PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaza Yaptım Görüşlerinizi Bekliyorum.

tacova194
17/09/2017, 00:06
arkadaşlar 2008 model grande punto 1.3 m.jet active araç sahibiyim aracımın ön takımı vb şeyleri çok sağlamdır sadece ön iki çamurluk ve ön tampona bağlı ufak tefek kazalardan dolayı 8000 lira hasar kaydı bulunmaktaydı benim için hiç bir sıkıntı arz etmiyor tabiki kullandığım araç çok memnunum fakat bugün bir kamyonun geri geri gelmesiyle sağ ön ve sağ arka kapıma vurarak oluşan bir hasar var anlaşıp tutanak tuttuk aramızda arkadaş hatalı olduğunuda kabul etti zaten sanırım 2 kapıda değişir şimdi gözümü korkutan şey ise 2 kapının değişmesi ne kadar hasar kaydı yansıtır ? malum piyasaya göre değişen sıkıntı birde hasar kaydı yüksek olursa iyice sıkıntı görüşlerinizi bekliyorum forumunuzda yeniyim teşekkürler.

edll
17/09/2017, 10:01
kazayla alakalı ne belge varsa tutanak ve resimleri sakla. çok geçmiş olsun.

feyzullah
17/09/2017, 14:45
Çok geçmiş olsun. Maliyet düşürmek ve hasar kaydını daha az göstermek için orijinal parça yerine muadil veya yan sanayi parça kullanılabilir. Aracı uzun süre kullanmayı planlıyor ve araçtan memnun iseniz hasar kaydı, değişen vs. dert etmeyin. Orijinal parçalarla ehil bir ustaya onarımını yaptırıp kullanın. Uzun vadede aracı kullanmış olmanız en büyük karınız olur. Ayrıca aracınıza yapılan tüm işlemleri fotoğralamak suretiyle kayıt altına almayı mutlaka unutmayın.

Burakbyc
18/09/2017, 08:19
Arkadaşlar izlemeniz gereken yolu gayet net açıklamışlar. Çok dert edinmeyin. Hasar kaydı olmayıp boya ve değişeni olan aracın durumu daha vahimdir.