PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto 1.3 Multijet bu sorunlar neden yapar bileniniz varmı arkadaşlar kronik mi?

alisavasanankara
16/08/2017, 20:31
Merhaba arkadaşlar
aracımda öncelikle makinaya bağlattım pc ye herhangi bir arıza yoktur. zaten arızada vermedi
yaşadığım sorun şu

1- seyir halindeyken durduk yere arada sırada ( dizel 1.3 multijet 2006 model ) araç bi anda ibreyi 120 ye kendi kendine dayıyor teyip kendi kendine ses veriyor son ses anlık ve bir anda direksiyon kazık gibi kesiliyor herhangi bir arıza vs vermiyor.
bu devir sensörü ile ilgili bir arızamıdır yaşayanını çözüm bulanınız varmıdır?

2- Bu turbolu araçların bir bakımı varmı ekstra turbo bakimi vs? aracım siyah duman atıyor arada bu araçlara koyulması gereken yağ nedir?
10w40 mı yoksa başka yağ mı?

yakıt ortalama 25 kuruş normal sanırım

3 - araç kronik bildiğiniz yağ kaçağı yapacak yerler nereler bu hava emiş olduğu yerden bi tesbit ettim ufak tefek yağ kaçağı bilinen şurdan düzenli yağ kaçırır diyen varmı? bu turbo hortumları filan olduğu yerler terleme yapıyormu yoksa yapmaması mı lazım ilk defa punto aldımda

ortalama masrafım ne çıkar

ankara da adam akıllı hortumun civatalarına güzelce bakcak gerekirse hortumları değişmesi gerekiyorsa değiştirecek adam gibi anlayan bi usta varmıdır kazıklamayan

erkan1907
16/08/2017, 21:42
Teybin sesinin yukselmesi teyp ayarlariyla alakali ama diger sıkıntıları bilmiyorum

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

alisavasanankara
16/08/2017, 21:54
teyip ayarı ile alakalı değil
ya bi şase var
yada bu devir sensörü ile alakalı bişy
kendi kendine gaz ibresi saatte 120 km hız gösteriyor boşta durduğunda
ve aynı saniyede teyip sesi açılıp
direksiyon kazık gibi kesiliyor
2 sn sonra düzeliyor

tolgabaydar
16/08/2017, 23:55
İyi akşamlar göstergedeki dengesizlikler akü ile alakalı tecrübeyle sabittir.gösterge 120 ye geldiğindede teyp ses açar bu bi özellik.teyple alakalı problem yok o olması gerekeni yapıyor.akünüzü kontrol ettirin,ek olarak city mod arızasıda olabilir.