PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arka yolcu aydınlatma

ataman
30/04/2017, 11:46
arkadaşlar merhaba. yakın zamanda kızım aileye katılıyor ve arka aydınlatmasız zor olacağını düşündüm ve bu işe giriştik. babamın el yatkınlığı ve sağlam işçiliği sonucu bir arka aydınlatmaya sahip oldum, sizlerle paylaşmak istedim :)

doblo iç aydınlatma malzemesini kullanarak yaptık. yaklaşık 1 saat kadar sürdü ancak işin en riskli kısmı tavan döşemesini kesmek oldu :) ancak iş bitiminde güzel bir sonuçla karşılaştık

https://i.hizliresim.com/P0Wqmb.jpg

https://i.hizliresim.com/ojWgvq.jpg

https://i.hizliresim.com/ALMmR7.jpg

fencolic
30/04/2017, 11:57
Lamba nerden destek alıyor sadece döşemeden mi? Lamba agirligindan dolayı sarkma filan olmuyor mu?

ataman
30/04/2017, 12:00
Lamba nerden destek alıyor sadece döşemeden mi? Lamba agirligindan dolayı sarkma filan olmuyor mu?

Olmadı ancak kesim işleminden sonra tavanla döşeme arasına destek yaptık kalin,yumuşak malzemeden
Bir de lamba o kadar ağır bir malzeme değil, rahatça tuttu

Kadyr
30/04/2017, 12:43
bende daha önceki konulara bakarak yaptım. döşemeyi sıkı kestim gevşek kalmasın diye.zaten lamba patlarsa dıştan değişiyor sanırım.orada birşey sokmak kapağı açmak için yer bırakmışlar. ön taraftan üç adet kabloyu aynı şekilde bağlıyorsunuz okadar. başka forumlarda diyot falan demişler kablo dışında bir şeye gerek yok. oradakiler muhtemelen yanlış bağladıklarından diyot kullanmışlar.

ataman
30/04/2017, 14:15
bende daha önceki konulara bakarak yaptım. döşemeyi sıkı kestim gevşek kalmasın diye.zaten lamba patlarsa dıştan değişiyor sanırım.orada birşey sokmak kapağı açmak için yer bırakmışlar. ön taraftan üç adet kabloyu aynı şekilde bağlıyorsunuz okadar. başka forumlarda diyot falan demişler kablo dışında bir şeye gerek yok. oradakiler muhtemelen yanlış bağladıklarından diyot kullanmışlar.

Aynen diyot falan kullanmadık bizde sadece 3 kablo geçiyor tavan arasından. Sıkı kestik ancak açıp kaparken boşta kalıyor diye lamba kenarlarına destek yaptı babam daha sağlam duruyor şuan. Ampul değiştirmek için dediğiniz gibi dıştan tornavida ile kanirtilip açılıyor.

Ancak gerçekten araç içi aydınlatması çok arttı , gayet​kullanışlı oldu

Kadyr
30/04/2017, 16:21
Aynen oyle arka tarafta kor gibiydik:)

SinanTR
30/04/2017, 22:42
bunla alakalı konu vardı hatta bende yakın zamanda yaptırıp resim paylaşmıştım

benim oğlanda çok atıyo eşyalarını cidden bu lamba olmadan 2 sene ne eziyet çekmişiz nasılda akıl edemedim diye kendime kızıyorum

ataman
30/04/2017, 23:47
bunla alakalı konu vardı hatta bende yakın zamanda yaptırıp resim paylaşmıştım

benim oğlanda çok atıyo eşyalarını cidden bu lamba olmadan 2 sene ne eziyet çekmişiz nasılda akıl edemedim diye kendime kızıyorum
Arkadaşımda clio3 var geçen geldiklerinde gece dönerken çok uğraştılar önden telefonla ışık tutuyor falan,baktım olacak gibi değil:) babaminda bu konularda eli çok yatkındır,sağolsun çözdü benim işi:)
Henüz doğmadı yolda bizimki ancak geçen gece arkaya düşen anahtarı ararken bile oldukça zorlanmıştım

SinanTR
01/05/2017, 21:24
hayırlısı ile kucağınıza alırsınız Allah sağlıklı sıhhatli evladınıza kavuşmak nasip etsin