PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ön cam buğu çözme ?

PuNTo
13/01/2008, 18:22
Arkdaşlar merhaba dijital klimalarımızda bulununan Ön cam buğu çözme butonuna (mesela sabah aracınızı çalıştırdınız bir baktınız ön camda buğu var) bastığınız zaman motor soğukken hemen devreye giriyormu yoksa belli bir zaman bekledikten sonramı devreye giriyor bende soğuk motorlu olan aracımı çalıştırıp buğu çözme tuşuna bastığımada klıma ekranında HI yazısı çıkmasına rağmen fanlarım uflemiyor fan hızı gostergesındekı cızgıler en alttan iki cızgi görunuyor fakat motorum hafif ısındıktan sonra fan son hızda çalısıyor bu normal çalışmamıdır yoksa bir sorunmu var?

nyesilyurt
13/01/2008, 18:37
sabah ilk çalıştırdığımda buğu çözmek için butonuna basıyorum. HI konumuna geçiyor fan hızı gostergesındekı cızgıler motor ısındıkça artıyor.bu da bayağı zaman kaybettiriyor..

ABNEW
13/01/2008, 18:43
Bu normal, tam otomatik klima duruma göre şiddeti ve sıcaklığı kendine göre ayarlıyor...

PuNTo
13/01/2008, 18:56
Teşekkür ettim ozaman bendede sorun yok

Halook!!!
13/01/2008, 18:56
Ön cam buğu çözme butonuna basınca direkt olarak klima devreye giriyor ve havalandırmayı yukarı verip en sıcak ayarda en hızlı üflemeyi yapıyor...
Böylelikle camdaki buğu çok kısa bir sürede gitmiş oluyor...

Korhan
13/01/2008, 20:27
Arkdaşlar merhaba dijital klimalarımızda bulununan Ön cam buğu çözme butonuna (mesela sabah aracınızı çalıştırdınız bir baktınız ön camda buğu var) bastığınız zaman motor soğukken hemen devreye giriyormu yoksa belli bir zaman bekledikten sonramı devreye giriyor bende soğuk motorlu olan aracımı çalıştırıp buğu çözme tuşuna bastığımada klıma ekranında HI yazısı çıkmasına rağmen fanlarım uflemiyor fan hızı gostergesındekı cızgıler en alttan iki cızgi görunuyor fakat motorum hafif ısındıktan sonra fan son hızda çalısıyor bu normal çalışmamıdır yoksa bir sorunmu var?

Tamamen normal.

suleymanozen
14/01/2008, 02:57
abi size tek çözüm söyliyim buğu varsa bunu yapın

---elinize bir bez alın...,ama aracınızda kesinlikle bulaşık deterjanı ve su bulunsun olurda arabaını lastiğini değiştirisiniz eliniz kirlenir deterjanla suyla yıkarsınız bu bi bahane arabada deterjan bulundurmak icn nyse gelelim buğu olayına

elnize bez aldınız beze birascık yani cokta az değil deterjan dökün snra bulasık yıkar yda bir yeri ovalayarak temizlercesine camınıza sürün ztn deterjan fazla süre camda kalmıcaktır..ve sbhtan akşama kadar arabanın icnde oturun dışarı soguk aracınız içi sıcak olsun camlar buğu yapmıcaktır tabiki bu uygulamayı yaptıgnız camlar
:D kolay gelsin

brvhgt
14/01/2008, 10:23
kliman bozuk servise göster bence kronik bir hata daha

Linos
14/01/2008, 11:01
kliman bozuk servise göster bence kronik bir hata daha

Ertan bozuk değil yaw, normal!:toot0000: Bizimki de aynı şekilde çalışıyor... Önce hafif, sonra hızı artıyor... ;)

Korhan
14/01/2008, 11:15
Ertan bozuk değil yaw, normal!:toot0000: Bizimki de aynı şekilde çalışıyor... Önce hafif, sonra hızı artıyor... ;)

Kafa buluyor. Diğer başlıklara atıf yapmış :gatherin:

quixotic2
14/01/2008, 14:39
:) :) :)

femoli
14/01/2008, 14:47
kızdırdınız yine ertanı değilmi :)hakikatten ekranda buzlanma var uyarısını gören bile aracımda arıza var uyarısı yapıyor bu aralar neden bu kadar arıza yada olayları arttı anlamış değilim

quixotic2
14/01/2008, 15:00
ne kadar arıza o kadar asabiyet :) bu ara gerçekten çok arttı bu arıza olayları. çoğu araba sahibi burnundan soluyor

Korhan
14/01/2008, 15:00
Şu da var. Bu sitenin 3000'e yakın üyesi var. Kimse "benim aracımda arıza yok " diye başlık açmaz. bu kadar üyeden 20-30 kişi arızasını buraya yazsa göze batıyor.

Ama bence bunlar da olmamalı . Yavaş fakat kaliteli üretim yapmalı Fiat. İnsanların beklentileri çok arttı. Donanımlar da arttı. Üretim süreci çok kompleksleşti. Bunların üstesinden gelip icabında fiyatlarını artırarak kaliteden ödün vermemeli. Yoksa imajın Trde düzelmesi zor.

quixotic2
14/01/2008, 15:05
tamamen katılıyorum. ama aracımda arıza yok diye ben bir başlık açabilirimmmm :)

tempesty
14/01/2008, 15:11
o kadar emin olma bence :) ne olur ne olmaz :)

quixotic2
14/01/2008, 15:26
haklısın henüz 1,5 aylık. :) bende bundan korkuyorumya işte. bakalım neler yaşatacak puntocum bize.

brvhgt
14/01/2008, 15:28
muhabbet dönüp dolaşıp yine aynı noktaya geliyor dün merak ettim clio topicine girdim en çok görülen sorunlar ve tabi görebildiklerim orda durum dahada vahim öncelikle önden aracın içine sukanallarından su giriyor ve aracın halı ve göğüslük su içinde kalıyor garantiye girmiyor dikkat yolda giderken tümsekten geçince arka camlar açılıyor yani aşşağı düşüyor servis yapıyor ama yaparken içerde birşey bozuyor boya hataları zaten ayyuka içerden gelen ve alttakımdan gelen sesler cabası yağ lambası sapıtıyor hararet tavan yapıyor kapı cam fitillerinden gelen sesler ustalara bela okuyanlar kendi sorunlarını kendi çözenler motor kapağını parayla taktıuranlar tavan tutamaklarını parayla taktıranlar bagaj lambası olmayıp lamba taktıranlar daha yazayımmı nedir bu böyle yahu hep bir sorun hep bir sorun yok fıat şunu yapsın yok bunu yapsın beyler hangi markada varsa onu alalım sanki ilk defa araba üretiyorlar yurt dışındaki siteleri geziyorum butip sorunlar yok yada az sakın biri kalkıpta buraya farklı üretim yapıyorlar demesin en sinir olduğum laf artık bu laf nedir bu araçalrın durumu ne yapmamız lazım öneri sunun diyorumki direksiyon motorum değişti kalkıp birisi bukadar sakinsen samimi değilsin skydome değişti inanmıyorlar bagaj lambam yanmıyordu kilit değişti düzeldi sol kapı döşememi kendim kırdım değişti vb gibi önemli olan bilinçli gitmek ve konuşmak işi halletmek direksiyon lamban yanmıyorsa gelirsin bana bak nasıl 5 dakkada yaptırıyorum he rşehirden gelebilirsiniz konaklama ve yakıt benden geyik yapmıyorum çok ciddiyim her sorununuzu getirin yaptırasyım önemli olan bu değilmi kim istemezki arabam sorunsuz olsun ama yok işte yol yol değil usta usta değil ben dahil şöför şöför değil ufff bu site nereye gidiyor anlamadım

quixotic2
14/01/2008, 15:35
ertan çok sinir yaptın sen. takma kafana bu kadar. beterin beteri var. bak sen bile söylüyosun. clio nun hali içler acısı. :)

femoli
14/01/2008, 15:46
Walla ertan aşırı tepki gösteriyorsun diyeceğim ama haklısın ne diyeyim bendede çok sorun çıktı ama hepsi halledebilecek sorun allah daha büyüğünü göstermesin :)

tempesty
14/01/2008, 15:59
Hakkaten tümsekten geçerken de camlarmı açılırmış ya :D

Hanım tümsek var camları tutun :)

Çocuklar su gelebilir gazete falan serseydiniz :)

brvhgt
14/01/2008, 16:00
komik ama gerçek maleseef:)

Halook!!!
14/01/2008, 17:37
Geçenlerde Ertan abiyle akşam buluşup hem yemek yedik hemde lafladık biraz.Açıkcası benim arabamda da oldu bi ton sorun.Ama tek tek hepsi halloldu gitti.Başta bende çok fazla sinirlenmiştim bu ne ya habire sorun çıkıyor arabada diye ama geçti artık.Yine ara ara sorunlar çıkmıyo değil çıkıyo elbette ama sağolsun Ertan abi sayesinde Enriko Alibertide hemen hallettiriyoruz.

suleymanozen
16/01/2008, 04:11
dün açılan bu konu alın burdan yakın

Arkadaşlar önümüzdeki Aylarda Grande Punto Alacak Arkadaşlarimiza Kötü Bir Haberim Var. şasi Numarasi 204 Ile Başlayan Seri Itibari Ile Direksiyon üzerinde Bulunan Radyo Cd çalar Tuşlarinda Aydinlatma Kaldirilmiştir. Yani Bu Seriden Sonra Tuşlar Aydinlatmasiz Olacak Bilginiz Olsun...

sebebi neymiş peki....herahangi bir fiat yetkili bayiylemi görüstün
aslında dynamic versiyonlrda neden 2 satırlık ekran takılmış 3satırlık yerine bununda şikayetcisi cookk noooolcak bu gp sorunları bilemiorum

--direksiyon kumandası ışık sorunu
--stepne sorunu
--dynamic versiyonlarda 3 satırlık ekran sorunu
--dynamic 1.4 fire gplerde deri vites topuzu sorunu...
--.......
--........
--varmı baska eklemek isteyen

yakında gelen araçlar euroncap 5 yıldızımı almamış olcak hee dha nekadar kısıcaklar bu özelikkleri
önceden koklatıyolar smdi menüde yok...

bizde adisyonu ödemeyizz :D