PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Amfi, Subwoofer Bağlantı?

Cityreyiz
13/08/2017, 11:57
Arkadaşlar Merhabalar 2008 Grande Punto aracıma bir yakınımdan kullanılmış Jameson 1640W 4kanallı stereo amfi ve 1000W subwoofer aldım çok uygun fiyata benim sorum bunları bağlatıcam fakat kafamı karıştıran bir kaç soru var aracımın üstünde orjinal hoparlörleri var bu hoparlörlerin hepsini amfiye bağlamam gerekiyormu ve teybim orjinal, dönüştürücü ile bağlayacağım en iyi ses için ne yapmam gerekiyor yardımcı olabilirmisiniz nasıl bir yol izlemeliyim?

Modonur
13/08/2017, 12:49
Anfi 2 kanalı köprü subwoofer a bağlarsın.2 kanal çıkışın kalır onları da 2 kapıya yanlız orjinal teyp ile dönüştürü bağlamak sesin kalitesini düşürüyor. Benim araca 4 kanallı anfi bağladım dönüştürücü ile bass ve 2 ovale pandizot yaptım sesten memnun kalmadım teypimi sony teyp ile değiştirdim şuan ses mükemmel. Benden tavsiye teybide değiştir dönüştürücü istersen bendeki duruyor 2 hafta kullanıldı uygun fiyata veririm.

Cityreyiz
13/08/2017, 14:27
Aracın kendi orjinal sesinden memnunum tek eklemek istediğim bass yani 1000lik subwoofer sadece subwoofer bağlasam kendi orjinal sesi ile iyi olmazmı?

Modonur
13/08/2017, 14:35
Sadece subwoofer bağlayacaksan sorun olmaz , bass sesi tok olsun diye bağlacaksın sanırım. Bu arada ane hight input girişi var mı

Cityreyiz
13/08/2017, 21:17
Sadece subwoofer bağlayacaksan sorun olmaz , bass sesi tok olsun diye bağlacaksın sanırım. Bu arada ane hight input girişi var mı

Evet var

Modonur
13/08/2017, 22:33
Çevirici alma boşa teyp hoparlör çıkışını direk hight input a gir. Bu arada teknik bilginiz yoksa bilen birine yaptırın input ve outputları karıştırmayın aksi halde anfi yada teybinizi yakarsınız.

Cityreyiz
13/08/2017, 22:59
Çevirici alma boşa teyp hoparlör çıkışını direk hight input a gir. Bu arada teknik bilginiz yoksa bilen birine yaptırın input ve outputları karıştırmayın aksi halde anfi yada teybinizi yakarsınız.

Babam bu işlerden bayaa anlayan birisi oda bana tek hoparlörden kablo çekeriz yeter demişti birazdaha anlatabilirmisiniz aküden güç alıp amfiyi besleyip subwoofer içinde tek hoparlörden kablo çekmemiz yeterli olurmu?

Modonur
14/08/2017, 00:06
Anfi beslemesini aküden araya kesinlikle sigorta koyun - uç için bagaj açılınca alt plastik parçayı sökün sol tarafta gövdeye bağlayacağınız şase yani - yi ordan alın vida vs var . Teyp soketinden hoparlör L ve R çıkışlarını + ve - olarak bagaja çekip anfi hight inputa girin, remote ucunu teybin anten çıkışını kullanabilirsiniz.

Modonur
14/08/2017, 00:11
Babam bu işlerden bayaa anlayan birisi oda bana tek hoparlörden kablo çekeriz yeter demişti birazdaha anlatabilirmisiniz aküden güç alıp amfiyi besleyip subwoofer içinde tek hoparlörden kablo çekmemiz yeterli olurmu?

hoparlörden çekmek zahmetli olur, hoparlör kabloları zaten teybin arka soketine direk geliyor ordan alın. Tek hoparlör mono olur, stereo olması için hem sol hem sağ olmak zorunda.

Cityreyiz
14/08/2017, 00:48
Peki teşekkürler haftasonu yapmayı düşünüyoruz kafama takılan bi kısım olursa tekrar buradan ulaşacağım çok teşekkürler

edll
14/08/2017, 07:10
Kapı hoparlörlerini amfiye bağlamayın. Woofer la aynı güça verilirse kapı hoparlörleri hiç olur. Yapacağınız sadece woofer ı bağlamak ve kapı hoparlörleriyle ses dengesini kurmak. Bende yakın zamanda kendim kablo çekimini yaptım gayette güzel oldu. Amfi kablo takımını internetten getirttim 30 küsür liraya bu işi hallettim. Aküden nasıl güç alınır içeri nasıl kablo çekilir videosunuda çektim. Belki sanada bir yardımı olur. Önemli olan woofer dan amfiye girişi doğru yere bağlamak. Geri kalan kısmı abartılacak bişi değil.

https://youtu.be/f9-ZRiKItfY

Cityreyiz
14/08/2017, 13:48
Çok teşekkür ederim, kablo setinin linkini atabilmeniz mümkünmü acaba

Modonur
14/08/2017, 14:33
Çok teşekkür ederim, kablo setinin linkini atabilmeniz mümkünmü acaba

https://mcdn01.gittigidiyor.net/29625/tn50/296250310_tn50_0.jpg

https://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/anfi-kablo-seti-8-ga-kalin-anfi-kablo-seti-magicvoice-296250310 bu ucuz olanı daha kaliteli olanları var tabiki fiyat artıyor.

Cityreyiz
14/08/2017, 16:10
Kablonun kalitesinin ciddi bir farkı olurmu verimlilik açısından?

edll
15/08/2017, 16:44
Fark olur tabiki ancak bizim için 200 liralık kablo seti almanında bir anlamı yok. İstediğimiz sesi bu kablolarla alırız. 5-10 bin liralık set yaparsında ozaman pahalı kablolardan alırsın. Bunlar bize fazlasıyla yeterli.

Cityreyiz
19/08/2017, 19:05
Arkadaşlar yeniden rahatsız ediyorum kanal köprüleme hakkında bilgi alabilirmiyim nasıl yapabilirim?

asilzade
20/08/2017, 00:42
Merhabalar, amfi ve subwoofer ile ilgili konu açılmışken bende birşey sormak istiyorum,
aracım 2012 model bende bass ve amfi bağlattım fakat aracın teybi orjinal 4 hoparlor cıkışı var, bağlayan arkadas teybin 2 çıkışını birleştirerek amfiye bağladı diğer 2 çıkışla da hoparlorleri besledi. ses benim için yeterli fakat bu birleştirme olayı bizim araçlar için sorun yaratabilir mi?
canbus sistemini etkiler mi?