PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yaz + klima + koku + bakteri =solunum yolu enfeksiyonları.

Han
29/04/2017, 09:40
selamlar arkadaşlar daha birçok ilimiz kar kıyamet boğuşurken ülkemizin güney'inde baharın yavaş yavaş bizi terk ettiği yaza merhaba dediğimiz günlerdeyiz ve tabiki klima sezonununda tam içindeyiz.dün hava sıcaklığının 29 dereceyi gördüğü mersinde klimayı vira bismillah deyip çalıştırmış bulundum havalandırma difüzöründen gelen kokuyla camları açmam bir oldu ıslak bez sanki klima borularının içinde 6 aydır duruyormuşcasına berbat bir koku yayıldı,biraz çalışır geçer dedim ama geçmedi.İnternette forum sitelerinde araştırdım klima temizleyeci spreylerden bahsediliyor kimisi polen filtresinin sökülerek uygulanması gerektiğini söylüyor kimisi fanın açılması kimisi klimanın çalışması gerektiğini.bu sorunu yazın gelmesiyle hemen hemen hepimiz yaşayacağız ve en önemlisi hem biz yetişkinlerin hemde küçük yavrularımızın solunum yolu enfeksiyonları yaşamasının önüne geçmek amacıyla uygulama önerileri veya farklı fikirlerinizi lütfen paylaşınız herkese iyi forumlar sağlıcakla kalın.

Kadyr
29/04/2017, 10:56
Klimayi kisinda ara ara calistirmak gerekli boyle seyler yasamamak icin. Oncelikle polen filtresini yenileyip atas airclim klima bombasi uygulayin. Fiyat performans olarak gayet iyi bir urun tabi stok bulmak lazim. Ondan sonra yine olmassa klima kanallarina kopuk uygulama yapmaniz gerekir. Imkan varsa ikisini birden yapmak. Kopuk sise 2 araca yetiyor. Klima bombasi tek araclik. Iki arabayada yaptik misler gibi oldu

Han
29/04/2017, 11:50
teşekkür ederim kadir hocam tavsiyenizi yarın vaktim olursa uygulayacağım sonucu burdan paylaşırım.

edll
29/04/2017, 12:58
iki araç diyor ayhanım boşa gitmesin. ikinci araç olarak herzaman yanındayım destekliyorum :)

Han
29/04/2017, 14:19
eyvallah abi birlikte yapalım zaten senle daha çok işimiz var senin arabaya ses sistemi yapıcaz benim fren lambasının ampulu patlamış panelde arıza ışığı yakıp duruyor daha değiştiremedim pazartesi işin yoksa buluşup halledelim şu işleri abi

edll
29/04/2017, 14:37
eyvallah abi birlikte yapalım zaten senle daha çok işimiz var senin arabaya ses sistemi yapıcaz benim fren lambasının ampulu patlamış panelde arıza ışığı yakıp duruyor daha değiştiremedim pazartesi işin yoksa buluşup halledelim şu işleri abi

tamam kardeşim ara beni ne zaman istersen