PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Değişim başladı

Han
11/10/2017, 17:00
uzun zamandır planladığım fakat bir türlü başlayamadığım değişime başladım 2006 model grande punto aracım için şimdilik yaptıklarım ise şöyle araca önce kemal otodan bir takım sis farı ve ayak dayama aldım.dün mersin mezitli sanayi sitesinde yaklaşık 2 saat kadar süren yoğun çabalar sonunca montajını yaptırdım.internet üzerinden navix marka 5.1 android multimedya cihazı sipariş etmiştim bugün elime ulaştı yarın montajı yapılacak.4 kapı hoparlörü 16 cm 150 watt forX marka coaksiyel hoparlör ile değişecek kapılara ayrıyetten 150 watt jameson marka tweeter takılacak.bagaja 1 adet forX marka 20 cm kabinli subwofer (bagaj küçük olduğu için ve sesi 30 cm'likleri aratmadığı için bu ürünü tercih ettim) ve for X marka 2400 watt 4 kanallı anfi konulacak bu şekilde güzel bir sistem elde etmeyi hedefliyorum.mahalleye konser vermek gibi bir niyetim yok ama kaliteli sesin hastayım o yüzden bu kadar işe giriştim işlemler tamamlanıca göreselleride buradan paylaşacağım.merak ettiğiniz veya sormak istediğiniz birşey olursa zevkle cevaplarım herkese iyi forumlar.

balabancagri
11/10/2017, 17:03
subwoofer olaylarından hiç anlamıyorum, subwoofer olmadan kaliteli bir ses alınmaz mı?

Han
11/10/2017, 17:09
alınır alınmasınada ama bence seslerdeki derinliği yakalamak daha önemli kötü bir bas sesi tüm keyfinizi kaçırabilir gerçi kulak zevkine görede değişebilir ama iyi bir ses sisteminin kalbi anfi ise beyni subwoofer'dır bence.(sağlıkçı olduğum içim yoruma biraz meslek kattım) :)

Han
11/10/2017, 17:11
sis farlarının montajı aşamasında zaman ayırıp baştan sona kadar yanımda bulunan ( edll )nickli süleyman abime'de teşekkür ederim.

edll
11/10/2017, 21:26
sis farlarının montajı aşamasında zaman ayırıp baştan sona kadar yanımda bulunan ( edll )nickli süleyman abime'de teşekkür ederim.

hayırlı olsun kardeşim güle güle kullan.

volkan1065
11/10/2017, 23:03
Spoiler yoksa birde abarth spoiler iyi gider.

arabicturkish
31/10/2017, 01:06
Öncelikle hayırlı olsun. Az önce yeni bir konu açtım fakat sonradan sizin konuyu farkettim. Yazdıklarımı aynen buraya da kopyalıyorum:
2008 model GP aracımın 4 kapı hoparlörlerinin alayı patlak. Araçta navimex marka multimedya teyp mevcut ve diğer hoparlör tavsiyelerini dikkate almalı mıyım yoksa bu multimedyalı teyplere uygun farklı hoparlörler mi almak gerekir hiç bilmiyorum. Neredeyse ses sistemi konusunda hiç bilgim yok diyebilirim. Yalnız anfi vs. işine girmek te istemiyorum. Teybime uygun ön ve arka kapılar için acilen hoparlör değiştirmem gerekiyor zira araçta müzik dinlemek bir işkence halini aldı. Tecrübeli arkadaşlar tavsiyelerini esirgemez ve mümkünse bahsedecekleri ürünün linkini atarlarsa karar verip sipariş etmek kolay olur ve kendilerine duacı olurum. Şimdiden teşekkürler.
Yani duygusal durumlardan sizin gibi detaylara giremiyorum belki ilerde olabilir. Ama şimdilik acilen hoparlör değişmem lazım o yüzden tavsiyenizi alabilirim.

Han
31/10/2017, 09:35
16 cm ön kapılar 13 cm arka kapılar isterseniz kasnak kullanarak arka kapılarıda 16 cm yapabilirsiniz ben yaptım ölçülere uyan herhangi bir coaxiyel hoparlör alabilirsiniz örnek https://www.hepsiburada.com/alpine-sxe-1725s-16cm-koaksiyal-2-yollu-220w-hoparlor-p-OTALPSXE-1725S?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.nelk.6817-oto.pla&gclid=EAIaIQobChMI8ODbkZ-a1wIVqDLTCh0h3QzZEAQYAiABEgKKXPD_BwE

arabicturkish
31/10/2017, 20:43
Şu iki yollu 3 yollu olayı ve 200 - 230 - 240 vs. watt gibi detaylar ne kadar kalite farkı yaratır bunları bilmediğimden daha fazla tavsiye ve linke ihtiyacım olabilir. Yalnız arkaları da 16 yapma fikri gayet mantıklı uyduğuna göre. Teşekkürler fikir verdiğiniz için.

Han
31/10/2017, 21:06
Hocam siz anfisiz kullanacağınızın için teyp çıkışının besleyeceği watt bi noktaya kadar 200 250 300 size dinlerken size bişey farkettirmez benim gönderdiğim linkteki ürün sizi ses olarak fazlasıyla tatmin eder son noktada anfisiz sesi eğer 30 a kadar açarsanız ne takarsanız takın her halükarda ses bozulacaktır multimedya cihazınız var 250 lirayada bi anfi alın olsun bitsin teybin hakkını vermiş olursunuz en azından

arabicturkish
31/10/2017, 21:12
Maddi açıdan sıkıntı var 3 ay kadar ama hoparlörler rezil durumda araçta şarkı dinlemek te en büyük zevkim dolayısıyla şimdilik dediğiniz hoparlörleri alabilirim ancak. Fakat ilerde bir anfi alırsam tavsiyenize uyup bu hoparlör düşük kaldı derdim olur mu?

Han
31/10/2017, 21:39
Bu alpinleri değiştirmeden direk anfi bağlayıp kullanabilrsin sıkıntı olmaz merak etme benim araçta for x 116 modeli var 4 kapıdada ama internet satışı yok onunda mağazadan falan bulabilirsen hiç çekinme direk al https://www.for-x.com.tr/tr/detay-urun/152/coaxial/x-116

arabicturkish
31/10/2017, 21:53
O zaman sıkıntı yok sipariş vereyim kurtulayım şu cızırtı eziyetinden D:

Han
31/10/2017, 21:56
İstanbulda yaşıyorsanız şirinevlere bi uğrayın ordaki tesisatçılarla bi görüşün ellerinde belki for x vardır birde montaj için 4 kapıya fiyat alın montaj hoparlörden pahalıya gelmesin sonra hoparlörüde mağazadan alırsanız belki montaj için biraz indirim yaparlar fiyat almakta fayda var bence

arabicturkish
31/10/2017, 22:08
Aynen acele etmeyim de müsait olduğumda fiyat alayım bir kaçından taksit yaparsa bakarsın anfi işine bile girerim :)

Han
31/10/2017, 22:10
Hemen hemen hepsi vade farkeız 9 aya kadar taksit yapıyorlar