PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : CD derdine son verecek marka model

Han
27/09/2017, 12:31
arkadaşlar merhaba 2006 grande punto aracımda orjinal teybini kullanmaktayım artık cd yapmaktan ve aynı şarkıları dinlemekten fenalık geldi teybi değiştircem yanlız 1000 küsür lira verip multimedya sistem alamam o yüzden tek dın pioneer marka teyp almak istiyorum 2 model arasında kararsızım

1.pioneer deh-x 3950 bt=370 tl
2.pioneer deh-x 4950 bt=470 tl

her ikiside iphone ve android kullanımına uygun bluetouth sayesinde eller ser görüşme imkanı çift amfi çıkışı mevcut 4x50 watt ses çıkışı var.1 numaralı cihazın ekran renginin değişip değişmediği hakkında bilgiye ulaşamadığım için 2.seçeneği buldum malum bizim araçlar turuncu göğüs ışığı var teyp ise mavi 2.seçenek birden fazla renk değişimine izin veriyor.çift telefon bağlanabiliyor gibi opsiyonları var kullanan yada bilgi sahibi olan varsa lütfen yorumlayınız teşekkür ederim.

edll
27/09/2017, 12:41
sen puntoyu satmamışmıydın ayhanım.
bana kalırsa orjinal teybin verdiği görüntüyü pioner türü teypler vermiyor. orjinal teyp dursun flash ve telefon bağlantı aparatı kullan bence.

Han
27/09/2017, 12:47
punto duracak abi hanıma devredicem gibi görünüyor diğer aracı henüz almadım arsayı satamadım daha.abi görüntüyü falan geçtim ilk başlarda çok takıyodum ama artık çok sorun değil kaliteli ses almak görüntüden daha öncelikli oldu :) bi konuda arkadaşlar mid takımını amfisiz kullanarak iyi ses aldıklarını söylüyorlar kapılarada mid takıcam bakalım

edll
27/09/2017, 12:54
hoparlörleri yenilemiştin sen, yinemi olmadı. mid iyidir tabiki. ancak dediğim gibi bluetut lu aparat kullansan daha mantıklı gibi yine tercih senin tercihin..

Han
27/09/2017, 13:00
abi bluetouth la falan uğraşmak istemiyorum şimdi aparattı falan bi ara aux çektirdim çızırtıdan gıcık kaptım söktüm teybi komple değiştirip kurtulucam 4 kapı hoparlörünüde değiştirmiştim ama çok kaliteli değiller orjinal teyp ile ses 22 de bas +2 de iken sesi fena bozuyor şimdi pioneer alınca hoparlörü değiştirmeden bi denicem baktım bu seferde hoparlör yetersiz kalırsa 4 kapıyada mid alıcam mecburen yada bu işten anlayan arkadaşlar yorumlarsa ona göre hoparlör seçimi yapıcam

SinanTR
27/09/2017, 21:58
hocam teyp takıcaksınız direksiyon tuşları falan çalışmayacak falan bence hiç uğraşmayın teybe iyi paralar vermek yerine linkini paylaşacağım cihazla işi bitirmenizi tavsiye ederim teybe tam uyumlu direksiyon tuşları tamamen çalışıyor şarkı geçişlerini falan yapabiliyorsunuz cızırtı falan kesinlikle söz konusu bile değil 2,5 senedir kullanıyorum çok memnunum montajı bi soket takmaktan ibaret ekstra elektrik veya kablo çekmeye gerek yok

https://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/fiat-grande-punto-usb-sd-aux-aparati-251099617?pkw=&pmt=&sc_gcsp=gg&ggmktg=PaidSearch*PLA*232252887*22324021047*583758 7

Kadyr
27/09/2017, 23:13
abi bluetouth la falan uğraşmak istemiyorum şimdi aparattı falan bi ara aux çektirdim çızırtıdan gıcık kaptım söktüm teybi komple değiştirip kurtulucam 4 kapı hoparlörünüde değiştirmiştim ama çok kaliteli değiller orjinal teyp ile ses 22 de bas +2 de iken sesi fena bozuyor şimdi pioneer alınca hoparlörü değiştirmeden bi denicem baktım bu seferde hoparlör yetersiz kalırsa 4 kapıyada mid alıcam mecburen yada bu işten anlayan arkadaşlar yorumlarsa ona göre hoparlör seçimi yapıcam

bu işlemlerden sonra tecrubelerinizi aktarırmısınız? takip edeyim. bende aynı şekilde ses konusunda daha dolgunluk istiyorum ama genelde orjinal teyp ile birşey bekleme deniyor

Han
28/09/2017, 08:59
bu işlemlerden sonra tecrubelerinizi aktarırmısınız? takip edeyim. bende aynı şekilde ses konusunda daha dolgunluk istiyorum ama genelde orjinal teyp ile birşey bekleme deniyor

araç içindeki orjinal görüntüm bozulmasın diyenlerdenseniz 1000 küsür lira gibi bi rakam verip multimedya sistem almalısınız yok ben görüntü istemiyorum kaliteli ses olsun diyorsanız 1000 liraya teyp,amfi,hoparlörler dahil sizi fazlasıyla tatmin edecek bir sisteme sahip olabilirsiniz.ben bu işe bulaşacağım bakalım nasıl olacak gelişmeleri aktarırım.

Han
28/09/2017, 09:17
hocam teyp takıcaksınız direksiyon tuşları falan çalışmayacak falan bence hiç uğraşmayın teybe iyi paralar vermek yerine linkini paylaşacağım cihazla işi bitirmenizi tavsiye ederim teybe tam uyumlu direksiyon tuşları tamamen çalışıyor şarkı geçişlerini falan yapabiliyorsunuz cızırtı falan kesinlikle söz konusu bile değil 2,5 senedir kullanıyorum çok memnunum montajı bi soket takmaktan ibaret ekstra elektrik veya kablo çekmeye gerek yok

https://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/fiat-grande-punto-usb-sd-aux-aparati-251099617?pkw=&pmt=&sc_gcsp=gg&ggmktg=PaidSearch*PLA*232252887*22324021047*583758 7

sinan bey bahsetmiş olduğunuz ürün orjinal takıntısı olan arkadaşlar için bulunmaz nimet gerçekten ama ben biraz daha profesyonel bir sistem istiyorum buda orjinal teyp ile pek mümkün değil.

halilimo
28/09/2017, 10:29
https://www.hepsiburada.com/navitech-mbt-8350-62-2-din-arac-multimedya-oynatici-p-HBV0000056HJA bu cihazda isinizi gorur.

edll
28/09/2017, 10:43
https://www.hepsiburada.com/navitech-mbt-8350-62-2-din-arac-multimedya-oynatici-p-HBV0000056HJA bu cihazda isinizi gorur.

bu onun araca olmaz. büyük gelir. 145r modeli gibi birşey olması lazım. oda piyasada yok.

Han
28/09/2017, 10:44

hocam gönderdiğiniz cihaz çok güzel ama bu cihaz kare bizim teyp yuvası yatay şekilde oraya oturmaz ki

edll
28/09/2017, 10:59
ayhanım sinan kardeşimin dediği gibi o tür cihaz en ideali.
1- orjinal teyp sadece görüntü olarak duracak sadece onun üzerinden aparatı kullanarak kaliteli ses alacaksın. ses kalitesi artacak.
2- hoparlör zaten dandikse aldığın en iyi teyp bile olsa değişimin şart olacak.
3- mid takımı alacağına göre ve yine flash türü bir şeyden müzik dinleyeceğine göre pioner teyibinde yapacağı iş bu aparatın işinin aynısı olacak.
sonuç: teyp orjinal durup göz zevkini bozmayacak + mid takarak aparatla cd kalitesinde kaliteli müzik dinleme keyfi yaşayıp aracı satacak olursan aparatı söküm sonrasında tekrar değerlendirme şansın olacak.

Kadyr
28/09/2017, 11:02
Arkadasimda ts-a172c mid takimi var. Takip bir deneyeceğim bakayım orjin teyp ile ses nasil olacak:)
Delphi teyp var araçta çok kötü değil. Sadece biraz daha sistemi bozmadan kalite alirsam bana yeter

edll
28/09/2017, 11:06
Arkadasimda ts-a172c mid takimi var. Takip bir deneyeceğim bakayım orjin teyp ile ses nasil olacak:)
Delphi teyp var araçta çok kötü değil. Sadece biraz daha sistemi bozmadan kalite alirsam bana yeter

aux u kullanıyormusun. her türlü bariz farkeder.

halilimo
28/09/2017, 12:21
bu onun araca olmaz. büyük gelir. 145r modeli gibi birşey olması lazım. oda piyasada yok.

Teybin icerdeki yuvayida sokup montaj yapilabiliyor. 6.2 bizim kareye tam geliyor diye biliyorum.

Bu modelede bakabilirsiniz.
https://www.hepsiburada.com/convex-navix-3-inc-ekranli-bluetooth-usb-sd-oto-teyp-p-HBV000003I7L5?magaza=Mixsepet

Kadyr
28/09/2017, 13:46
aux u kullanıyormusun. her türlü bariz farkeder.

evet aux çıkışım var. birde vw lerin hoparlörleri çok güzel çıkmacılara bakıcam çiftini 100 tl ye verseler güzel olur :D

Han
28/09/2017, 14:13
Teybin icerdeki yuvayida sokup montaj yapilabiliyor. 6.2 bizim kareye tam geliyor diye biliyorum.

Bu modelede bakabilirsiniz.
https://www.hepsiburada.com/convex-navix-3-inc-ekranli-bluetooth-usb-sd-oto-teyp-p-HBV000003I7L5?magaza=Mixsepet

bu cihazı 2 arkadaşım aldı biri opel astra biridi chevrolet marka aracında kullanıyor ikiside memnun değil

SinanTR
30/09/2017, 21:38
sinan bey bahsetmiş olduğunuz ürün orjinal takıntısı olan arkadaşlar için bulunmaz nimet gerçekten ama ben biraz daha profesyonel bir sistem istiyorum buda orjinal teyp ile pek mümkün değil.

önerdiğim cihazı puntomdaki çift amfili tesisatta kullanıyorum illaki 3 amfi çıkışlı ve ekstra sub çıkışlı teypler kadar kaliteli olmasada gayet yeterli eğer ki siz bide amfisiz bi sistem kuracaksanız yeteceği kanısındayım lakin karar vermek sizin tasarrufunuzda hayırlısı olsun

Kadyr
30/09/2017, 23:32
Ben arkadaşın hoparlörleri denedim teyp doyurmadi. Percinleride çürütmek istedim. Bitanesini curuttum ama zorladi beni. Bende ugrasmadim. Kapinin elyafi falan orijinal diye bozmak istemedim