PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yolda araç ivmelendikçe egsozdan yakıt akması

arpadan
07/11/2017, 14:48
Merhaba,

Sabah trafikte önümde seyir halinde giden bir Polo'da bir husus dikkatimi çekti.
Araç ivmelendikçe egsozdan bildiğiniz şarıl şarıl yakıt akıyordu.
Ben yakıt diyorum ama başka bir şey de olabilir, yalnız araç ivmelendikçe atıyordu. Hava soğuktu tamam çiğ olabilir ama çiğ olsaydı bildiğiniz çeşme gibi de akmazdı sanırım.
Aracı ışıklarda vs. yakalayıp durum hakkında bilgilendiremedim, biraz ileriden saptı.
Sizce bu ne olabilir? Çiğ yakıt mıdır?
Malum Wv'lerin egsoz emisyon değerleri de ortada :)

Teşekkürler

ORS15
07/11/2017, 14:55
Merhaba,

Sabah trafikte önümde seyir halinde giden bir Polo'da bir husus dikkatimi çekti.
Araç ivmelendikçe egsozdan bildiğiniz şarıl şarıl yakıt akıyordu.
Ben yakıt diyorum ama başka bir şey de olabilir, yalnız araç ivmelendikçe atıyordu. Hava soğuktu tamam çiğ olabilir ama çiğ olsaydı bildiğiniz çeşme gibi de akmazdı sanırım.
Aracı ışıklarda vs. yakalayıp durum hakkında bilgilendiremedim, biraz ileriden saptı.
Sizce bu ne olabilir? Çiğ yakıt mıdır?
Malum Wv'lerin egsoz emisyon değerleri de ortada :)

Teşekkürler

Egzozdan akan su, olabiliyor soğuk havalarda.

edll
07/11/2017, 16:46
yakıt değildir. araç ısındıkça havanın soğuk olması nedeniyle egzozun buna raksiyon göstermesi sonucu içerdeki buharlaşma su olarak atıyordur.

tayfux
07/11/2017, 17:13
hocam su dur o. yakıt gelmesi imkansız. gelmesi normal çünkü gece-gündüz sıcaklık farkı var ve araç çalışınca soğuk olan egzoz sistemine aniden sıcak hava gelir. böylece sıcak ile soğuk bir araya gelerek sıvı oluşur , egzozdan dışarı çıkar. olay bundan ibarettir..
bazı ustalar bunun motorun iyi olduğuna bazıları da motorda sıkıntı olduğuna kanaat getirir ama ilgisi yoktur.