PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 90 bin mi 100 bin bakımı mı ?

szgnpnt
04/04/2017, 20:16
Arkadaşlar aracım 2013 model 1.3 multijet pop 75 HP. Aracı 75 bin km aldık 82 binde yağ hava ve yağ filtresini değiştirdik. Arabam şuan 90.700 km de normal şartlarda 92 binde yağ ve filtre değişimi yapılması gerek. Şimdi sorum şu 90 bin diye detaylı bir bakım var mı . Ya da 92 binde yağ ve filtreleri değiştirip 100 binde büyük bakıma mi sokayım. Ve 100 bin bakımı denilen şey nedir ? Cevaplar için teşekürler şimdiden .

HTC One_M8 Eye cihazımdan gönderildi

volkan1065
04/04/2017, 20:58
Arkadaşlar aracım 2013 model 1.3 multijet pop 75 HP. Aracı 75 bin km aldık 82 binde yağ hava ve yağ filtresini değiştirdik. Arabam şuan 90.700 km de normal şartlarda 92 binde yağ ve filtre değişimi yapılması gerek. Şimdi sorum şu 90 bin diye detaylı bir bakım var mı . Ya da 92 binde yağ ve filtreleri değiştirip 100 binde büyük bakıma mi sokayım. Ve 100 bin bakımı denilen şey nedir ? Cevaplar için teşekürler şimdiden .

HTC One_M8 Eye cihazımdan gönderildi

90000 km de aracınızdaki sorunlara göre bir bakım yaptırın. mesela debriyaj sağlammı kaçırma varmı 60000 km de yada ilerliyen bir km de V kayışı değiştimi. Değişmedi ise V kayışını değiştirin. 80000 km mazot filtresi değiştimi carbon cleanır yapıldımı. Bu araç servis bakımlımı yoksa hep özel servisdemi bakımı yapıldı.

SinanTR
04/04/2017, 21:13
valla ben her yıl haziran gibi ağır bakım gibi bakıma sokuyorum arabamı

klima kontrolü ön düzen kontrolü ilk aldığımda geri viteste hafif sıkıntı vardı debriyaj keyfe kederde olsa değişti,v kayış değişti v kayışın çevirdiği kasnaklar kontrol edildi her bakımda arka kampanaları muhakkak söktürürüm ilk aldığımda mazot filtresini değiştirmiştim ikinci bakımda değişmedim ama bu yılki bakımda muhakkak değişeceğim ve carbon cleana sokucam hatta duruma göre egr yi bile söktürmeyi düşünüyorum kısacası aklıma ne gelirse yaptırıyorum mis gibide biniyorum

tavsiyem yağı ve filtre setini kendiniz alın hatta muhakkak orjinalini bulmaya çalışın ben servisten kendim alıcam mesela