PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor arıza lambası sıkıntısı

Erkankaraoglu
19/06/2017, 18:02
Merhaba forum arkadaşlarım:
Bende 2006 1.4 8v grande punto var.
Aracımın motor arıza lambası bazen yanıyor bazen sönüyor.
Arıza kodu P0016 krank mili pozisyonu veya sensör arızası diyor.
Krank sensörü-EKS sensörü ve adını bilmediğim bir sensör daha değişti orjinali ile ve hala arıza çözülmedi.
Tan oto servis zengin karışım dedi yani tüp atiker marka tüpçüye gittim değerler normal Somontín yok dedi.
Arıza lambası yandığı zaman araç devir 25-30 bini geçmiyor.
Artık bunaldım bu arızadan kimse anlamıyor o parçayı değiştir bu parçayı değiştir nereye kadar.
Servis dahi net bişey diyemiyor araca bakmamız lazım diyor 2-3 gün nasıl iş anlamadım

fawori
19/06/2017, 19:11
Erkan Bey bence siz gitmeniz gereken servise gitmemişsiniz kavaklıdere oto yetkili servise bir göstermeniz durumu anlatmanızı öneririm ha ben sanayiye döneyim derseniz şaşmazda eski yetkili servisten ayrılma ustalar vardı bir özel serviste bu tip arızalar öyle önüne gelen yerlede yapılması çok zor. Müslüm Bey veya Remzi Bey ile kavakldıerede temasa geçiniz ve forum vasıtası ile gelidiğinizide belirtin. Geçmiş olsun.

Erkankaraoglu
19/06/2017, 23:34
Arkadaşım bu dediklerin ustalar kavaklıderede tam nerede adres falan Beypazarı'ndan gelcem valla bunaldım ya bu arıza ışığından aracı satmayı düşünüyorum artık sen biliyorsan bi telefon veya adres versen bana

mavzer
21/01/2018, 15:26
beyler bende de

p0016 ve p1172 arızaları var istanbulda avrupa yakasında işini adam gibi yapan bildiğiniz usta var mı ?

Linea aktiva plas
10/02/2018, 14:28
Map sen sorunu cikart temizle sensorde sarı renkte algılama gözü var bu sensor hava akışını okuyup beyne aktarır balata sipreyiyle temizle iki vida döneceksin genmis olsun

ethemyigit
10/02/2018, 15:45
lpg kitinden kaynaklı benzınden lpg geçişi arasında zengin karışım arızası yapıp sonrasında guvenlik amaçlı devir yükselmiyor olmalı lpg bu tarz arızaları çıkarmayı sever :)

HaydarY
10/02/2018, 16:02
[QUOTE=Erkankaraoglu;1012994]Merhaba forum arkadaşlarım:
Bende 2006 1.4 8v grande punto var.
Aracımın motor arıza lambası bazen yanıyor bazen sönüyor.
Arıza kodu P0016 krank mili pozisyonu veya sensör arızası diyor.
Krank sensörü-EKS sensörü ve adını bilmediğim bir sensör daha değişti orjinali ile ve hala arıza çözülmedi.
Tan oto servis zengin karışım dedi yani tüp atiker marka tüpçüye gittim değerler normal Somontín yok dedi.
Arıza lambası yandığı zaman araç devir 25-30 bini geçmiyor.
Artık bunaldım bu arızadan kimse anlamıyor o parçayı değiştir bu parçayı değiştir nereye kadar.
Servis dahi net bişey diyemiyor araca bakmamız lazım diyor 2-3 gün nasıl iş anlamadım[

Senin Arızan Devir Sensörleri arızası veriyorsa değiştirip tekrar yakıyorsa eğer bu arıza Triger Sente Ayarından veriyordur.Eğer ki Oksijen Sensörü arızası veriyorsa o arıza lambasını söndüremezsiniz.Ama Yüzde 90 Sente Kacık. Şaşmaza özel servisimiz var. 0553 897 21 03 numaralı telefondan Mehmet Usta ile iletişime geçebilirsin. Bu konuyla ilgili kesinlikle yardımcı olacaktır.