir şey yazmıyor. Ekrana baktığımda göstergede derece sayı kısmı var. Fakat herhangi bir şey yazmıyor ne çizgi nede benzeri. O bölge boş. Sormak istediğim göstergeyi aktif etmenin bir yolu var mı? Ya da sensör yoksa eklemenin falan. Fiata anlam veremedim esp koy, küçüçük parça koyma. Şimdiden teşekkür ederim..Sağ aynanın alt kısmında sensör var. Kontrol edin isterseniz var mı yok mu?

ASUS_A007 cihazımdan gönderildi

Kadyr
17/01/2018, 16:04
Bende 2012 easy var asr paket yok ama sıcaklık var

volkan1065
17/01/2018, 16:32
Sağ aynanın altında sensör varmı kontrol edin. Eğer yoksa aynanın gövdeye monte edildiği yerdeki kapağı acın aracın gövde ksımında gelen sokette 2 tane boşta kablo varsa sensör kablosudur. 10 K nTC ısı senösörü alınıp aynanın altına monte adilip araca modfiyeli ELM ile bağlanıp Dış ısı sensörü aktif edilip proxy yapıldığında çalışır. Yalnız aracnıızın dıonanım vesiyonuna göre olması gerekir. Herhangi bir kaza durumunda ayna orjinal olmadan değiştirldi ise kapatılmışta olabilir.

Ersandoruk
17/01/2018, 19:07
Araç 2014 model. Yarın aynayı söküp bakacağım durum nedir?

volkan1065
17/01/2018, 20:17
Aynayı sokmenize gerek yok. Aynanın altına bakın sensoru görür sunuz varsa

Ersandoruk
18/01/2018, 11:44
Aynayı kapağunı söktüm durum. 2 aynanın da tırnağını kırdım bu arada.

volkan1065
18/01/2018, 11:58
Hocam sağ aynada ısı sensörü yok. Sol taraftaki aynanın soketinin gövdeden gelen soketin dibindeki bez bantı sökün soketleri cıkarın kablo bağlantılarının net resmini cekin. Bu arada aslında o kapaklar basit şekilde cıkar ama sabırlı ve nazik olmak gerekirdi.